• slovenský

USA, 1988, 133 min

V poloze arogantního yuppie Cruise přesvědčivý, protože toho nemusí zas tolik hrát. Náhlá proměna v milujícího bratra mi však vinou jeho K-martového herectví přišla krajně nevěrohodná, protože Tom je tak dobrý actor, jako Raymond řidič a já prostě nevím, jestli v posledním záběru za brýlemi Ray Ban skrýval smutek nebo úlevu.. Na druhou stranu absolutní respekt k výkonu Hoffmana a také Valerie Golino. Filmy s podobnou tématikou je nutno natočit vkusně a nepodbízivě, což Levinson hravě zvládl.(18.2.2009)

Hoffman si samozřejmě těch pět hvězdiček zaslouží, ale film celý ne. Je to více než dobrý film, i ten Tom Cruise tady skládá zkoušku "z dospělosti", ale... Je to velmi dobrý americký HOLLYWOODSKÝ film. A to je vše. S vynikajícím Hoffmanem. Možná s ním ten film měl dělat někdo jiný. Umím si to představit s Johnem Schlesingerem!...(4.9.2005)

Přesní jsou všichni herci - tj. skvělý je Cruise i Hoffman - ten ovšem v daleko náročnější roli. A dobrý scénář - sice dost sentimentální, ale to já radši než realistické a nekoukatelné. Některé dialogy jsou nezapomenutelné - vypočítávání jaké ztráty měly letecké společnosti, nebo problémy při stravování: "Ovšem, já...já...já tu nemám parátka, parátka musí na stole před palačinkami. Jestli přinesou párátka po palačinkách bude rozhodně pozdě."(7.6.2003)

Čtyři a třičtvrtě hvězdičky.Dustin Hoffman ve své životní roli,kterou zvládl nepřekonatelným způsobem.Neopomíjejte ale Toma Cruise,jehož výkon je rovněž výtečný,a to jeho part nebyl v konkurenci Hoffmana zdaleka divácky vděčný...(18.8.2003)

Jedna z nejlepších rolí Dustina Hoffmana.(8.4.2007)

• - Filmový Charlie (Tom Cruise) vykládá dodávku aut Lamborghini Countach (předchůdce Lamborgini Diablo) všechny evropské verze s karburátorem Weber, pro Ameriku byl model se vstřikováním Bosch. Proto později musí Charlie řešit výměnu karburátorů za vstřikování. Charlie Babbitt jezdí na začátku filmu rovněž italským vozem Ferrari 400i.
    Po pohřbu otce v Cincinnati (Ohio) odjíždí z hřibitova Lincolnem Continental (modelový rok 1988–1994, 3,8 L V6)
    Charlie po otci zdědí Buick Roadmaster [76-C] (V8). (jfilaa)

• - Scéna, kdy psychiatr vyslýchá Raymonda (Dustin Hoffman) a odejde a poté se Ray nakloní k Charliemu (Tom Cruise), opře si o něj hlavu a řekne: "Můj kamarád Charlie," byla improvizací Dustina Hoffmana. (Nine)

• - Během natáčení v kasinu chodil Hoffman hrát v přestávkách Black Jack. (don corleone)