Quay

Krátkometrážní / Dokumentární
Velká Británie, 2015, 8 min

Pohled do zákulisí výroby loutek britské dvojice výtvarníků a režisérů, kteří si říkají Brothers Quay. (ČSFD)

honajz2

Takový průměrný a neurážející dokument, ve kterém Nolan fakt znát není, nicméně na svou stopáž to sice působí krapet utahaně, ale funguje to a nějaké informace předá. Jestli je něco takového hodně Nolanova "génia" bych netvrdil, ale i když ho mám docela rád, i tak ho neberu jako bůhvíjak geniálního tvůrce a tak mi u něj tenhle průměrný dokument nepřipadá dehonestativní. Takže slabé 3* nakonec dám. ()

Cheeter

Docela zajímavý pohled do zákulisí výroby loutkových filmů. I přes to, že je to krátký dokument, je zde Nolana dobře cítit, neboť je vidět, že nejen on dělá věcí "postaru". ()

axcris

Jednoduchý dokument o nejednoduchosti “zvláštnych“ dvojičiek z Filadelfie. Surrealistický svet Quayovcov by sa nedal nazvať inak, ako miestom, kde sa buď stratíte, alebo nájdete svoje nové ja. Priznám sa, u mňa viac prevažuje tá prvá možnosť, kde pri ich krátkych filmov ma zasahujú pocity divnosti, nevedomosti, strachu alebo úzkosti. Márne sa snažím nájsť si cestičku do tohto sveta. Celý 8 minútový obsah sa zameriava na obyčajný deň neobyčajného Stephena a Tymothyho. V dome, ktorý v žiadnom prípade nepripadá ako hračkárstvo, ale skôr, ako priestor, kde si realita so všetkými tými bábkami a robotmi zahrala ruletu, kto je skôr šialenejší. Bratský záujem o piplanie sa v každom detaile, nekomerčný prístup ale hlavne uzavreté hlavy so slabým sociálnym životom prilákali C.Nolana aby vzniesol holt týmto prešpekulovaným podivínom. Šírenie odkazu audiovizuálneho surrealizmu je v tomto prípade v tých správnych rukách. Ak už nemáte chuť na dnešnú realitu, ponorte sa do myslí Quayovcov a možno nájdete niečo čo ste ani nájsť nechceli. Možno. ()

agent_R.M.

Obyčejný, kratičký dokument sourozenecké animátorské dvojici "the Quay brothers". Takové nakouknutí do dílny těchto dvou svérázných tvůrců. Zajímavé,ale až moc krátké,skoro jako trailer pro něco rozsáhlejšího. Navíc takovýto snímek mohl natočit kdekdo, protože Nolan je přeci jenom příběhový filmař a né dokumentarista. Jinak dávám jako jeden z mála plno hvězd protože Quaye uznávám jako významné tvůrce :) ()