Dustin Hoffman jako Stanley Motss to myslel dobře (a ve filmu to zahrál více než dobře). Byl to ve svém oboru profík a tak to i dotáhnul k vítěznému konci. Prodal neprodejné zboží - v druhém volebním období kandidujícího prezidenta, který se konečně projevil taky trochu lidsky... Naneštěstí právě tím, že „neudržel zapnuté kalhoty“ (jak kdysi řekla Hillary Clinton o svém drahém prezidentském choti ohledně kouřící baculky Moničky Lewinsky) a zprznil nám školačku. Tedy ne nám, jim... To by ještě nemusel být žádný problém, kdyby se to ovšem neprovalilo. Samozřejmě - jak jinak - načasováno politickými protivníky na tu nejméně vhodnou chvíli. Ale Dustin to zvládnul bravurně, a kdyby poslechl Roberta De Niro (ve filmu excelentního), mohl to i přežít. Jo, taková ješitnost, to je mrcha... A já končím komentář a jdu si zjistit, jak dnes dopadlo první kolo NAŠICH prvních prezidentských voleb. To nekecám, všimněte si, kdy tohle píšu! ;-)(12.1.2013)

Kráčej světem s očima otevřenýma. Kriticky vše hodnoť, ověřuj, uvažuj. Jak se dá zblbnout celý národ, o tom vám poví tenhle film. Ale vina za to, že jsou z nás poslušné ovce, je výhradně na nás. BTW film krásně ukazuje, kam až dospělo mainstreamové zpravodajství. Veškerá investigativnost, pídění se za informacemi a jejich ověřování už neexistují. I sdělovací prostředky jsou v lepším případě ukolébány pocitem, že v demokracii k nám přijde pravdivá informace tak nějak sama od sebe, v horším serou na ověřování, protože důležité je přinést zprávu první nebo rovnou samy manipulují (viz pěkná glosa v canakjově komentáři). "Můj táta mi říkal, a já se toho držím, neměň koně v prostřed proudu." "Co nám kdy Albánci udělali? - A co kdy udělali pro nás? Znáte nějakýho Albánce? Kdo by věřil Albáncům."(30.5.2006)

Takhle to dopadá, když už se novináři v honbě za senzacemi a sledovaností/čteností neobtěžují ověřovat informace a lidé jsou moc líní na to, aby nad tím nepřeberným množstvím informací, který se na ně valí ze všech stran, přemýšleli. Ve skutečnosti to vrtění určitě nebude taková zábava. Američani jsou s tím svým vlastenectvím a střílením lidí na jejich pozemku fakt divní. Zábava je to ale prvotřídní.(13.12.2009)

Ne zcela doceňovaná filmová lahůdka o tom,jak to chodí v politice a v médiích (nejenom) ve Spojených Státech...Dokonale vychytaný scénář se skvělou pointou, sarkastické hlášky, přesný casting a bezchybné herecké výkony.Těžko hodnotit,jestli je lepší De Niro či Hoffman,protože excelují oba. Z řady výrazných menších rolí stojí za zmínku Anne Heche v roli pracovnice politického sekretariátu a H.Macy coby agent tané služby ("Vím jenom dvě věci-ovesná kaše chutná hrozně a nejsme ve válce!"). Film s inteligentními dialogy určený přemýšlivým divákům. Celkový dojem 95%.(22.4.2007)

Ako sa dá v očiach verejnosti zakryť prezidentský mediálne prepieraný škandál? Vymyslí sa niečo, o čom môžu média písať ešte viac, aby sa odvrátila pozornosť. Vojna... napríklad. Za dva týždne natočená bokovka tvorcu Rain Mana a Spáčov bola očividne reakcia na sexuálne hrátky Billa Clintona s Monikou Lewinskou a následnú vojnu v Iraku. Neuveriteľne vtipný a zároveň mrazivý počin ukazujúci, ako je verejnosť vo svojich názoroch, nielen na politiku, manipulovateľná. Malý veľký film so skvelým hereckým duom De Niro - Hoffman. Dve nominácie na Oscara. 9/10(30.3.2016)

• - Film se nazývá podle anglického idiomu "the tail wagging the dog". Tím se rozumí záměrně odvádět pozornost od něčeho, co by jinak mělo větší význam k něčemu jinému, co má menší význam. (Zdroj: usingenglish.com) (dinamit_1)

• - Postava jménem Winifred Ames byla původně psaná jako mužská role. (don corleone)

• - Robert De Niro i Dustin Hoffman si řekli o nezvykle nízký honorář, aby se na natáčení mohli podílet. (don corleone)