Reklama

Reklama

Yellowstone: Velké tání

(TV seriál)
  • Česko Velké americké tání (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2017, 3x50 min

Hrají:

Kate Humble (průvodce), Patrick Aryee (průvodce)

Obsahy(1)

Yellowstonský park je jedinečným místem. Nikde jinde nenajdete takto nedotčenou přírodu. Je nejen nesmírně krásný a žije v něm nepřeberné množství divokých tvorů, ale zažívá i jedno z nejdrsnějších jar na světě. Za pouhé tři měsíce dojde k proměně krajiny. Zasněžená zima přechází v horké a suché léto. Uvidíte, jak si zvířata poradí s touto dramatickou změnou. Medvěd grizzly opustí své zimní doupě a venku ho čeká zlatý důl plný potravy. Vlci se pokoušejí ulovit kořist, když se losové a bizoni brání. Puštíci vousatí se usilovně snaží vychovat svá mláďata, než všude zavládne sucho a lesy stihnou požáry. Uvidíte mimořádné příběhy z jedinečného místa. (Viasat)

(více)

Recenze (2)

Marze 

všechny recenze uživatele

Vydařený dokument ale dokumentů o Yellowstonu je bezpočet a už je to skoro klišé. Škoda že národní parky se vytvořily z míst, které tak nějak zbyly, protože je lidé nemohli osídlit z důvodů nehostinnosti, neúrodnosti a jiných extrémů. Tak že jsou to vlastně ta nejošklivější skalnatá, pouštní apod. místa. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tahle dokumentární série od BBC je překvapivě docela "nízkorozpočtová" a ani neobsahuje kdovíjak dechberoucí a vizuálně úchvatné dramatické momenty. Ale na poli přírodovědné dokumentární tvorby je to pořád naprosto neuvěřitelný supernadprůměr a kvalita. Asi od toho neočekávejte nic na způsob "tohle jste ještě neviděli", protože tohle není dokument, který má ohromit, ale prostě chce jen informovat. A dělá to kvalitně a na jedničku. Všechny záběry jsou fantastické a BBC dokumenty pořád umí, jen to prostě není ten absolutní vrchol typu Afrika nebo Zázračná planeta, takže jen 4* a "jen" 80%. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama