Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Seriál Ku'damm 59 je pokračováním úspěšné trilogie Ku'damm 56, ve které se režisér Sven Bohse vrací do Berlína pozdních 50. let minulého století. Sleduje příběh majitelky taneční školy "Galant" Cateriny Schöllackové a jejích tří dcer, Moniky, Evy a Helgy. Berlín 1959: Monika a Freddy si budují kariéru jako muzikanti a tanečníci. Jejich matka Caterina jim coby manažerka skýtá neustálou podporu a zároveň dohlíží na dodržování společenských konvencí. Helga se mezitím vyrovnává s Wolfgangovou homosexualitou a snaží se být dobrou matkou. Když ale zjistí, že je jí Wolfgang nevěrný, její láska i touha po středostavovském životě znovu procházejí tvrdou zkouškou. Manželství Evy a profesora Fassbendera je stále bezdětné a Eva není schopná dostát své roli profesorovy manželky. Když Moničiny životní i profesní plány ztroskotají, rozhodne se zajistit sobě i své dceři Dorli lepší budoucnost - a znovu všem obrátí život naruby. (Cinemax)

(více)

Recenze (21)

EastWicka 

všechny recenze uživatele

Jak píše má oblíbená hanagi, je to vlastně červená knihovna. Ale chvílemi potemněle červená, v níž cukrkandlové šatičky a lakovky zakrývají hluboké šrámy, rytmy rock'n'rollu jsou opojné a osvobozující a pokrytectví všudypřítomné... V telenovelové zkratce jsou tu skvěle zachyceny proměny, jimiž v 50. letech procházela německá společnost. Už se těším na 3. sérii "Tančírna ’63"! ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Strašně moc jsem si přála, aby se Monika a Joachim vzali. To byly ale nervy. Tenhle seriál puvažuju za velmi milé německé překvapení. Těšila jsem se na každé vysílání. Atmsoféra byla parádní. Co mě vždycky fascinuje u dobových seriálu jsou ty nablýskané vetarány a repliky vozidel. To mě dostavá do kolen. Zřejmě v Německu vůbec nepršelo. :-) Tady to byla taky úžasná podívaná. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Od předchozí série, která řešila i dobový kontext, se seriál přesunul pouze do úrovně vztahové, čili mohl by se odehrávat kdykoliv a kdekoliv. O rozdělení Berlína svědčí pouze homosexuální vztah právníků z obou stran města. Asi se budu muset začít více věnovat animované tvorbě, než i tam pronikne potřeba v každém filmu zobrazovat hluboké francouzské polibky dvou mužů. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

3/3 Ve druhé série tohoto okna do pokrytectví 50. let se mění mnoho. Nicki und Freddy machen Musik, tedy naše rock'n'rollové duo má za sebou úspěšné turné, točí film a bojuje s démony minulosti. Realita se prolíná s fikcí a je místy skutečně úsměvné, jak tu vypadá filmový průmysl konce 50. let, stařičký režisér schopný osahávat matku i dceru a samozřejmě vzpomínky na uvědomělé filmy Třetí říše. Dalšími démony jsou vzpomínky na koncentrační tábory, homosexualita, udání mezi západem a východem... a svobodné mateřství a manželství. Je tu toho mnoho k vysvětlování, k prožití. V dnešní době by už taková rodina po hromadě nedržela ani omylem. Ale pokud budeme držet pěsti, dozvíme se, jak familie Schöllack vkročí do 60. let v Ku'dammu 63. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele

Každá „dvojka“ je reakcí na enormní divácký úspěch jedničky, což s sebou – bohužel – nese mnohé nástrahy. Málokterý tvůrčí tým jim umí čelit se ctí. A tak se ve dvojce smějeme už trochu křečovitě, zápletky i kulisy jsou vyumělkované, řada záběrů a dialogů nepřichází s autentickým nápadem, ale marketingem s modlou diváka, jehož ikona visí před kamerou a ta se otáčí podle ní: Bude se mu to líbit? Co řekne na tohle? Nezklame ho tahle věta? A co by chtěl vidět tady? Jaká by to přece byla katastrofa, kdyby se namlsal jedničkou a u dvojky by se nudil! A tak je většinou dvojka kýčovitější a trapnější, postrádá autenticitu. Potlačená spontánnost umrtví dobrý záměr. Tvorba na efekt kane z lecjaké osnovy jako tuhé mazivo. Neobvykle profesionální provedení a především dechberoucí kreativita zkušenosti Annette Hess drží téma nad vodou. Komediální thriller z rodinného prostředí, vsazený do uhrančivé komplexnosti poválečných psychologických výzev, ale přece jen sklouzává do středoproudého melodramatu o dědičnosti (špatných a čím dál tím méně sympatických) vlastností a přejímání rodinných vzorců chování. Tak si počkejme, co ve trojce! ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama