Solidní vykonstruování kampaně a ukázka manipulace médií s lidmi. Na komedii je tento snímek ale bez humoru, takže nemohu hodnotit lépe. Hoffman a De Niro hrají skvěle a soundtrack je zde opravdu příjemný.(26.11.2010)

95% - Krásný film o tom, do jaké míry je naše vlastní představa světa ovlivnitelná médii. Rok vzniku filmu napoví, že se film neinspiroval aférou Clinton / Lewinski, ale že tomu klidně moho být i naopak. Nestydím se přiznat, že tento film změnil můj přístup ke zprávám i k reklamám (i těm, které se jako reklamy netváří). Kdokoli namítne, že je ten film trochu ad absurdum, ale já na něm kromě trochu uspěchaného konce nic tak nereálného nevidím. Naivní? Průhledné? Jen proto, že Hoffmanovi s De Nirem od začátku vidíte do karet... Wag the Dog je film, který pobaví i po několikátém shlédnutí a jeho myšlenky (není to jen o mediální manipulaci) jsou, a budou stále více aktuální.(6.9.2006)

Pekná ukážka toho, ako sa veci vo vysokej politike majú. Hoffman a De Niro, pochopiteľne, ako vždy, zahrali svoje role absolútne na jednotku, ale čo z toho keď som sa počas filmu zasmial možno 2-3x? Od žánru komédia očakávam čosi viac.(6.3.2013)

Opravdu mistrne napsana a zahrana mystifikace o moznych zakulisnich machinacich ve vysoke politice(31.7.2002)

Drsně satirický humor, který chvílemi spíše nutí k zamyšlení nad charakterem oněch hlavních hybatelů fiktivní války a válečného hrdiny a vůbec všech politiků. Mimochodem maličká role Woody Hareelsona "když bere prášky, je v pohodě" skutečně potěší. 70%.(23.4.2007)

• - Film se nazývá podle anglického idiomu "the tail wagging the dog". Tím se rozumí záměrně odvádět pozornost od něčeho, co by jinak mělo větší význam k něčemu jinému, co má menší význam. (Zdroj: usingenglish.com) (dinamit_1)

• - Okrem Kalifornie, kde prebiehala väčšina filmovania, navštívili filmári aj mesto Nashville v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)

• - Telefonní číslo 800 555-0199 je používáno ve filmu poměrně často (například stejné číslo měl Lester Burnham do své kanceláře v Americké kráse). Je to jediné oficiálně povolené číslo s předčíslím 800 provozovatelem telefonní sítě pro použití v médiích. (don corleone)