Dva muži se rozhodnou zakrýt aféru sexuálního obtěžování větši katastrofou. Ukázka, že dva lidé s mocí by dokázali vymyslet světovou katastrofu nebo válku někde daleko od Spojených států Amerických. A ještě by se v ukázkách proběhla Kirsten Dunst. Mystifikace lidí okolo za účelem zakrytí jedné aféry. Chtěl bych mít podobnou moc, ale lepší charakter.(10.3.2006)

Takhle to dopadá, když už se novináři v honbě za senzacemi a sledovaností/čteností neobtěžují ověřovat informace a lidé jsou moc líní na to, aby nad tím nepřeberným množstvím informací, který se na ně valí ze všech stran, přemýšleli. Ve skutečnosti to vrtění určitě nebude taková zábava. Američani jsou s tím svým vlastenectvím a střílením lidí na jejich pozemku fakt divní. Zábava je to ale prvotřídní.(13.12.2009)

Neskutočne zaujímavá mrazivá komédia. Potvrdila mi pravdivosť bonmotu, že mnoho múdrych slov sa vysloví s úsmevom, ale tisíckrát toľko hlúpostí s vážnou tvárou. A pasáž, v ktorej Brean presviedča o svojej pravde agenta CIA som si zapísal celú. Až v súčasnosti je možné oceniť, aká prorocká bola vo svojej dobe: „Budoucnost má jen jaderný terorizmus. Boj se vede s malou skupinou disidentů, kteří jednají bez vědomí vlády. A bla, bla, bla. A na takovou válku musíte být připraveni. Buďte ostražití. Zapojte veřejnost. Takhle se povede válka v budoucnosti. A pokud vy na ni nejste dostatečně vyzbrojeni, tak nakonec spadne klec. Budete bez práce. Říkejte tomu dril, nebo zajištění bezpečnosti, říkejte tomu, jak chcete. A jestli ty vaše satelity neobjevili válku, tak jděte domů a věnujte se golfu příteli, poněvadž jste zbytečný“. Vôbec ma neznepokojuje, že film je v komentároch označovaný za bokovku, že je nepravdepodobný a v Amerike nezožal úspech. Vychvaľovať DeNira s Hoffmanom je úplne zbytočné. Tvorili zohraný dvojtakt. Lepší než v Trabante.(15.2.2010)

Levinson předpověděl Lewinskou. A ještě stokrát mrazivější (i o pár let nadčasovější) je přitom paralela s příběhem "hrdinky" z Iráku Jessiky Lynch; zde pozoruhodně ani jednou nevzpomenutý. --- S přihlédnutim k takovýmu kontextu by pak člověk Wag the Dog snad i dočista prominul ten ošklivě ušouranej závěr, kterej sem tam vytrh akorát nějakej ten povedenej štěk Woodyho. Ale to zas ne, na plnej počet to prostě neni. Nicméně dokud se nenasedlo na letadlo ... to byla, jářku, jedna velká puntičkářská jízda, na kterou jsem jen napoprvý bůhvíproč nepřistoupil.(24.3.2013)

Proč pes vrtí ocasem ? Protože pes je chytřejší než ocas. Kdyby byl ocas chytřejší, vrtěl by psem............. Natočeno podle knihy "American Hero", kterou napsal Larry Beinhart. A proč ? Proč ne ? A co ta bombardér B3 ? Jaký bombardér ? Zatloukat, zatloukat, zatloukat. CITUJI - Já Oskara nemám......... Film o politice a hlavně o tom, jak "vrtěti" veřejným míněním. CITÁT - Zrovna jsem se chtěl vožrat.......... V 55 minutě jsem se lehce usmál - Dustin Hoffman tam v jedné scéně hladí prezidentský stůl. Jo a znáte to, tu píseň Stará bota ? Kdysi v mládí jsem jí slyšel. Povedený snímek, dobří herci, pěkná hudba. Film má neustále se měnící spád situací a nové a nové nápady....... válka skončila, ať žije válka...........není nad showbiznis, co ? Ale nikomu to neříkejte, mohli by vás zabít. Nejlepší roli má Wooody Harrelson jako William A. Schumann. Ten si to prostě užíval. CITÁT - Nedá si někdo pivo ?...........(26.3.2012)

• - Název pro lék Schumanna "Prozalium" je kombinací skutečných léků Prozacu a Valia. (don corleone)

• - Slogan s koněm použitý ve filmu "Why change horses midstream?" byl originálním sloganem kampaně Abrahama Lincolna během občanské války. (dinamit_1)

• - Film se nazývá podle anglického idiomu "the tail wagging the dog". Tím se rozumí záměrně odvádět pozornost od něčeho, co by jinak mělo větší význam k něčemu jinému, co má menší význam. (Zdroj: usingenglish.com) (dinamit_1)