Excelentní filmík o tom, jak snadné je vytvořit v médiích umělou realitu, a to včetně války, hrdiny v zajetí a patriotických písniček. Obzvlášť vtipný je Woody Harrelson jako psychouš Sgt. Schumann a cemeo Jamese Belushiho. Zvlášť zábavný film pro lidi, kteří se věnují vztahům s veřejností.(13.4.2007)

Od Dr. Divnolásky nebyla komedie takhle závažná. Veselohra o zhoubné síle moci a médií ale nakonec vyznívá pozitivně, protože to NĚKDO NATOČIL. Kdyby se mi takovýhle příběh vyrojil v hlavě, asi by mě to vyděsilo, ale vzhledem k tomu, že to vymyslel někdo jiný, můžu být relativně klidný. Existují totiž lidé, kteří si zápory médií uvědomují a kteří se nebojí filmy podobné Vrtěti psem napsat, zrežírovat nebo v nich hrát. Zatím jim to nikdo nezakázal...(23.4.2007)

Já jsem tenhle film nikdy vidět nechtěl, protože mě vždy příšerně iritoval jeho název. Dostal jsem ale na něj nedávno doporučení od někoho, na koho hodně dám a na koho tento film ve své době zapůsobil jako zjevení. Žel, já rozumím tomu, jak výrazně novátorsky musel tento film na tehdejší diváky zapůsobit, ale v mém případě se obávám, že bariéra 17 let od jeho premiéry je zde už příliš velkou překážkou, aby na mě tento film mohl zapůsobit byť i jen podobnou měrou. Při sledování jsem si v první řadě říkal: ježíšmarjá, takovýho povyku kvůli ututlání jednoho šukání. Kdyby v zemi, která zásobuje celý svět pornem a drogama, nepanovala současně pokrytecká morálka jak v 19. století, celý ten humbuk nebyl nutný. A upřímně řečeno: nikdo z nás stejně nemá dostatek relevantních informací, aby mohl posoudit, nakolik je něco takového reálné, a nakolik je to jen bujná fantazie nějakého pisálka. Kdo jede na vlnách módního antiamerikanismu a konspiračních teorií, tomu podobné filmy poslouží jako voda na jeho mlýn. Pro ty ostatní to bude nejspíš jen slušný film s výborným obsazením a nápaditým scénářem, kterému však ke konci už pomalu dochází dech - osobně jsem se ke konci začínal nudit a ztrácet v jednotlivých postavách, a v momentě, kdy s nima spadlo to letadlo, a nikomu se nic nestalo (!), jsem už věděl, že tomuto filmu nemůžu dát víc než 3 hvězdy. Rádoby cynický závěr, který však v mých očích vyzněl spíše do směšné frašky, výsledný dojem nakonec stejně nevytáhl - v době premiéry to mohla být pecka (i když mě by to nejspíš stejně nebavilo, protože bych to v té době kvůli nízkému věku nejspíš nepochopil), ale dnes je to film, na kterém je už hodně znát duch doby vzniku, a všechny ty předpotopní mobilní telefony a laptopy, které se zde objeví, jen podtrhují moji domněnku, že tento film je v první řadě takovou dobovou sondou z časů, kdy na televizi koukal každý a tištěné noviny měly moc, o které si dnes můžou nechat zdát, protože nástup internetu měl teprve přijít. Z tohoto pohledu působí film VRTĚTI PSEM starší, než ve skutečnosti je, a osobně za mnohem zdařilejší zpracování podobného námětu považuji snímek Game Change z r. 2012 s fenomenální Julianne Moore. Za mě slabší tři hvězdy.(25.5.2014)

Wow...Nudí vás již všechny ty spiklenecké a konspirační teorie? Připadají vám všechny strašně dramatické, melodramatické, přitažené za vlasy, stejné a stejně nudné? Což takhle dát si projednou pohled z druhé strany? Což takhle zažít, jak velkolepě se dají mást davy - ale nejen dramaticky, ale hlavně divácky vtipně. Cynismu a té odzbrojující vytvářené skutečnosti se nejde jinak než nesmát. A kdo ví? Možná skutečnost se od filmové reality tolik neliší, možná opravdu ocas vrtí psem. Ale to se nikdy nedozvíme, protože za informace se platí cenou nejvyšší...(13.3.2010)

No tato "komedie" ve mně budí smíšené pocity. Přesto, že je to celé prošpikované lhaním a výmysly, tak mě to moc nesedlo, a to nejspíše z důvodu, že se tam až příliš mluvilo, což já osobně nemám rád. To už si radši vyčistím zuby :-D Ale i přes to, že je to založené spíše na dialozích, nakonec ohodnotím průměrem.(10.10.2011)

• - Robert De Niro i Dustin Hoffman si řekli o nezvykle nízký honorář, aby se na natáčení mohli podílet. (don corleone)

• - Během filmu zazní vtip na herce James Belushiho jako původem na Albánce. Belushi je skutečně synem albánského emigranta. (don corleone)

• - Scéna, ve které visí na drátech boty přivázané tkaničkami se natáčela kousek od US Capitolu na East Capitol Street. Produkce nechala několik párů na místě i po natočení scény - vydržely tam i několik let. (don corleone)