Do amerických prezidentských voleb zbývají jen dva týdny a Conrad Brean, specialista na problematiku médií, je narychlo povolán do Bílého domu. V podzemní zasedačce se dozvídá o hrozícím sexuálním skandálu mezi prezidentem a nezletilou skautkou, celou kauzu totiž plánuje několik stanic ještě ten večer odvysílat v hlavních zprávách. Breanovým úkolem je zastavit blížící se mediální bouři a zároveň prezidentovi napomoci k jeho znovuzvolení na další funkční období. V tak krátkém čase je jedinou možností odvrátit pozornost veřejného mínění jiným směrem. Brean se proto spojí s hollywoodským producentem Stanleym Motssem a společně vymyslí absurdní plán: nejdříve jsou zveřejněny falešné zprávy o neexistujících bombardérech B-3 a vzápětí USA musí čelit nečekanému útoku albánských radikálů. To je však jen počátek neobyčejně věrohodné hry s fakty a iluzemi, která s každým dalším dnem do voleb nabírá co do absurdity na obrátkách... Americký film natočil úspěšný režisér Barry Levinson (Rain Man, Dobré ráno, Vietname, Bugsy), který satiricky laděné komedii vtiskl dostatek věrohodnosti, humoru a nadsázky. Postavu chladnokrevně a cynicky uvažujícího Conrada Breana si zahrál Robert De Niro (Taxikář, Zuřící býk, Irčan), zatímco velikášsky a furiantsky vystupujícího producenta Motsse představuje Levinsonův dvorní herec Dustin Hoffman (Absolvent, Hrdina proti své vůli, Smrtící epidemie). Autory promyšleného scénáře se skvěle napsanými dialogy jsou pak scenáristka Hilary Henkinová a známý dramatik David Mamet, zároveň jde však o volnou adaptaci knihy Americký hrdina Larryho Beinharta. Ani jeden z tvůrců ovšem nemohl tušit, jak rychle a blízko se přiblíží skutečnosti. V lednu roku 1998, pouhý měsíc po premiéře propukl sexuální skandál prezidenta Billa Clintona, který vzápětí nařídil bombardování v Súdánu. Situace se pak opakovala ještě dvakrát: během projednávání Clintovova impechmentu bombardovaly Spojené státy Irák a pár měsíců na to také Jugoslávii. Název filmu se pak na dlouho dobu ustálil jako označení pro mediální čachry a odvádění pozornosti od klíčových problémů. (Česká televize)

Blackhand47

Vrtěti psem je tím typem komedie, kdy místo smíchu spíše kroutíte hlavou, jak je satira tvůrců vlastně přesná. Celý příběh se točí kolem politické manipulace médii, kdy se vykonstruuje válečný příběh, aby se zamaskoval sexuální skandál. My následně sledujeme, jak onen celý podvod vzniká, i jaká opatření jeho tvůrci přijímají, když se jej opozice pokouší rozplést. Velice trefné. Hodnocení: 80 % ()

Aleee89

Kdyby nebylo médií, svět by neexistoval. Je to bohužel tak, média určují náš život. Postavit na dominanci médií film byl výborný nápad. Jednoduché a přitom vcelku geniální. Film je chytrý a pointa je jasná. Kouká se na to dobře, délka je příjemná, film nenudí. Pro mě jako člověka, který se ve světě médií pomalu rozkoukává, to má navíc další dimenzi. Mohli by to na žurnalistice pouštět povinně. Povedený scénář, fajn obsazení, příjemná zábava, zkrátka vyvedený film. ()

kajas

Asi dobrá satira, ale i ta hodinka a půl mě málem unudila k smrti. Hoffman s De Nirem tady prostě jenom jsou, kdyby je nahradili jiní herci, efekt zůstane stejný. ()

Anglie

Mediální magnát ve snaze zakrýt prezidentův skandál vymyslí válku proti Albánii. Protože je těsně před volbami, tak je třeba udržet pozor obyvatel a médií co nejdéle - a tak odvést pozornost. Film krásně upozorňuje na nebezpečnost médií a jejich vytváření reality. Moc pěkný snímek, který stojí za zhlédnutí už jen kvůli hereckému výkonu Hoffmanna. "Kdyby pes nevrtěl ocasem, vrtěl by ocas psem." ()

kinderman

Po Spáčích se znovu ve filmu B.Levinsona sešli R.De Niro a D.Hoffman (tentokrát v hlavních rolích), aby vytvořili znepokojivou zprávu o úzkém propojení světa showbyznysu a vysoké politiky. V této satiře, po jejímž zhlédnutí se už nikdy nebudete dívat na televizní zpravodajství stejnýma očima jako dřív, mě pokaždé dostane zejména veterán W.Nelson hledající rýmy pro tu správnou vlasteneckou odrhovačku. ()

Laurent

V případě, že pro diváka není novinkou to, jak lze manipulovat s veřejným míněním, tak se velmi těžko hledají pozitiva. Jinak totiž tento snímek nenabízí vůbec nic. Překombinovaný scénář bez špetky uvěřitelnosti. Humor bohužel nefunguje vůbec. Napětí, dramatičnost ani zajímavou zápletku nenajdete. Z celého snímku jsem měl silný lacině-televizní dojem. ()

kalap

Dustin Hoffman je vynikajúci a výborne mu sekunduje Robert De Niro. Moja rada zadarmo je, keď máte duševné problémy, nebežte hneď za psychiatrom, ale pozrite si tento film a Dustinové stále sa opakujúce: To nic není. ()

fmash

De Niro jse klasik, Hoffman, Kirsten Dunst... Skvěle obsazený film, závažné téma, sice komedie, ale jak se to vezme. Zvláštní je, jak z toho jeden neví, jestli má film divákovi ukázat, jak to ve skutečnosti chodí, nebo jestli už to jen tak odevzdaně připomíná. Možná to neměla být komedie, ale thriller... ()

Huntelaar

Můžu směle říct, že jsou u nás televizní stanice, jejichž dramaturgie si nezadá s bulvárem. Stejně směle si dokažu představit, že jednou za uherský rok je na nich možno shlédnout Vrtěti psem. Ta představa ve mě vyvolává přirovnání "srát si do vlastního hnízda" aka nikdy nejde o relevatní zprávu (žurnalistika), ale o dobrý příběh (bulvár). ()

kagemush

Opravdu ,-pes vrtí ocasem jen díky tomu, že je o něco chytřejší než ocas,- kdyby byl ocas chytřejším psa,vrtěl by ocas psem.Jak příznačné pro posledních šedesát let. ()

maverick10

Hezky kousavy uder do zeber tupe prumerne verejnosti. Jako stado linych tupych ovci, zenouci se za jednim jedinym prorokem - masmediem. Proc ne, vzdyt je to pohodlne a jednoduche. ()

easaque

nostalgické 4* dobře napsaný scénář ve spojení s kvalitními hereckými výkony je zárukou spokojenosti a to tu rozhodně platí. Navíc dokazuje funkčnost manipulačních praktik nejen v politice a jak nás média dokážou hezky oblbnout, což vidíme denně kolem sebe a pokud se člověk spoléhá jen na jeden zdroj, tak je to hrozně jednoduchý. Takže koho toto téma zajímá, tak doporučuji a nemusíte se bát nikdo, protože je to stravitelně namícháno pro každého diváka. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Média jsou mocná, mocnější než si myslíte. Zatímco si žerete hamburgery, tak Vám řídí život. Co chtějí, to se děje, i když to je nemožné. ()

Martin741

Velmi dobry pohlad do zakulisia americkej politiky od rezisera Barry Levinsona /Pyramida Hruzy, Rain man/ . Robert de Niro, Dustin Hoffman a Kirsten Dunst fuckt exceluju : 89 % ()

Garson

Ani skvělé výkony herců Roberta De Nira a Dustina Hoffmana nedokázaly udělat z tohoto snímku víc než slabý průměr.Je to parodie na Potěmkinovy vesnice kdy se někomu na koho chceme udělat dojem v tomto případě na americkou veřejnost představí nějaký klamavý obraz hodně vzdálený skutečnosti s cílem odvést pozornost.Je nějaký skandál který by měl na účastníka tvrdý dopad?No tak ho prostě něčím zneutralizujeme a budem doufat že se PH dostane na žádaných 5,5.Je to jako z jednoho filmu kde chtěli uhasit nekontrolovatelný požár a někoho napadlo založit u ohně další oheň aby si navzájem vzali vzduch potřebný k hoření a vyšlo to.Když Robert De Niro v tomto filmu Vrtěti psem prohlásil větu:"DOBRÝ PLÁN DNES JE LEPŠÍ NEŽ DOKONALÝ ZÍTRA" tak si říkám proč se tolik bojuje proti prokrastinaci když vlastně Robert De Niro tím řekl že co odložím na zítra bude lepší a propracovanější? Souhlasím s ním tak napůl hlavně co se týká kuchařských receptů tak bramborový salát je na 100% lepší odleželý do druhého dne. ()

Jino

Velmi dobře se mi na tenhle film dívalo. De Niro a Hoffman předvádějí svůj herecký um dokonale a nevím co bych jim vytknul. Od pěti hvězdiček mě odradil trochu nezáživný začátek, pak už to ale bylo perfektní. ()

shyster

Film o tom, jak pomocí médií lze zmanipulovat téměř veškeré veřejné mínění, přesně ukazuje dnešní nadvládu 7.velmoci. V situacích, kdy je vše dotaženo až do absurdna, je film nesmírně zábavný, ale také z něho velice zamrazí. Bohužel jsou scény, a není jich málo, kdy se i tento film bere moc vážně, a tomu sráží výsledné hodnocení. ()

Aelita

Fikce vrtí realitou, až se realita utrhne a zůstane jen fikce. Otázka zní - Můžeme oddělit to, čemu chceme věřit nebo čemu věříme, nebo co se nám zdá, nebo o čem sníme, od reality? Neboli jinak - Je hmota dostatečným důkazem a podstatou reality? ()

Streeper

Moc jsem se těšila na duo Robert De Niro a Dustin Hoffman, což vlastně ve filmu docela funguje, ale co se rozhodně nepovedlo je scénář (je ironií, že zrovna za scénář získal film nominaci na Oscara), který je zdlouhavý, nezajímavý, ukecaný a bohužel kvůli tomu jsem se většinu filmu nudila. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche