Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Některé věci jdou k sobě: láska a růže, rodina a smích, Barry Levinson a Baltimore. Skvělým výsledkem je film Nespoutaná volnost, hřejivý, zábavný a z části autobiografický příběh s nekompromisním pohledem na dobu. Ocitáme se v roce 1954, uprostřed dramatických sociálních proudů, které Barry Levinson ukazuje z pohledu židovské rodiny Kurtzmanů. Přátelství, láska, rockn roll, odvaha, rasismus, cadillaky, Halloween... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

wege 

všechny recenze uživatele

Taková hříčka, krásně načatá, ale bohužel nedotažená. Funguje skvěle hudba, dobová stylizace, včetně těch animozit a předsudků vůči jednotlivým rasám. Výborné je vykreslení a interakce některých postav. U těch dalších to ovšem velmi kulhá a celý film to sráží hodně dolů. V těch jednotlivých dílčích příbězích to je prostě nevyvážené. Přijde mi, že spousta věcí se nakousla, ale nijak dále nedohrála. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Příběh židovské rodiny z dob kdy v Americe vládl antisemitismus je sice zručně natočený, ale postrádá větší působivost. ()

Reklama

peproch 

všechny recenze uživatele

Autobiografická romance, vzpomínkový film na maturitní rok režisera a scénáristy, sobě napsal a natočil tenhle film, který provází komentářem. Chce si uchovat a zincenovat a zpřítomit vzpomínky, najít potěchu a smíření. Sentiment. Sociální kritika a lítost. Jsme v Baltimore v Liberty Heights, v čase zbytků rasové segregace, iniciace FBI. Byla jsem potěšena. Chtěla bych taky tak umět vzpomínat a vidět se relativně hrdinsky. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Naozaj nádherná hudba z 50. rokov, kulisy a autá z 50. rokov, náboženské otázky, rozdiely medzi rasami, spletená zakázaná láska, mladosti a žid v kostýme Adolfa Hitlera. Vtipný aj dramatický film predstavuje pohľad na štruktúru života v kľúčovom okamihu americkej sociálnej histórie. Oscarový režisér Barry Levinson skúma premeny v polovici päťdesiatych rokov a problémy spojené s rasovými, triednymi aj náboženskými rozdielnosťami. Príbeh je rozprávaný očami židovskej rodiny, Natea a Ady Kurtzmanových, ich synov Vana a Bena a ich priateľov. V očiach oboch generácií bol rok 1954 obdobím skúšok a premien rodinného života aj osobností v rýchlo sa meniacom svete. Naozaj veľmi kvalitný (málo známy!) snímok z 50.tych rokov, ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama