Těžko říci, kolikrát jsem tento film viděl a pořád se k němu s nadšením vracím. Perfektní námět, scénář a herecké výkony Hoffmana na De Nira dělají z toho filmu dokonalou filmovou konverzační lahůdku. "...co může být lepšího než živý hrdina?... přece mrtvý hrdina...". Ovšem ten závěr, to zamrazí. Jednoznačně plný počet hvězdiček.(11.12.2011)

Roztomile přepálený obraz dnešní mediální reality. Tematicky dokonalé, jen je až příliš evidentní že ten film autor bral jako "bokovku" a tudíž mu jednak chybí hlubší propracování problematiky s inteligentnější satirou a na druhou stranu občas přebývají některé čistě komediální scény... a obecně prostě nejde o tak velký a chytrý nářez jakým by film mohl být. 8/10(14.2.2010)

Od Dr. Divnolásky nebyla komedie takhle závažná. Veselohra o zhoubné síle moci a médií ale nakonec vyznívá pozitivně, protože to NĚKDO NATOČIL. Kdyby se mi takovýhle příběh vyrojil v hlavě, asi by mě to vyděsilo, ale vzhledem k tomu, že to vymyslel někdo jiný, můžu být relativně klidný. Existují totiž lidé, kteří si zápory médií uvědomují a kteří se nebojí filmy podobné Vrtěti psem napsat, zrežírovat nebo v nich hrát. Zatím jim to nikdo nezakázal...(23.4.2007)

Ako sa dá v očiach verejnosti zakryť prezidentský mediálne prepieraný škandál? Vymyslí sa niečo, o čom môžu média písať ešte viac, aby sa odvrátila pozornosť. Vojna... napríklad. Za dva týždne natočená bokovka tvorcu Rain Mana a Spáčov bola očividne reakcia na sexuálne hrátky Billa Clintona s Monikou Lewinskou a následnú vojnu v Iraku. Neuveriteľne vtipný a zároveň mrazivý počin ukazujúci, ako je verejnosť vo svojich názoroch, nielen na politiku, manipulovateľná. Malý veľký film so skvelým hereckým duom De Niro - Hoffman. Dve nominácie na Oscara. 9/10(30.3.2016)

Vrtěti psem je poněkud nezvyklá filmová podívaná, která v trochu extrémním měřítku ukazuje vliv médií na dnešní společnost. Problém je, že přes zajímavost a účinnost tématu a mediálních postupů, nemá moc co nabídnout. Snadno tak zapadne do škatulky nezajímavé průměrné podívané s několika dobrými štěky. Pro mě rozhodně díky očekávání celkem zklamání.(4.5.2011)

• - Okrem Kalifornie, kde prebiehala väčšina filmovania, navštívili filmári aj mesto Nashville v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)

• - Pracovným označením filmu bol názov Bite the Bullet. (MikaelSVK)

• - Robert De Niro i Dustin Hoffman si řekli o nezvykle nízký honorář, aby se na natáčení mohli podílet. (don corleone)