Do amerických prezidentských voleb zbývají jen dva týdny a Conrad Brean, specialista na problematiku médií, je narychlo povolán do Bílého domu. V podzemní zasedačce se dozvídá o hrozícím sexuálním skandálu mezi prezidentem a nezletilou skautkou, celou kauzu totiž plánuje několik stanic ještě ten večer odvysílat v hlavních zprávách. Breanovým úkolem je zastavit blížící se mediální bouři a zároveň prezidentovi napomoci k jeho znovuzvolení na další funkční období. V tak krátkém čase je jedinou možností odvrátit pozornost veřejného mínění jiným směrem. Brean se proto spojí s hollywoodským producentem Stanleym Motssem a společně vymyslí absurdní plán: nejdříve jsou zveřejněny falešné zprávy o neexistujících bombardérech B-3 a vzápětí USA musí čelit nečekanému útoku albánských radikálů. To je však jen počátek neobyčejně věrohodné hry s fakty a iluzemi, která s každým dalším dnem do voleb nabírá co do absurdity na obrátkách... Americký film natočil úspěšný režisér Barry Levinson (Rain Man, Dobré ráno, Vietname, Bugsy), který satiricky laděné komedii vtiskl dostatek věrohodnosti, humoru a nadsázky. Postavu chladnokrevně a cynicky uvažujícího Conrada Breana si zahrál Robert De Niro (Taxikář, Zuřící býk, Irčan), zatímco velikášsky a furiantsky vystupujícího producenta Motsse představuje Levinsonův dvorní herec Dustin Hoffman (Absolvent, Hrdina proti své vůli, Smrtící epidemie). Autory promyšleného scénáře se skvěle napsanými dialogy jsou pak scenáristka Hilary Henkinová a známý dramatik David Mamet, zároveň jde však o volnou adaptaci knihy Americký hrdina Larryho Beinharta. Ani jeden z tvůrců ovšem nemohl tušit, jak rychle a blízko se přiblíží skutečnosti. V lednu roku 1998, pouhý měsíc po premiéře propukl sexuální skandál prezidenta Billa Clintona, který vzápětí nařídil bombardování v Súdánu. Situace se pak opakovala ještě dvakrát: během projednávání Clintovova impechmentu bombardovaly Spojené státy Irák a pár měsíců na to také Jugoslávii. Název filmu se pak na dlouho dobu ustálil jako označení pro mediální čachry a odvádění pozornosti od klíčových problémů. (Česká televize)

Šakal

Vynikající satira ukazující na sílu ( moc ) médií, neztrácející ani po 12 letech na aktuálnosti, ba právě zcela naopak! ()

HoneyBunny

Levinson je jeden z mála amerických režisérů, který umí inteligentní komedie. Tahle je navíc hodně trefná, vznikla v době aféry Levinská/Clinton a bombardování Balkánu Američany. Jen nemusela mít tak smutný konec. ()

Anderton

Vrtieť psom je jeden z filmov, ktoré mi stačilo vidieť iba raz. To je veľký kompliment, pretože si ho dodnes ešte veľmi dobre pamätám a zabávam sa na jeho vydarenom satirickom humore, ktorý občas poriadne zhorkne. Vrtieť psom je film, ktorý je založený na geniálnom scenári a úlohou režiséra a hercov bolo ho iba nepokaziť. Takéto striafanie sa do vlastných radov mi je maximálne sympatické. ()

Frajer42

Je třeba ocenit, že podobný snímek vznikl již tak dávno, ale z dnešního pohledu už opravdu nepřináší na scénu žádné mrazivé poselství. Jsem přesvědčen, že už se dnes zkrátka ví, jakým způsobem se upravují fakty a že velký skandál zametete pod koberec jedině ještě větším skandálem, přičemž je nepodstatné, kolik zrnek pravdy v něm vlastně je. Jediné na čem záleží je to, zda tento skandál poběží v hlavním vysílacím čase v televizi. Musím se přiznat, že mě zpracování malinko nudilo a dost často jsem ztrácel pozornost, respektive jsem ji odvracel jinam. Nápad a myšlenka snímku za zpracování rozhodně stála, jen si zřejmě žádala propracovanější zpracování. Snímek na mě působil neskutečně mdlým dojmem. ()

boshke

... aneb jak jednoduše donutit dvě stě miliónů lidí si myslet, že jejich vlast vede neexistující válku s Albánií. Stačí tu a tam cosi utrousit před novináři a senzace je na světě. Kdo by se zajímal o prezidentovo pedofilní harašení, když je země ve válce? Hlavně, aby to vydrželo ještě pár dní. Do voleb... Velice hezká demonstrace toho, že média (ne)mají vždy pravdu; se skvělým Hoffmanem navrch. Nic víc... 70% ()

RUSSELL

Rafinovaná satira, která s časem zraje jak víno a neztrácí na aktuálnosti. Film vyšel o více než dekádu dřív, než náš svět začalo ovlivňovat působení sociálních sítí, které toto téma vyšponovaly na úplně jinou úroveň. Z tohoto pohledu se dá Wag the Dog považovat za jakýsi prekurzor enormního nárůstu ovlivňování běžné populace pomocí fake news. Film ve velkém stylu servíruje plejádu bizarních momentů, které vás dozajista pobaví, ale zároveň i zamrazí, když si uvědomíte, že to vše – ať už je to jakkoliv přitažené za vlasy – je založené na realitě. Výborných a chytrých satirických filmů zas tolik není – Wag the Dog mezi ně ale rozhodně patří. ()

nascendi

Neskutočne zaujímavá mrazivá komédia. Potvrdila mi pravdivosť bonmotu, že mnoho múdrych slov sa vysloví s úsmevom, ale tisíckrát toľko hlúpostí s vážnou tvárou. A pasáž, v ktorej Brean presviedča o svojej pravde agenta CIA som si zapísal celú. Až v súčasnosti je možné oceniť, aká prorocká bola vo svojej dobe: „Budoucnost má jen jaderný terorizmus. Boj se vede s malou skupinou disidentů, kteří jednají bez vědomí vlády. A bla, bla, bla. A na takovou válku musíte být připraveni. Buďte ostražití. Zapojte veřejnost. Takhle se povede válka v budoucnosti. A pokud vy na ni nejste dostatečně vyzbrojeni, tak nakonec spadne klec. Budete bez práce. Říkejte tomu dril, nebo zajištění bezpečnosti, říkejte tomu, jak chcete. A jestli ty vaše satelity neobjevili válku, tak jděte domů a věnujte se golfu příteli, poněvadž jste zbytečný“. Vôbec ma neznepokojuje, že film je v komentároch označovaný za bokovku, že je nepravdepodobný a v Amerike nezožal úspech. Vychvaľovať DeNira s Hoffmanom je úplne zbytočné. Tvorili zohraný dvojtakt. Lepší než v Trabante. ()

silentname

Musím povedať, že Dustin Hoffamn je proste pán. Nepamätám si moment, že by som mal pocit, že podal zlý výkon. A "Wag The Dog" je toho opätovným dôkazom. To ako podal rolu filmového producenta nemá chybu. A jeho zapálenosť je absolútne skvelá. Myslím si, že toto je aj film, z ktorého si zapamätám aj jeho skladby. Veľmi chytľavé a nápadité. Robert De Niro? Taktiže fantastický. Film má šťavu, je vtipný, je nápaditý, má dobré postavy, dobrú hudbu a vyzerá byť aj skvele natočený. Bavil som sa a je to taktiež niečo, k čomu sa dá vrátiť. Ak ste film ešte nevideli, odporúčam si ho čeknúť. Stojí za to. Hodnotenie: A ()

Tomco

nie je dovod na nizke hodnotenia. za prve, skvely nadhlad tomuto filmu naramne svedci. za druhe vyborni herci de niro a dustin hoffman. skvelo napisana vec, ktora jednoducho musi pobavit. ()

Slarque

Levinsonova zábavná politická satira neztratila ani po čtvrtstoletí na aktuálnosti. Spojení politiky, byznysu a médií si o i podobný špílec říkalo už tehdy, dnes už by jim třeba stačily jen sociální sítě. Dvojice Dustin Hoffman a Robert De Niro je pořád výborná. ()

Vitason

Zastírací manévr je stejně starý jako lidstvo samo a každý ho snad alespoň jednou použil. Když jsem například přišel jako malý školáček s poznámkou domů, že jsem zase něco provedl, tak jsem první mamince řekl, že jí to sluší, nebo se snažil odvést řeč jinam. A teď si představte, že by někdo rozjel válku, aby tak odpoutal pozornost. Co když třeba Napoleon a Hitler vytáhli na válečná tažení, aby odvedli řeč od svých malých penisů a místní slečny se tak musely bát o své drahé místo toho, aby se jim posmívaly :-) Vrtěti psem je velice inteligentní komedie, které nechybí kritický pohled, švih ani vtip. K tomu se De Niro i Hoffman se svým ,,To nic není." své role vychutnali a ani herci jako William H. Macy a Woody Harrelson se na relativně malém prostoru nenechali zahanbit. Tento snímek ukazuje, jak s námi média dokážou manipulovat a rozhodně ho doporučuji všem, kteří všemu v televizi slepě důvěřují. ,,Je to pravda. Bylo to v televizi." ()

Happens

Politická satira, jak to tak chodí v Americe, když se volí prezident. Vyvolat neexistující válku pro odpoutání pozornosti, atd. Robert de Niro jako obratný manipulátor a stratég v službách prezidenta. Dustin jako nedoceněný producent ve světě filmu a producent reality, což ovšem nikdy nesmí vyplout na povrch, tedy nemůže to být oceněno, s čímž se nechce smířit... ()

klerik

Všetci prdsa vedia, že takt to funguje... Ale aj tak to bolo prijemné. Ale má to tak trochu premrštenú kladnú povesť... ()

Arsenal83

Síce to nebol pre mňa top fim, ale zaujal tým, že za hodinku a pol sa stal v podstate dokumentom o tom, ako to v Amerike a asi nie len v nej vyzerá, keď príde k politickým kampaniam. Ako by bol návodom k tomu, ako meniť pozornosť davu a ten príde ako poslušné stádo zvoliť to, čo vy žiadate. Topom filmu bol výkon De Nira, čo je ale jeho klasika. ()

classic

Levinson po mega úspešnom Rain Manovi povoláva opäť Dustina Hoffmana,ktorý žiari v role producenta,ktorý ide tzv.aj cez mŕtvoly,aby zinscenoval hollywoodskym štýlom veľkolepý podvod,aby ohlúpli všetci,ktorí to budú pozerať,t.j masmédia sú stvorené na vymývanie mozgov množstva ľudí,ktorí sedia a pozerajú... Alebo ja v tomto vidím odkazy na udalosti,ktoré tvorcovia s nadhľadom vsúvajú cez scenáristické indície sem prostredníctvom hlavnej postavy producenta Stanleyho,ktorý by chcel uznanie pre seba... Vedľa Dustina mu sekunduje Bobby De Niro,ktorý to vymyslel a povoláva človeka,ktorý v tom vidí kariérny postup vyššie,ale na konci som totálne stíchol,lebo nerozumiem tomu ako mohli toto takto predpovedať? Politicko hollywoodsky film,kde sa dá nakuknúť na obidve strany,kde sa spoja dvaja manipulátori,ktorých plán sa zdá byť úplne v poriadku pre nich,odvrátená strana mince práve nabáda ako sa to robí a niekedy v budúcnosti to môže všetko vyplávať na povrch... Ja som si užíval politickú satiru,ktorá patrí pre publikum,pre ktoré to neznamená len vidieť,ale najmä zamyslieť sa,čo tvorcovia ukazujú alebo ešte niečo oveľa viac... ()

Nettrass

Tak jsem si chtěl to ,,vrtění se psem,, vyzkoušet v praxi, ale ten Dobrman ten film buď neviděl, nebo nepochopil a celou dobu vrtěl on se mnou. ( psáno ze Střešovické nemocnice ) ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche