poster

Rain Man

 • anglický

  Rain Man

 • slovenský

  Rain Man

Drama

USA, 1988, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  *****

  Dustin Hoffman zřejmě ve své životní roli. Tom Cruise mu zdatně sekunduje a tak tady máme jeden z nejlepších snímků 80. let. Výborná je především scéna v kasinu, ale takhle by jsme jich mohli napočítat víc a víc. Vlastně každou, ve které se Hoffman objevuje, protože si je všechny ukradl pro sebe. Takže díky, Rain Mane.(18.11.2009)

 • Djoker
  ***

  Výkon Dustina Hoffamana je fenomenální. Samotný příběh však staví jen na konfrontaci dvou světů. V prvním žije Charlie, který je ze začátku opravdu nechutný egoista a v druhém Raymond, který má svůj stereotyp. Několik silných pasáží se tu našlo, ale vše stojí a padá na tom, co předvádí Hoffman. Když dávám plné hodnocení, tak po skončení filmu vím, že za nějaký čas se na něho znovu rád podívám. Tady jsem ten pocit neměl.(18.1.2010)

 • Tosim
  *****

  Všechno, co jsem chtěl vyjádřit, napsali už jiní...nicméně nesouhlasím s názory, že je Tom Cruise průměrný...veskrze mám asi na tohoto herce docela jiný názor, než spousta ostatních zdejších uživatelů. No prostě si myslím, že Tom má taky štěstí, že nezůstal u takových filmů, jako je třeba Top Gun :-)(16.5.2003)

 • gudaulin
  *****

  Hit pozdních osmdesátých let, kterému vedle mimořádně propracovaného scénáře pomohl životní výkon Dustina Hoffmana. Ten jako známý puntičkář věnoval přípravě mimořádně náročné role bezmála pět měsíců a žil i s autisty v léčebně. Cruise se vedle Hoffmana snažil nezapadnout a vytáhl se na jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Všechno ve filmu šlape, jak má. Jeden z největších filmových zážitků. Film je doslova nabitý emocemi, ale nepřekračuje hranice kýčovitého sentimentu. Celkový dojem 95 %.(19.1.2008)

 • tron
  ****

  „Nemiešajte sa medzi nás. Je to moja rodina. Počujete? Nemiešajte sa medzi nás.“ Ťažko povedať, ako by táto pôvabná, poetická, vážna a pritom veľmi zábavná a svojská road movie dopadla, keby sa réžie chopil pôvodne zamýšľaný Steven Spielberg a nie jeho talentovaný (a „serióznejší“) kamarát Barry Levinson. Ale to riešiť nemusíme, pretože výsledok je skvelý (a som rád, že Barry neodolal a dal si na konci cameo doktora, ktorý nikoho nesúdi). Tom Cruise, Dustin Hoffman a Valeria Golino rozohrávajú veľkú šachovú partiu, ktorej radi odpustíte miestami predsa len prílišné tlačenie na pílu, čo sa týka posolstva o príliš „akademicky“ a akosi za každú cenu polepšenom hajzlikovi. Na strane druhej, každému z nás by sa občas taký Rain Man zišiel. A treba dodať, že Hoffman je samozrejme skvelý a parádne si naštudoval ľudí s autizmom, ale bolo by neférové nepochváliť aj presvedčivého Cruisea a sympaťáčku Golino, ktorá sa zo sveta filmu bohužiaľ dosť nepochopiteľne vytratila (a pritom tak super nakopnutú kariéru na začiatku mala, neviem to pochopiť). A pochváliť musím aj koniec, ktorý SPOILER je dojemný a smutný a pritom, keď sa nad tým zamyslíte, si uvedomíte, že lepšie to vlastne dopadnúť ani nemohlo - hlavný hrdina našiel zmysel života (a lásku), Ray svojho strateného mladšieho brata, skončil v profesionálnej a odbornej starostlivosti u muža, ktorý sa oňho desaťročia staral a jeho novonájdený mladší brat ho odteraz až do konca života bude pravidelne navštevovať. Neviem, prečo je to poňaté tak tragicky. SPOILER.(27.12.2004)

 • Tom Cruise

 • - Raymond si pamatuje telefonní seznam až po jména Marsha a William Gottsegen, což jsou skuteční příbuzní Dustina Hoffmana. (don corleone)

 • - Dustin Hoffman (Raymond) si při zkoušce opravdu pšoukl, načež se na něj Tom Cruise (Charlie) podíval a řekl: „Raymonde, ty sis prdnul?“ na čož mu Hoffman odpověděl: “Prdnul, prdnul, prdnul!“ Cruise se poté zeptal: “Proč si to udělal Raymonde?“ a Hoffman odpověděl: “Mně je to jedno!“ Režisér Barry Levinson se rozhovoru zasmál, scénu si zapsal a pak ji zařadil do filmu. (popos)

 • - Kim Peek, který posloužil jako předloha hlavní postavy filmu, zemřel roku 2009 na infarkt. Přestože trpěl autismem, vynikal geniální pamětí. Sám se naučil číst v roce a půl a již ve 4 letech si pamatoval 8 svazků encyklopedie, všechna americká směrovací čísla a všechna americká telefoní předčíslí. Za život přečetl 12 000 knih, z nichž si 98 procent pamatoval slovo od slova. Dvoustránku uměl přečíst za minutu a půl tím, že levým okem četl levou a pravým okem pravou část textu. Ovládal též všechna historická data, do poslední noty znal každou písničku, kterou zaslechl, a uměl nazpaměť kompletní americký telefonní seznam. Ačkoliv byl považován za génia, podle IQ testů dosahoval IQ 73 bodů, což je považováno ze velmi podprůměrný výsledek. (Zdroj: Blesk) (carott)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace