poster

Rain Man

 • anglický

  Rain Man

 • slovenský

  Rain Man

Drama

USA, 1988, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  V poloze arogantního yuppie Cruise přesvědčivý, protože toho nemusí zas tolik hrát. Náhlá proměna v milujícího bratra mi však vinou jeho K-martového herectví přišla krajně nevěrohodná, protože Tom je tak dobrý actor, jako Raymond řidič a já prostě nevím, jestli v posledním záběru za brýlemi Ray Ban skrýval smutek nebo úlevu.. Na druhou stranu absolutní respekt k výkonu Hoffmana a také Valerie Golino. Filmy s podobnou tématikou je nutno natočit vkusně a nepodbízivě, což Levinson hravě zvládl.(18.2.2009)

 • Shakers
  ***

  Je to rozhodne dobrá dráma, no na môj vkus príliš dlhá. Zrežírované je to fajn, príbeh je zaujímavý, herecky je to dobre obsadené a zahrané a taktiež aj hudba od Zimmera stojí za to. Jediný problém je len dĺžka filmu, pretože v niektorých momentoch je film fakt rozťahaný a nudný, hlavne na začiatku. 70% - 3*(17.12.2012)

 • kleopatra
  *****

  Zatímco u špatného herce může atraktivní vizáž zafungovat jako berlička, u dobrého totéž skoro ruší. Přestože neexistuje prokazatelný vztah mezi vzhledem a nadáním, mám pocit, že ti ošklivější bývají lepší herci. Každopádně Tomík mě v každém dalším filmu přesvědčuje, že u něj to neplatí. Tady je brilantní - a to mám v TOPce Dustina Hoffmana, pro jehož výkon v tomto filmu už vůbec neexistují slova. Když ti dva jsou "na plátně" spolu a dohadují se o tom, jestli spodky z Kmartu jsou hadr nebo ne, říkáte si, že snad nemůže být nic lepšího.(14.12.2004)

 • tron
  ****

  „Nemiešajte sa medzi nás. Je to moja rodina. Počujete? Nemiešajte sa medzi nás.“ Ťažko povedať, ako by táto pôvabne poetická road movie s ponaučením dopadla, keby sa réžie chopil pôvodne zamýšľaný Steven Spielberg a nie jeho talentovaný (a „serióznejší“) kamarát Barry Levinson. Ale to riešiť nemusíme, pretože výsledok je skvelý. Tom Cruise, Dustin Hoffman a Valeria Golino rozohrávajú veľkú šachovú partiu, ktorej radi odpustíte miestami predsa len prílišné tlačenie na pílu, čo sa týka posolstva o príliš „akademicky“ a akosi za každú cenu polepšenom hajzlikovi. Na strane druhej, každému z nás by sa občas taký Rain Man zišiel. 70 %(27.12.2004)

 • kulyk
  ***

  Bráška mi dost sere. Jako autista vypadá většinou jen po ránu či dvaceti plzničkách, no a to by nepoznal rozdíl mezi svrškem a spodkama. Takže na něm zbohatnu leda tehdy, když ho rozprodám na náhradní díly. Dokud je nezmarinuje v chlastu definitivně. Životní útěchou mi je naděje, že se táta někde ustřík a v bzrké době mi toho opolida hodí na krk, neb dosáhne zletilosti a definitivní nesvéprávnosti. A bude-li mi podoben, bude to na něm i znát....Hoffmanův výkon patří bezesporu do Stanislavského brožury. Cruise patří do Hubbardova pekla.(30.4.2012)

 • - Psychicky postižený génius Kim Peak přezdívaný „Kimputer“, který posloužil jako předloha postavy hrané Dustinem Hoffmanem, je v závěrečných titulcích uveden jako odborný poradce. (Olík)

 • - Během natáčení si nebyl Dustin Hoffman jistý celým projektem a svým hereckým výkonem. Po třech týdnech chtěl dokonce odstoupit a navrhoval za sebe jako náhradu Richarda Dreyfusse.  Nakonec za výkon ve filmu Rain Man dostal svého druhého Oscara. (don corleone)

 • - Scenárista Barry Morrow vybral jméno hlavního hrdiny tak, že si pročítal knihu se jmény a poznamenával si ta, které zněla nejzajímavěji, když se vyslovila špatně. Kromě "Rain Man" pro Raymonda si zapsal také například No-Man pro Norman. Z celkových čtyř možností dal nakonec vybrat svým dětem a ty jednohlasně zvolily Raymonda - Rain Mana. (Nine)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace