poster

Rain Man

 • USA

  Rain Man

 • Slovensko

  Rain Man

 • Velká Británie

  Rain Man

Drama / Road movie

USA, 1988, 133 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 027)

 • B!shop
  *****

  Naprosto dokonaly drama, ktery je ale vypraveny docela s lehkosti a casto i s humorem, takze je celej film paradne sviznej a porad zajimavej. Jinak o pribeh ani tak moc nejde, takovy variace na udobrovani rodiny uz tu byly k videni vickrat, tenhle film stoji hlavne na vykonu Dustina Hoffmana, kterej hraje naprosto genialne, az je misty otravnej, coz k roli ale patrilo. No a Tom Cruise mu zdatne sekunduje. Jeden z Barryho nejlepsich snimku.(22.3.2008)

 • golfista
  *****

  Pět hvězdiček je samozřejmě za celý výborný film. Výkon Dustina Hoffmana je ale opravdu mimořádný. Vím, že tu roli velmi dlouho studoval, ale že zahraje "autistu" takhle, to snad nečekal nikdo.(27.2.2003)

 • kleopatra
  *****

  Zatímco u špatného herce může atraktivní vizáž zafungovat jako berlička, u dobrého totéž skoro ruší. Přestože neexistuje prokazatelný vztah mezi vzhledem a nadáním, mám pocit, že ti ošklivější bývají lepší herci. Každopádně Tomík mě v každém dalším filmu přesvědčuje, že u něj to neplatí. Tady je brilantní - a to mám v TOPce Dustina Hoffmana, pro jehož výkon v tomto filmu už vůbec neexistují slova. Když ti dva jsou "na plátně" spolu a dohadují se o tom, jestli spodky z Kmartu jsou hadr nebo ne, říkáte si, že snad nemůže být nic lepšího.(14.12.2004)

 • Houdini
  *****

  Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - Dustin Hoffman, Scénář + 4 nominace: Kamera, Výprava, Střih, Hudba. . . . . Zlatý Medvěd(20.2.2004)

 • Galadriel
  *****

  Potřebuje tohle komentář? Fantastický je nejen Hoffman, ale podle mě také Cruise, jehož proměna ve filmu je zahraná opravdu výtečně a je to jeden z mála filmů, který se obejde bez jeho přehrávání. Co dodat?(9.3.2003)

 • Gemini
  ****

  Nemám rád Dustina Hoffmana, tahle výjimka potvrzuje pravidlo. Hraje svého geniálního duševně nemocného úplně božsky. Ve srovnání s ním hraje Tom Cruise jen vedlejší roli, ale je taky hodně dobrý. A music by Hans Zimmer taky hodnocení nesnižuje. Spíš naopak, jde o další ze vzpomínek na dobu, kdy to všechno nebylo o dunivých tématech;) 80%(8.4.2003)

 • Tosim
  *****

  Všechno, co jsem chtěl vyjádřit, napsali už jiní...nicméně nesouhlasím s názory, že je Tom Cruise průměrný...veskrze mám asi na tohoto herce docela jiný názor, než spousta ostatních zdejších uživatelů. No prostě si myslím, že Tom má taky štěstí, že nezůstal u takových filmů, jako je třeba Top Gun :-)(16.5.2003)

 • Matty
  ****

  Autismus v mainstreamovém balení, tj. s výraznou neautistickou postavou pro naši identifikaci (a pro vývoj vyprávění, protože Ray se změnit nemůže), s vyvážením hrdinovy nemoci jeho fenomenální pamětí, s pečlivě dávkovaným „hřejivým“ humorem, s melodramatickým omezením původce všech konfliktů na nevyléčitelnou duševní chorobu. Můžeme se ironicky vysmívat Levinsonově snaze vyprávět s láskou a porozuměním o člověku, pro kterého je hlubší náklonnost k jiné osobě neznámou emocí. Nebylo by však spravedlivé přehlédnout při tom, že Rain Man je zároveň natočen velmi vkusně. Bez přehnané sentimentality, bez snahy vyeliminovat vše jen trochu „unheimlich,“ bez stoprocentně pohádkového konce (bratrská láska je fajn, ale instituci specializovanou na pacienty jako je Raymond nenahradí). V mezích žánru věrohodné charakterové proměně Toma Cruise paradoxně nejvíce pomáhá v jádru neměnný, ovšem na své filmového bratra pozvolna jinak reagující Dustin Hoffman. Ačkoliv ve skutečnosti jsem v tom filmu Dustina Hoffmana nikdy neviděl. Vždy vidím jenom Raymonda Babbitta. 85% Zajímavé komentáře: sportovec, Subjektiv(24.9.2013)

 • lebowski
  *****

  V osmdesátých letech můj nejoblíbenější film,vynikajíci Dustin Hoffman,který už žádnou takovou roli nedostal(9.3.2003)

 • Radyo
  *****

  Herecké mistrovství Dustina Hoffmana tímto snímkem dosáhlo absolutního vrcholu. Skvělý, mírně humorný, ale mnohem spíše posmutnělý, či snad i nahořklý příběh, s velmi dobrými Cruisem a Golinovou. Díky, Barry Levinsone!(10.6.2003)

 • Malarkey
  *****

  Film, který příjemně pohladí na duši a nejen to. Díky němu se vcítíte do kůže jak "autisty" Dustina Hoffmana, tak i jeho "bratra" Toma Cruise a to tak, že doslova. Není co bych dodal k hereckému výkonu Dustina Hoffmana. Oskar je za to naprosto zasloužený a pro mě je toto jedno z mála rozhodnutí, za kterým si spolu s komisí pro udělení Oskarů stojím. --- Je artistický? - Ne. Ne on je autista. - To vůbec neznám.(2.12.2006)

 • Djkoma
  *****

  Kdo umí zahrát lépe autistu než Dustin Hoffman??? Nikdo!!! To snad ani nejde. Tento herec se dokáže vžít do role s naprostou presvečivostí. Hraje excelentně a film je vlastně jeho "one man show". Tom Cruise zvládá svojí roli i díky tomu, že je mu podobné být mladý, arogantní, ctižádostivý a mít rád penízky. Nakonec se u něj více rozvine bratrská láska. Režii nejde nic vytknout. Tento film miluju. Ne kvůli Tomovi, ale opravdu hlavně díky Dustinovi snad v životní roli....Nevím o lepším držiteli malé zlaté sošky!!(16.6.2004)

 • gouryella
  *****

  Co dodat / výborné herecké výkony, skvělý scénář a zasloužených ***** - po všech stránkách!!!!(11.3.2003)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $172,825,435Tržby Celosvetovo $354,825,435/70%/(21.5.2005)

 • Renton
  *****

  Scénář: Ronald Bass, Barry Morrow .. Dustin Hoffman samozřejmě podává excelentní výkon ve výtečném příběhu, ale mladý Tom Cruise sekunduje velmi zdatně, což musím taktéž zdůraznit. Film mého srdce a určitě nej životní počin od Barry Levinsona.(15.10.2006)

 • Anthony
  *****

  Přesní jsou všichni herci - tj. skvělý je Cruise i Hoffman - ten ovšem v daleko náročnější roli. A dobrý scénář - sice dost sentimentální, ale to já radši než realistické a nekoukatelné. Některé dialogy jsou nezapomenutelné - vypočítávání jaké ztráty měly letecké společnosti, nebo problémy při stravování: "Ovšem, já...já...já tu nemám parátka, parátka musí na stole před palačinkami. Jestli přinesou párátka po palačinkách bude rozhodně pozdě."(7.6.2003)

 • Radek99
  *****

  Nejlépe zahraný autista (a obecně psychicky narušený jedinec) v hollywoodském filmu...(16.11.2006)

 • Rob Roy
  *****

  Dustin zase zaválel.(23.7.2003)

 • Shadwell
  ****

  Osvědčená formule vypravěčsky ukázněných filmů z let 90tých v sobě nese jak oddramatizování, tak melodramatičnost, a funguje pouze při rozumném castingu. Rain Man nechce být komedií a na tragédii se odmítá vzdát morálního ponaučení (byť ho chytře skrývá). Divák má neustále náskok před Cruisem v informovanosti, což znehodnocuje vyprávění, přičemž poloze Hoffmana chybí mnohovrstevnatost a vývoj. Neexistují téměř nástřihy na obličej, snímá se zásadně v polocelku od pasu nahoru, čímž dává film najevo svou emocionální odměřenost a krátkodobost stavu - vztah Cruise a Hoffmana (-spoiler-) na konci a na začátku zůstává obdobný, doznal jen málo změn. Film naznačuje, že bylo sice cosi dobrého vykonáno, ale ostrůvek milého intermezza ve špatném světě nemůže odolávat a časem se zalije vodou. Hoffman na konci odjíždí a Cruise se opětovně dává na kšeft s auty.(17.4.2008)

 • mandes
  *****

  rozpocet $25 million,prvi vikend $7,005,719,celosvetovo $354,825,435---božská hudba,hlavne hlavný motív,počúvam ju dva roky dokolečka.(5.4.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Hans Zimmer: 1. Iko Iko - The Belle Stars ,2. Scatterlings Of Africa - Johnny Clegg & Savuka ,3. Dry Bones - The Delta Rhythm Boys ,4. At Last - Etta James ,5. Lonely Avenue - Ian Gillan/Roger Glover ,6. Nathan Jones - Bananarama ,7. Leaving Wallbrook/On The Road - Hans Zimmer ,8. Las Vegas/End Credits - Hans Zimmer ,9. Stardust - Rob Wasserman ,10. Beyond The Blue Horizon - Lou Christie(11.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace