Dramatický příběh vznikl podle stejnojmenného autobiografického bestselleru Lorenza Carcaterry a představuje kontroverzní vyprávění o událostech, které nemilosrdně ukončily dětství čtyř chlapců a uvrhly je do světa nejhrubšího násilí. Ani po mnoha letech bolestivé vzpomínky nelze vymazat: svět Pekelné kuchyně jim nabídne možnost vyrovnat staré účty... (Universal)

Maq

Celý film jsem čekal, kdy přijde něco pozoruhodného, nějaký nečekaný dějový zvrat, něco silného. Nedočkal jsem se ničeho. Nesmírně nudný příběh. ()

stration

Ten film mě celkem dostal. Zvláště Bacon je fakt odporný. Ostatní hraji také dobře a režiséru Levinsonovi se to i přes solidní délku daří držet pohromadě. ()

PogoJoe

I přes tolik zajímavé herecké obsazení se mi film od začátku nelíbil a měl jsem problémy ho dokoukat. Nakonec jsem se, s přestávkami, dodíval. Hlavní moje výtky: přespříliš zdlouhavé, nesympatické postavy a nesrovnalosti ve scénáři ohledně soudního procesu. Špatně natočené, negativní, moc dlouhé. ()

salalala

V bohaté filmografii Barryho Levinsona trochu opomíjený film, což je dost nepochopitelné, protože Sleepers je jeden z mála počinů, v němž by každá postava zasloužila vlastní samostatný film. Od úvodních minut padne na diváky zvláštní nostalgická atmosféra, která trochu připomíná romány Stephena Kinga, v nichž je také brzy jasné, že dětská idylka se změní v peklo. Zejména první polovina je v tomhle hodně silná a zachycení nehynoucího dětského přátelství a následného pobytu v nápravném zařízení je precizní a naprosto strhující. Druhá polovina, která se přesouvá k soudu, přece jen trochu zvolní a už nemá takovou sílu (až na výjimku vyslýchaného dozorce), pořád je ale výborná a udržuje vysoce nastavenou úroveň. Samotný příběh je napsaný velmi dobře a nechronologická narace nijak nevadí, protože je neustále přehledná, navíc každá postava je zajímavá. Obsazení je dokonalé, nicméně nejvíce vyčnívají kněz Roberta De Nira a vskutku odporně zlý a slizký Kevin Bacon, zbytek ale o moc nezaostává a i ta nejmenší role je precizní, zmínit pak zaslouží i trefný casting dětských herců, který je povedený a nikdo z chlapců není otravný, což nebývá samozřejmé. Tempo je tedy pomalejší, někdy je to celé zdlouhavé a stopáž je přece jen o něco přetažená, to ale nic moc nemění na tom, že Sleepers je výtečný snímek, který nezestárl ani o kousek a zasloužil by více pozornosti. 80 % ()

Skip

Velmi silný příběh podle skvělé stejnojmenné knihy. Výborně zachycené prostředí Hell Kitchen a vztahů mezi tamními obyvateli. Hrůza Wilkinsonova domova pro chlapce je podána tak, že cítíme onu bolest, děs, bezmoc, ale přitom nás režisér nenutí dívat se na detaily. Herecké výkony byly rovněž skvělé. ()

Fanucci

Viděl jsem tento film včera znovu a musím zvednout hodnocení na plný počet. Naprosto úžasný film. Těším se až ho uvidím v originále. ()

kinderman

Podle kontroverzního románu L. Carcaterry (vyšel i česky) o hrůzostrašných poměrech v jednom chlapeckém nápravném ústavu a jejich dopadu na život čtveřice nerozlučných kamarádů natočil B. Levinson jeden ze svých nejpůsobivějších filmů, v němž „mladé naděje“ (B. Pitt, J. Patrick, M. Driverová) spolehlivě zastiňují veteráni ve výrazných vedlejších rolích:R. De Niro, D. Hoffman a V. Gassman. ()

Chrysopras

No, je to síla. Na takovýhle filmy má člověk náladu jednou za čas a rozhodně se u toho nepobaví. Trošku je to zdlouhavý a ten soudní proces mi přišel poněkud nelogickej, ale na druhou stranu je tu silnej příběh a více méně kvalitní herecké výkony. At už je tenhle příběh čirá fikce nebo ne, člověk si uvědomí jakej je to dar mít super dětství a nezkazit si ho nějakou tou klukovinou ( a že jich pár bylo :-)) Mistr Bob: RESPECT a Bacona bych věru nechtěl potkat! ()

Vessper

No, já nevím. Musím se přiznat, že jsem čekal více. Film nám poukazuje na problém, který je stále aktuální. Celou dobu fandíme klukům, kteří sice nejsou nevinnými beránky, ale z velké části za to jací jsou nemůžou. Podle mě by mohl být film trochu kratší a malinko energičtější. 3,5 * ()

Had6

Film je to výborný, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že jsem viděl dva filmy najednou. První skončil v okamžiku, kdy se z kluků stali dospělí muži. Tady je tedy ta pomyslná hranice. A řekl bych, že to co následuje po ní je o troch horší.... ()

Katarine

Naprosto dokonalý thriller, který člověka musí nějak poznamenat, asi s nejlepším hereckým obsazením, jaké jsem doposud viděla. Kevin Bacon mě touto rolí tak odpudil, že se na něj skoro nedokážu koukat ani v Apollu 13. Robert De Niro dokazuje, že právem patří mezi hereckou elitu a Brada Pitta začínám mít ráda čím dál víc, což bych asi tak před rokem nevěřila, že někdy vyslovím. První polovina filmu je naprosto odporná pokud jde o děj, ale přesto výborná, pokud jde o zpracování. Někdo tady napsal, že druhá půlka už byla jen nuda. Já myslím, že byla ještě dokonalejší. Pro mě se tenhle film prostě vždycky bude řadit mezi skvosty hodné velikosti Zelené míle a podobných. ()

ilemas

Film jsem viděl už před hodně lety a ani teď na druhé shlédnutí mě vůbec neoslovil. Přes spoustu hereckých hvězd velmi zdlouhavě a nudně natočeno, námět je sice dobrý, ale nějak se to nepovedlo. ()

BoredSeal

Příliš dlouhý film o jednom nelegálně řízeném soudním procesu s trochu rozpačitým poselstvím (taky je to zároveň drama o pedofilech v nápravném zařízení a nostalgický příběh o téměř ideálním dětství v Hell´s Kitchen mezi zločinem, domácím násilím, atd). Pro filmové fanoušky je ale dobré vidět pro potěšující menší role - Robert De Niro jako kněz (který neprzní děti, tentokrát v tom jedou dozorci), luxusně vyplýtvaná účast Dustina Hoffmana na roličku nesebevědomého závisláckého právníka a herecky skvostný padouch Kevin Bacon. Taky tu účinkuje Brad Pitt s hereckými schopnostmi na úrovni dřevěného pařezu, pokud nehrál v devadesátkách pošuka, stálo to vždycky za starou belu. ()

Martin741

Velmi kvalitny film o tom, ako banda chlapcov raz ukradla jeden voz a potom tato kradez mala nedozierne nasledky. Chvalim mimoriadne kvalitnu reziu Levinsona, kvalitnu dejovu liniiu a zaporaka Kevina Bacona, ktoremu idu zaporne role vyborne. 86 % ()

Figu

Spáči jsou natočený v podstatě před a po! Mezi tím je jen a jen otec De Niro! Díky pasáži "před", známe dokonale hlavní hrdiny příběhu. Ať kladný, tak i kladný záporný, tak i záporný. Záporných není moc. Stačí na to parádní Kevin Bacon, kterej i z krátkýho využití, vytěžil absolutní maximum! Pak se láme film do pasáže "po". A rozehrává se velká partie... Partie Piťáka a soupře Hoffmana, který vlastně plujou na stejný lodi... Rozuzlení je sladkou tečkou nakonec! A před De Nirem stačí smeknout, páč ten z toho "mezi", udělal i z mála velkej trhák! 80% ()

Jino

Výborný film, ani jsem nečekal, že to bude tak dobré, ale jsem překvapený jak mě Spáči vtáhli do děje. Hollywoodské hvězdy potvrdili svoje herecké umění a film příjemně obohatili. 90% ()

Petoss1

Koncert hereckým hviezd a hlavne čaro príbehu ma najviac na tomto filme upútalo. Štyria mladí kamaráti, z nich by každy za toho druhého položil život urobia veľkú chybu za ktorú budú potrestaní. Pošlú ich do nápravno výchovného centra kde si prežijú peklo. Z chlapcov sa stanú muži a zaujíma ich pomsta. Prvá polovica ukazujúca detstvo kamarátov bola pre mňa zaujímavejšia hlavne vďaka De Nirovi. V druhej polovici sa zmysel filmu napĺňa a pekne uzatvára. Možno som čakal nejaký šokujúcejší koniec ale aj tak to stálo za to. 85% ()