Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ivoshek
  *****

  Excelentní filmík o tom, jak snadné je vytvořit v médiích umělou realitu, a to včetně války, hrdiny v zajetí a patriotických písniček. Obzvlášť vtipný je Woody Harrelson jako psychouš Sgt. Schumann a cemeo Jamese Belushiho. Zvlášť zábavný film pro lidi, kteří se věnují vztahům s veřejností.(13.4.2007)

 • Cimr
  ****

  Od Dr. Divnolásky nebyla komedie takhle závažná. Veselohra o zhoubné síle moci a médií ale nakonec vyznívá pozitivně, protože to NĚKDO NATOČIL. Kdyby se mi takovýhle příběh vyrojil v hlavě, asi by mě to vyděsilo, ale vzhledem k tomu, že to vymyslel někdo jiný, můžu být relativně klidný. Existují totiž lidé, kteří si zápory médií uvědomují a kteří se nebojí filmy podobné Vrtěti psem napsat, zrežírovat nebo v nich hrát. Zatím jim to nikdo nezakázal...(23.4.2007)

 • Vančura
  ***

  Já jsem tenhle film nikdy vidět nechtěl, protože mě vždy příšerně iritoval jeho název. Dostal jsem ale na něj nedávno doporučení od někoho, na koho hodně dám a na koho tento film ve své době zapůsobil jako zjevení. Žel, já rozumím tomu, jak výrazně novátorsky musel tento film na tehdejší diváky zapůsobit, ale v mém případě se obávám, že bariéra 17 let od jeho premiéry je zde už příliš velkou překážkou, aby na mě tento film mohl zapůsobit byť i jen podobnou měrou. Při sledování jsem si v první řadě říkal: ježíšmarjá, takovýho povyku kvůli ututlání jednoho šukání. Kdyby v zemi, která zásobuje celý svět pornem a drogama, nepanovala současně pokrytecká morálka jak v 19. století, celý ten humbuk nebyl nutný. A upřímně řečeno: nikdo z nás stejně nemá dostatek relevantních informací, aby mohl posoudit, nakolik je něco takového reálné, a nakolik je to jen bujná fantazie nějakého pisálka. Kdo jede na vlnách módního antiamerikanismu a konspiračních teorií, tomu podobné filmy poslouží jako voda na jeho mlýn. Pro ty ostatní to bude nejspíš jen slušný film s výborným obsazením a nápaditým scénářem, kterému však ke konci už pomalu dochází dech - osobně jsem se ke konci začínal nudit a ztrácet v jednotlivých postavách, a v momentě, kdy s nima spadlo to letadlo, a nikomu se nic nestalo (!), jsem už věděl, že tomuto filmu nemůžu dát víc než 3 hvězdy. Rádoby cynický závěr, který však v mých očích vyzněl spíše do směšné frašky, výsledný dojem nakonec stejně nevytáhl - v době premiéry to mohla být pecka (i když mě by to nejspíš stejně nebavilo, protože bych to v té době kvůli nízkému věku nejspíš nepochopil), ale dnes je to film, na kterém je už hodně znát duch doby vzniku, a všechny ty předpotopní mobilní telefony a laptopy, které se zde objeví, jen podtrhují moji domněnku, že tento film je v první řadě takovou dobovou sondou z časů, kdy na televizi koukal každý a tištěné noviny měly moc, o které si dnes můžou nechat zdát, protože nástup internetu měl teprve přijít. Z tohoto pohledu působí film VRTĚTI PSEM starší, než ve skutečnosti je, a osobně za mnohem zdařilejší zpracování podobného námětu považuji snímek Game Change z r. 2012 s fenomenální Julianne Moore. Za mě slabší tři hvězdy.(25.5.2014)

 • suicide
  *****

  Wow...Nudí vás již všechny ty spiklenecké a konspirační teorie? Připadají vám všechny strašně dramatické, melodramatické, přitažené za vlasy, stejné a stejně nudné? Což takhle dát si projednou pohled z druhé strany? Což takhle zažít, jak velkolepě se dají mást davy - ale nejen dramaticky, ale hlavně divácky vtipně. Cynismu a té odzbrojující vytvářené skutečnosti se nejde jinak než nesmát. A kdo ví? Možná skutečnost se od filmové reality tolik neliší, možná opravdu ocas vrtí psem. Ale to se nikdy nedozvíme, protože za informace se platí cenou nejvyšší...(13.3.2010)

 • MMR
  ***

  No tato "komedie" ve mně budí smíšené pocity. Přesto, že je to celé prošpikované lhaním a výmysly, tak mě to moc nesedlo, a to nejspíše z důvodu, že se tam až příliš mluvilo, což já osobně nemám rád. To už si radši vyčistím zuby :-D Ale i přes to, že je to založené spíše na dialozích, nakonec ohodnotím průměrem.(10.10.2011)

 • - Robert De Niro i Dustin Hoffman si řekli o nezvykle nízký honorář, aby se na natáčení mohli podílet. (don corleone)

 • - Během filmu zazní vtip na herce James Belushiho jako původem na Albánce. Belushi je skutečně synem albánského emigranta. (don corleone)

 • - Scéna, ve které visí na drátech boty přivázané tkaničkami se natáčela kousek od US Capitolu na East Capitol Street. Produkce nechala několik párů na místě i po natočení scény - vydržely tam i několik let. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace