poster

Rain Man

 • anglický

  Rain Man

 • slovenský

  Rain Man

Drama

USA, 1988, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ****

  Hoffman si samozřejmě těch pět hvězdiček zaslouží, ale film celý ne. Je to více než dobrý film, i ten Tom Cruise tady skládá zkoušku "z dospělosti", ale... Je to velmi dobrý americký HOLLYWOODSKÝ film. A to je vše. S vynikajícím Hoffmanem. Možná s ním ten film měl dělat někdo jiný. Umím si to představit s Johnem Schlesingerem!...(4.9.2005)

 • Le_Chuck
  ****

  Hoffman to zahral geniálne. Vážne klobúk dole. Občas mám tu česť s podobnými ľudmi a pár krát si na Rain Mana spomeniem. To sa potom človeku vylúdi jemný úsmev na tvári a povie si: "Hej to je ono". Veľký film o veľkej láske, tentokrát bratskej. Celé ich zbližovanie pekne klape a je radosť to sledovať. Sentiment, nesentiment naozaj mám tento film veľmi rád.(8.7.2005)

 • Okara
  *****

  Píše to tu každý tak se rád přidám - pro mě Dustin vyšvihl jednu z nejlépe zahraných rolí všech dob. Je vidět že ji pečlivě studoval. Tom Cruise samozřejmě také hrál dobře, ale vedle dokonalého Dustina dle mě neměl šanci se prosadit. Naprosto dojímavý film, po zhlédnutí jsem vzdělanější co se týče autistů a když se k tomu ještě přidá Hans Zimmer, nemám mu co vytknout. 100%(3.4.2012)

 • Subjektiv
  **

  Někdo chodí do kina na filmy a jiný na freak shows. Rain man patří těm druhým. Není totiž pravdou, jak se s oblibou tvrdí, že se Dustin Hoffman, dle mého nepochybně dobrý herec, doslova sžil s postavou autisty. Nikoliv, on pouze nadmíru přesvědčivě, možná i věrně předvedl ty aspekty autismu, které jsou divácky vděčné, atraktivní, šmudlínsky roztomilé (přístup k líbání) a estrádně senzační (početní a paměťové schopnosti). Tím nám ovšem nedal nic jiného, než návštěvu zoologické zahrady, v níž lvi pouze řvou a žerou krvavé flákoty, sloni jen troubí a stříkají vodu z chobotu, paviáni neustále ječí a všichni plameňáci stojí pořád na jedné noze. Svým výkonem si uzurpoval celý film pro sebe, čímž ho sice pozvedl řemeslně, jinak ale vůbec. Pokud jde o Toma Cruise a jeho kreaci, možná by bylo vhodné, právě tak jako se Hoffman zavřel mezi autisty, zavřít jej mezi normální lidi. Pak by snad nepůsobil tak křečovitě jako prkenný mistr světa diskoték. Možná mu ale křivdím, vždyť scénář mu nabízí jen trapnou proměnu z penězi posedlého povrchňáka v milujícího, nesobeckého bratra, a to vše pouze proto, že si vzpomněl, že mu kdosi kdysi zpíval jakousi písničku.(10.1.2011)

 • ajuska
  *****

  Protože jsem se k tomuto filmu dostala poměrně pozdě, slyšela jsem na něj již předem spoustu chvály, což mnohdy nebývá dobré. Tentokrát jsem se však nezklamala, obrovské očekávání bylo do puntíku naplněno nezapomenutelným filmovým zážitkem. Musím se tedy k připojit k ostatním zde zmiňovaným pochvalám. Rain Man je skutečně skvělý film s fenomenálním hereckým obsazením, který na mě zapůsobil jako už dlouho žádný jiný.(27.12.2006)

 • - Během natáčení si nebyl Dustin Hoffman jistý celým projektem a svým hereckým výkonem. Po třech týdnech chtěl dokonce odstoupit a navrhoval za sebe jako náhradu Richarda Dreyfusse.  Nakonec za výkon ve filmu Rain Man dostal svého druhého Oscara. (don corleone)

 • - Starší muž v čekárně vyprávějící o Pony Expressu, byl 89letý místní pacient, který byl v ústavu, když dorazil štáb na místo. Režiséra Barryho Levinsona jeho chování zaujalo, a proto ho nechal natočit. (don corleone)

 • - Prvý hollywoodsky film, ku ktorému zložil hudbu Hans Zimmer. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace