Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  ****

  Ako sa dá v očiach verejnosti zakryť prezidentský mediálne prepieraný škandál? Vymyslí sa niečo, o čom môžu média písať ešte viac, aby sa odvrátila pozornosť. Vojna... napríklad. Za dva týždne natočená bokovka tvorcu Rain Mana a Spáčov bola očividne reakcia na sexuálne hrátky Billa Clintona s Monikou Lewinskou a následnú vojnu v Iraku. Neuveriteľne vtipný a zároveň mrazivý počin ukazujúci, ako je verejnosť vo svojich názoroch, nielen na politiku, manipulovateľná. Malý veľký film so skvelým hereckým duom De Niro - Hoffman. Dve nominácie na Oscara. 9/10(30.3.2016)

 • fmash
  ****

  De Niro jse klasik, Hoffman, Kirsten Dunst... Skvěle obsazený film, závažné téma, sice komedie, ale jak se to vezme. Zvláštní je, jak z toho jeden neví, jestli má film divákovi ukázat, jak to ve skutečnosti chodí, nebo jestli už to jen tak odevzdaně připomíná. Možná to neměla být komedie, ale thriller...(3.6.2010)

 • Anglie
  ****

  Mediální magnát ve snaze zakrýt prezidentův skandál vymyslí válku proti Albánii. Protože je těsně před volbami, tak je třeba udržet pozor obyvatel a médií co nejdéle - a tak odvést pozornost. Film krásně upozorňuje na nebezpečnost médií a jejich vytváření reality. Moc pěkný snímek, který stojí za zhlédnutí už jen kvůli hereckému výkonu Hoffmanna. "Kdyby pes nevrtěl ocasem, vrtěl by ocas psem."(27.2.2003)

 • flanker.27
  *****

  Kráčej světem s očima otevřenýma. Kriticky vše hodnoť, ověřuj, uvažuj. Jak se dá zblbnout celý národ, o tom vám poví tenhle film. Ale vina za to, že jsou z nás poslušné ovce, je výhradně na nás. BTW film krásně ukazuje, kam až dospělo mainstreamové zpravodajství. Veškerá investigativnost, pídění se za informacemi a jejich ověřování už neexistují. I sdělovací prostředky jsou v lepším případě ukolébány pocitem, že v demokracii k nám přijde pravdivá informace tak nějak sama od sebe, v horším serou na ověřování, protože důležité je přinést zprávu první nebo rovnou samy manipulují (viz pěkná glosa v canakjově komentáři). "Můj táta mi říkal, a já se toho držím, neměň koně v prostřed proudu." "Co nám kdy Albánci udělali? - A co kdy udělali pro nás? Znáte nějakýho Albánce? Kdo by věřil Albáncům."(30.5.2006)

 • Radek99
  *****

  Asi nejdokonalejší filmová satira kritizující fungování západní demokracie... Podobné filmy a serály: Děkujeme, že kouříte, Jistě, pane ministře, Jistě, pane premiére, Man of the Year(16.11.2006)

 • - Původním autorem De Nirovy věty: "Lepší dobrý plán dnes, než perfektní plán zítra," je americký generál George Patton. (StarsFan)

 • - Soundtrack k filmu zložil a nahral britský gitarista, spevák a skladateľ Mark Knopfler. (bakrabata)

 • - Telefonní číslo 800 555-0199 je používáno ve filmu poměrně často (například stejné číslo měl Lester Burnham do své kanceláře v Americké kráse). Je to jediné oficiálně povolené číslo s předčíslím 800 provozovatelem telefonní sítě pro použití v médiích. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace