Musím povedať, že Dustin Hoffamn je proste pán. Nepamätám si moment, že by som mal pocit, že podal zlý výkon. A "Wag The Dog" je toho opätovným dôkazom. To ako podal rolu filmového producenta nemá chybu. A jeho zapálenosť je absolútne skvelá. Myslím si, že toto je aj film, z ktorého si zapamätám aj jeho skladby. Veľmi chytľavé a nápadité. Robert De Niro? Taktiže fantastický. Film má šťavu, je vtipný, je nápaditý, má dobré postavy, dobrú hudbu a vyzerá byť aj skvele natočený. Bavil som sa a je to taktiež niečo, k čomu sa dá vrátiť. Ak ste film ešte nevideli, odporúčam si ho čeknúť. Stojí za to. Hodnotenie: A(17.5.2016)

Nejsem velký příznivec amerických komedií a moc se na ně ani nedívám. Ale tento film se mi líbil i tak, protože okatě nechválí americký způsob života, americké vlastenectví a nevyžívá se se v patosu či klišé. Naopak si ze všech těchto věcí dělá srandu. A to zdařile. Ta vlastenecká skladba o válce mě vážně dostala. Stejně jako zmínka o ženě, které prezident nabídl kabát. Zbytek není zas taková řachanda u které byste se váleli smíchy. Spíš se člověk pousměje nad některými nápady. Ale je to fajn filmík, se skvělou postavou Dustina Hoffmana. A jeho myšlenka bude asi aktuální navěky věků. Lidi prostě jsou schopni věřit všemu, především tomu, co je zahrané na city.(10.5.2018)

Kráčej světem s očima otevřenýma. Kriticky vše hodnoť, ověřuj, uvažuj. Jak se dá zblbnout celý národ, o tom vám poví tenhle film. Ale vina za to, že jsou z nás poslušné ovce, je výhradně na nás. BTW film krásně ukazuje, kam až dospělo mainstreamové zpravodajství. Veškerá investigativnost, pídění se za informacemi a jejich ověřování už neexistují. I sdělovací prostředky jsou v lepším případě ukolébány pocitem, že v demokracii k nám přijde pravdivá informace tak nějak sama od sebe, v horším serou na ověřování, protože důležité je přinést zprávu první nebo rovnou samy manipulují (viz pěkná glosa v canakjově komentáři). "Můj táta mi říkal, a já se toho držím, neměň koně v prostřed proudu." "Co nám kdy Albánci udělali? - A co kdy udělali pro nás? Znáte nějakýho Albánce? Kdo by věřil Albáncům."(30.5.2006)

"Dobrý plán dnes je lepší než dokonalý zítra." Popírám, že máme bombardéry B-3, rovněž popírám problémy s Albánií, taky popírám odjezd generála Scotta do Seattlu a to jsem ani nesouložil se Světluškou v Bílém domě. Válka je zkrátka showbyznys a nikdo neumí vyrábět a produkovat válku jako Conrad Brean se Stanleym Motssem. Já tento snímek prostě miluju a tak by mě zajímalo, ve kterém studiu se natáčelo 11. září 2001. A samozřejmě bych chtěl mít práva na nějakou válku, abych mohl prodávat stužky, čepice a maskáčové plavky s logem války a s vlastnoručním podpisem mrtvého hrdiny.(30.10.2017)

Dokud se film táhne ve stylu dialogové smrště, je radost se na něj koukat, De Niro a Hoffma jsou ve svých rolích vynikající, atmosféru politické satiry to drží po celou dobu...dokud se nezačnou dít absurdity (letadlo,vězeň,brokovnice) kdy náhle Wag the Dog sklouzne do spíše komediální parodie a celkový dojem z filmu to zkazí o dobrou jednu třetinu. No a konec mě dokonce i naštval, takže, rozhodně je to zajímavý pohled do mediální masáže nás všech, ale o tom, jestli to tak funguje, se můžeme přít jen u piva. 3*(23.6.2012)

• - Během pohřební scény vojáci z vojenské kapely hrají se členy pochodového orchestru Riverside Community College. (dinamit_1)

• - Během filmu zazní vtip na herce James Belushiho jako původem na Albánce. Belushi je skutečně synem albánského emigranta. (don corleone)

• - Původním autorem De Nirovy věty: "Lepší dobrý plán dnes, než perfektní plán zítra," je americký generál George Patton. (StarsFan)