Fiertés (TV seriál)

Proud

Francie, 2018, 2 h 36 min (Minutáž: 52 min)

• zolo

Tato minisérie trpí několika neduhy... Příběh je tuctový, ničím neobohacuje a je podán tak, aby sice naznačil, ale neurazil. Velkým špatným je výměna herců vlivem časového posunu v ději, která je tak necitlivá, že casting bych za to vypráskal bičem a přibral k tomu i maskéry. Další neduh vidím v pramalé snaze zprostředkovat emoční prožitek, čímž vyprávění působí ploše a nezaujatě. Herci i v emočně vypjatých scénách mluví klidně, nevzrušeně, říká-li někdo někomu, že ho má rád či miluje nebo ho nenávidí, působí to, jak kdyby dotyčný žádal o 2 housky na krámě. Nejsem příznivcem hysteroidních výlevů, ale takový emoční chlad jsem už dlouho na plátně neviděl. No a jak jinak... až trapnou snahu o multikulti už ani nemá cenu komentovat. Pokud byl donedávna povinný aspoň jeden černoch v obraze, tak tady už se začíná přitvrzovat. Takže sumasumárum... jedná se o TV zpracování zřejmě šité horkou jehlou, s průhledným důrazem na edukativní poslání, s, předpokládám, rozpočtem značně limitovaným, a, bohužel, i patrným na výsledku.(18.1.2019)