Amityville: Počátek

The Haunting on Long Island: The Amityville Murders

(pracovní název)

Horor

USA, 2018, 98 min

Největší problém tohoto filmu je v tom, že kromě těch dětí a dědečka jsou zde všichni buď postižení nebo retardovaní. Otec je násilník a asi kriminálník všechny zde mlátí a jim to nevadí syn je feťák a jen fetuje a leží doma v pokoji případně se baví se svými podobně vylízanými kámoši dcera je blbá jak tágo na kulečník a matka ví, že se něco špatného stane, ale vůbec jí to nevadí babička naopak taky něco ví, ale neřeší to. Takže synovi hrábne a všechny postřílí (není to spoiler je to řečeno na začátku navíc každý kdo viděl 3:15 Zemřeš nebo původní Amityville případně četl něco o tom to ví) a dostane 6 doživotí. Více se mě líbila verze 3:15 Zemřeš kde je řečeno, že dům stojí na místě bývalého hřbitova tady je řečeno, že je postaven u místa kde byly mučeni lidé celkově i ta šílenost je lepší v 3:15 Zemřeš než tady. Optimálně 40 procent za ten konec 20 přihodím.(16.2.2019)

• kaylin

Americký horor „The Amityville Murders“ tak nějak kvalitativně zapadá do toho, co série „Amityville“ představuje. Nutno ale přiznat, že tohle není vyloženě odpadový film, jen v sobě prostě nemá nic, díky čemuž by vynikal. Je to příliš předvídatelné, jede se na příliš jasné linii. A ta linie prostě nikam nevybočuje. Nečekejte nečekané a možná se nebudete nudit. Ale možná i tak ano.(1.2.2019)

• tron

Trápna kvázi rekonštrukcia brutálnej reálnej udalosti z roku 1974, kedy šialený DeFeo v spánku uprostred noci povraždil svojich rodičov a súrodencov a táto tragédia viedla k všetkému možnému, vrátane dosť nevydarenej filmovej hororovej série. Ktorej ďalší diel sa k nám práve dostal. A je fakt zlý. Slabo vystihnutá sedemdesiatková atmosféra, nesympatickí herci, odporné postavy, klišé scenár, slabá réžia a hnusný televízny vzhľad. Režisér Daniel Farrands v minulosti napísal Halloween 6 a produkoval Amityville: Prebudenie.(5.5.2019)

• Arsenal83

Po sedemsediatypiaty krát idú natočiť obohranú platňu, ale ok. Veď aj Bedári sa natočili už v mnohých verziách a väčšinou ide vždy o pútavú verziu, hoci s tým istým príbehom. V tomto prípade ale nechápem, kde sa vytratilo to hrôzostrašné. Absencia ľakačiek, nedôveryhodné herecké výkony, a tak jedinú hviezdu môžem dať len za to, že sa hlavný neherec snaží aspoň podobať na Ryana Reynoldsa.(3.5.2019)

• ricci.s

Tých Amityville hororov tu už bolo toľko... a s výnimkou prvých dvoch starých dielov plus remaku z r. 2005 boli všetko úplné kraviny, takže divák už od toho tak nejako nič nečaká, a ani sa dokopy ničoho nedočká. Je to síce prekvapivo o niečo znesiteľnejšie, ako som čakal, ale po hororovej stránke to nefunguje, ani nevydesí, triky sú chabé a je ich minimum, čierne zahmlené postavy nemôžu zaujať nikoho (takéto niečo podľa mňa patrí do minulého storočia), vraždy sú mimo záber a celkovo to po stránke deja či scenára neponúkne vôbec nič nové ani zaujímavé. Nakrúcať jeden a ten istý film dookola, iba s inými hercami, navyše ešte aj s takouto lacnou produkciou, je úplne zbytočné.(4.10.2018)