Vrtieť psom je jeden z filmov, ktoré mi stačilo vidieť iba raz. To je veľký kompliment, pretože si ho dodnes ešte veľmi dobre pamätám a zabávam sa na jeho vydarenom satirickom humore, ktorý občas poriadne zhorkne. Vrtieť psom je film, ktorý je založený na geniálnom scenári a úlohou režiséra a hercov bolo ho iba nepokaziť. Takéto striafanie sa do vlastných radov mi je maximálne sympatické.(16.9.2012)

Kdyby nebylo médií, svět by neexistoval. Je to bohužel tak, média určují náš život. Postavit na dominanci médií film byl výborný nápad. Jednoduché a přitom vcelku geniální. Film je chytrý a pointa je jasná. Kouká se na to dobře, délka je příjemná, film nenudí. Pro mě jako člověka, který se ve světě médií pomalu rozkoukává, to má navíc další dimenzi. Mohli by to na žurnalistice pouštět povinně. Povedený scénář, fajn obsazení, příjemná zábava, zkrátka vyvedený film.(25.5.2012)

Americký prezident je 11 dní před volbami obviněn ze sexuálního zneužití a tak nastupuje tým, který má za úkol odvést od této aféry pozornost. Pohled do zákulisí vysoké politiky a hlavně do zákulisí médií je hodně zajímavý, ale ve skutečnosti by to takhle asi fungovat nemohlo, protože jenom tak si vymyslet válku by nejspíš asi jen tak nešlo, ale bůh ví jak to bylo s Írákem :-). Dustin Hoffman je v roli producenta velmi přesvědčivý a jen to potvrzuje nominace na Oscara. Robert De Niro a Anne Heche se svými výkony také určitě neztratili. Za zmínku stojí i vedlejší role pro Kirsten Dunst a Woodyho Harrelsona. Barry Levinson natočil slušnou bokovku, která vznikla za pouhé dva týdny....(22.12.2007)

Vytříbené obsazení. Největší hvězdou byl pro mě Dustin Hoffman, který zahrál opravdu výtečně. Jde o skvělý satirický výřez o omezenosti naší společnosti, která se dá lehce obalamutit, když dostane ty správné podklady. Film, který by měl u mě šanci i na lepší hodnocení, jenže jsem se u něj chvílema ocital ve stavu nezájmu a znovu jsem musel zaostřit na dění, což se mi stává jen u těch opravdu zlých kousků. Nevím, čím to bylo, ale asi je na mě film trošku víc ukecanej, než je zdrávo. Jinak dobrý, zábavný film k zamyšlení.(3.8.2011)

Americký prezident si v oválné pracovně zašpásoval s nepříliš zletilou Světluškou, která neváhala a životní zážitek svěřila nejen svému deníčku, ale považovala za vhodné podělit se o tuto radostnou zprávu s médii. Je pár dní před volbami a prezidenta by nyní volili pouze členové anonymních pedofilních sdružení. Prezident je proto rychle uklizen na důležitou mezistátní návštěvu Číny a do Bílého domu rozvážným krokem vstupuje profesionální odstraňovač fleků z prezidentovy cti Conrad Brean. Breanův mozek promptně analyzuje situaci a řešení je rychle na světě. Z Bílého domu začínají unikat tajné informace, které jsou mluvčími ihned vehementně popírány a USA už tuší, že brzy nastane válka proti terorismu. Nyní je řada na mocném hollywoodském producentovi Stanley Motssovi, aby vyprodukoval válku s Albánií s takovou naléhavostí, aby se američtí patrioti sešikovali za prezidentem do bojových uskupení a nikoho už nezajímalo plácání nějaké Světlušky.(20.9.2009)

• - Během filmu zazní vtip na herce James Belushiho jako původem na Albánce. Belushi je skutečně synem albánského emigranta. (don corleone)

• - Původním autorem De Nirovy věty: "Lepší dobrý plán dnes, než perfektní plán zítra," je americký generál George Patton. (StarsFan)

• - Robert De Niro i Dustin Hoffman si řekli o nezvykle nízký honorář, aby se na natáčení mohli podílet. (don corleone)