Vrtěti psem je poněkud nezvyklá filmová podívaná, která v trochu extrémním měřítku ukazuje vliv médií na dnešní společnost. Problém je, že přes zajímavost a účinnost tématu a mediálních postupů, nemá moc co nabídnout. Snadno tak zapadne do škatulky nezajímavé průměrné podívané s několika dobrými štěky. Pro mě rozhodně díky očekávání celkem zklamání.(4.5.2011)

Film, kde je humor cez slzy a znechutenie. Komédia, ktorú možno ani za komédiu nemožno považovať. Čistá pravda, ktorú podporil ešte aj ten sexuálny škandál Clintona s Lewinskou a jeho vyhrážky s rozpútaním vojny v Iraku. No vieme, že do obludnejších rozmerov to dostali v rokoch 2001 a 2003, taktiež dnes o 16 rokov po tomto filme to už nabralo gigantické rozmery, nielen že všetkých ľudí odpočúvajú, ale v televízii hlavného prúdu snáď pravdu možno nájsť asi tak ako ihlu v kope sena. Tento film je jednoduchá výstraha, kde možno nevyužili všetok potenciál ohľadom tajných služieb a ich podieľaní sa na týchto veciach, možno sa mohli viac pohrať s manipuláciami, ale to je názor mňa ako človeka, ktorý píše k tomu komentár dnes, vtedy to možno nebrali sami tvorcovia tak vážne a ani možno len netušili, ako dobre trafili klinec po hlavičke. Uznávam, že mnohí od toho čakali viac, no tento film je silný svojim prepojením s realitou, silný svojou originalitou a inteligentnosťou, tvorcovia majú u mňa za to veľké plus. Odporúčam vám to pozrieť. Škoda, že Mamet nepremenil nomináciu za scenár u tohto diela a škoda, že sa do toho nepustili viac, no to by som asi chcel u viacerých filmov, toto je neobyčajné dielo svetovej kinematografie.(19.6.2013)

"Dobrý plán dnes je lepší než dokonalý zítra." Popírám, že máme bombardéry B-3, rovněž popírám problémy s Albánií, taky popírám odjezd generála Scotta do Seattlu a to jsem ani nesouložil se Světluškou v Bílém domě. Válka je zkrátka showbyznys a nikdo neumí vyrábět a produkovat válku jako Conrad Brean se Stanleym Motssem. Já tento snímek prostě miluju a tak by mě zajímalo, ve kterém studiu se natáčelo 11. září 2001. A samozřejmě bych chtěl mít práva na nějakou válku, abych mohl prodávat stužky, čepice a maskáčové plavky s logem války a s vlastnoručním podpisem mrtvého hrdiny.(30.10.2017)

Not as seen on TV. Zvláštní, jak za těch víc než 15 let od premiéry tenhle film nezestárl ani o minutu, spíš naopak. Svým způsobem je dnes aktuální víc než kdykoliv předtím. Pavel Ebr kdysi v pojednání o Benešových dekretech použil větu, která se sem náhodou výborně hodí: "Lidi - prosím - mějte rozum, používejte hlavu a nenechte se zblbnout politiky a mediálními hvězdami. Díky." Překrásně řečeno, co říkáte? Nicméně uznávám, že v praxi není naplnění tohoto výroku vždy věcí úplně snadnou, skoro by se dalo říct, že jde o záležitost přímo nelehkou. Neboť není pro panující státní režim (libovolného typu) vetšího třídního nepřítele nežli člověka, který pochybuje, přemýšlí, který se ptá... Jenže takových jsou plné hřbitovy, ordinace či noclehárny Armády špásu. No řeknětě sami, není jednodušší si říct: "OK, bylo to v televizi, tak to asi bude pravda". Nicméně, až Vás zase budou na iDěsu, FUCKtuálně či (hov)Novinkách krmit propagandou o potřebě války proti teroru, korupčních s(k)andálech, finančních krizích či zpívajících paterčatech islandského lenochoda, zkuste použít hlavu a tu sračku vypnout. Uvidíte, jak se Vám uleví...(18.6.2012)

• Isherwood

Strašná pakárna! Film, který má poukazovat na to, jak vláda dokáže skrz média manipulovat s veřejným míněním, se snaží samotného diváka vmanipulovat do myšlenky, že k tomu vlastně stačí tři lidé. Jasně, je to satira, ale jdoucí proti zdravé logice a navíc absolutně bezzubě. Až na pár výjimek nevypustí postavy z huby nic, coby mělo údernost nebo vtip. DeNiro s Hoffmanem skvělí, ale vlastně devadesát minut střílí totálně naprázdno. V době vzniku měl film alespoň potenciál, za ta léta ztratil i ten.(27.5.2009)

• - Okrem Kalifornie, kde prebiehala väčšina filmovania, navštívili filmári aj mesto Nashville v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)

• - Pracovným označením filmu bol názov Bite the Bullet. (MikaelSVK)

• - Název pro lék Schumanna "Prozalium" je kombinací skutečných léků Prozacu a Valia. (don corleone)