Quay

Krátkometrážní / Dokumentární

Velká Británie, 2015, 8 min

Christopher Nolan
  • Miller

Co to tu zas melete ?! Jaký hluboký podtext ? A jak je v tom cítit Nolan ? Vždyť jsou to tři záběry s futuristickou hudbou, nic víc! 10% za tu hudbu(11.5.2017)

Obyčejný, kratičký dokument sourozenecké animátorské dvojici "the Quay brothers". Takové nakouknutí do dílny těchto dvou svérázných tvůrců. Zajímavé,ale až moc krátké,skoro jako trailer pro něco rozsáhlejšího. Navíc takovýto snímek mohl natočit kdekdo, protože Nolan je přeci jenom příběhový filmař a né dokumentarista. Jinak dávám jako jeden z mála plno hvězd protože Quaye uznávám jako významné tvůrce :)(3.1.2018)

Jednoduchý dokument o nejednoduchosti “zvláštnych“ dvojičiek z Filadelfie. Surrealistický svet Quayovcov by sa nedal nazvať inak, ako miestom, kde sa buď stratíte, alebo nájdete svoje nové ja. Priznám sa, u mňa viac prevažuje tá prvá možnosť, kde pri ich krátkych filmov ma zasahujú pocity divnosti, nevedomosti, strachu alebo úzkosti. Márne sa snažím nájsť si cestičku do tohto sveta. Celý 8 minútový obsah sa zameriava na obyčajný deň neobyčajného Stephena a Tymothyho. V dome, ktorý v žiadnom prípade nepripadá ako hračkárstvo, ale skôr, ako priestor, kde si realita so všetkými tými bábkami a robotmi zahrala ruletu, kto je skôr šialenejší. Bratský záujem o piplanie sa v každom detaile, nekomerčný prístup ale hlavne uzavreté hlavy so slabým sociálnym životom prilákali C.Nolana aby vzniesol holt týmto prešpekulovaným podivínom. Šírenie odkazu audiovizuálneho surrealizmu je v tomto prípade v tých správnych rukách. Ak už nemáte chuť na dnešnú realitu, ponorte sa do myslí Quayovcov a možno nájdete niečo čo ste ani nájsť nechceli. Možno.(18.8.2016)

Docela zajímavý pohled do zákulisí výroby loutkových filmů. I přes to, že je to krátký dokument, je zde Nolana dobře cítit, neboť je vidět, že nejen on dělá věcí "postaru".(8.1.2017)

• Shakers

Brothers Quay, takže to sú ti týpci, čo robili animaky s bábkami a technikou stop-motion. To je síce pekné a ja im to neberiem, sú to fakt machri, ale tento krátky dokument ma vôbec neoslovil. Urobte si názor sami: https://www.youtube.com/watch?v=AGCMELXvLJM 50% - 2*(28.7.2016)