Ku'damm 59 (TV seriál)

• Německo

Ku'damm 59

Ku'damm 59

(festivalový název)

Německo, 2018, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Podobné jako první série: pěkná výprava, ale příběh působí nastavovaně.(15.10.2019)

Strašně moc jsem si přála, aby se Monika a Joachim vzali. To byly ale nervy. Tenhle seriál puvažuju za velmi milé německé překvapení. Těšila jsem se na každé vysílání. Atmsoféra byla parádní. Co mě vždycky fascinuje u dobových seriálu jsou ty nablýskané vetarány a repliky vozidel. To mě dostavá do kolen. Zřejmě v Německu vůbec nepršelo. :-) Tady to byla taky úžasná podívaná.(9.10.2019)

Dobře posazená dobovka, kde se tak moc skákalo ve scénáři a emocích až z toho málem nic nebylo. A ta přiliš dotažená výprava a kostýmy akorát způsobily to, že se ty vyhrocené momenty postav divákům nedostaly pod kůži a všechno to vypadalo spíš jako nějaké dioráma. Chvílemi jsem si přál, aby autoři s těma osudovejma ránama radši polevili a nechali je svoje hrdiny více prožít. Pak by to s nima mohli lépe prožít i diváci. To je tak když tam autoři toho nacpou víc než se tam vejde. Ale stejně mi přišlo nesmyslný, že si postavy nechávají činit taková přikoří a pak s ostaníma zase v pohodě fungují. Normálně bych s nima už do smrti nepromluvil. No nic, rád jsem se na to podíval. Ze současné Německé tvorby se toho u nás kromě tradiční krimi a rádoby anglickejch seriálovejch limonád zas tak moc nevidí.(8.10.2019)

Stále kvalitní roztažení dějových linií, které geniálně načrtla první trilogie. Bohužel to začíná být trochu na sílu feministické, až přes čáru, v některých pivotních momentech. S postavami je však stále rozehrána dobrá osudová hra, kdy mi jen málokdy vadila 90minutová stopáž.(26.12.2018)

Skvělá atmosféra padesátých let i nálada v poválečném Berlíně. Nejvíce mě fascinovala ambivalentnost postav. Já zažít taková příkoří byť od členů rodiny ,tak už s nimi nepromluvím. Skvělá konfrontace staré a německé muziky s novou americkou vlnou , výborný výkon Cladie Michelsen a postavu Moniky si musí zamilovat každý . 5 hvězdiček stejně jako u předchozí řady.(18.9.2019)