Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (více)

Série(3) / Epizody(28)

Recenze uživatele BroDan270 k tomuto seriálu (5)

Ztraceni ve vesmíru (2018)

Seriál je nefalšovaným zlepencom hrôzostrašného scenára, klišé, nelogických a hlúpych konaní a ignorovania fyzikálnych zákonov (aj science-fiction má v názve slovo "science" z nejakého dôvodu). Napriek tomu šlo o pomerne zábavný zlepenec s rodinkou Robinsonovcov, na ktorých si treba zvyknúť, alebo mať to šťastie, že sa vám zapáčia niektorí z ich hercov. Hlavný záporák v podobe Dr. Smithovej sa tiež nemusí hanbiť, pretože zlo (aj keď opakovane naliehala, že nie je zlý človek), ktoré konala mi spenilo krv v žilách. Napriek tomu mi jej motívy prišli nelogické a pritiahnuté za vlasy. Vizuál úžasný, efekty na úrovni, no pokojne mohli na technike ušetriť trochu rozpočtu a zaplatiť poriadnych scenáristov. Názov Lost in Space vo mne evokoval iný dej, ale záver série ma potešil a názov nabral väčší zmysel. S týmto by som pokojne prijal aj ďalšiu sériu. V skratke, seriál ma priveľa chýb a nedokonalostí a bol skôr mierený na mladšiu a inak nenáročnejšiu cieľovku, no ak nehľadáte majstrovské dielo, tých pár hodín pri ňom môžete pokojne zabiť. 55% ()

Pod tlakem (2018) (S01E07)

Tomuto seriálu dávam každou epizódou ďalšiu a ďalšiu šancu, no vždy ma na ňom niečo naštve... Nelogické, neprirodzené chovanie postáv, miestami strašné herecké výkony (prevažne je to Judy, ktorej preafektované vzlyky mi už lezú na nervy... nehovoriac o jej otrasných rozhodnutiach bez štipky rozumu) a nezmyselné dialógy. Nie som vedec, ale aj bez toho si v seriáli všímam kopu technických hlúpostí. Jediné, čo ma nasiera, ale nasierať ma aj má, je doktorka. Jej motívy sú mi ale stále neznáme (minimálne tie, ktoré by dávali zmysel a boli by uveriteľné). Každopádne, scéna pri obliekaní skafandra bola celkom dojímavá a dobre zahraná. To hélium ma taktiež pobavilo... konečne. ()

Trajektorie (2018) (S01E08)

Hm, zaujímavá časť, opäť chyby ako aj pri predošlých epizódach, spomeniem aspoň dve. John v predošlej časti syčal od bolesti pri šoférovaní vozidla, lebo ho bolela ruka. A tu ho môžeme vidieť ako bez problémov vyšplhá na vzlietajúcu loď? A čo tá simulácia preťaženia? Zatlačiť na hrudník a je to? Will nesklamal a prebral štafetu sprostých rozhodnutí bez štipky inteligencie. Cliffhanger na konci ma ale nechal v miernom úžase a aj keď si myslím, že sa to ešte nejak vráti do starých koľají, tak prihodil jednu hviezdičku. ()

Vzkříšení (2018) (S01E09)

Diel v podstate o ničom. Len sme zistili, prečo robot napadol Resolute. Keby ma potešil aspoň ten koniec, ale ani k tomu nedošlo. Čo do riti za sedatívum jej pichla, keď sa prebrala o pár sekúnd/minút? Pokojne mohli ušetriť trocha peňazí z vizuálu a zaplatiť si lepších scenáristov... ()

Pozor, Wille Robinsone! (2018) (S01E10)

Oznčenie science-fiction nie je ospravedlnením pre nereálne veci vymykajúcim sa fyzikálnym zákonom. Slovo "science" je v názve preto, lebo by to malo byť vedecky "funkčné"... nie som náročný, no aspoň trochu. Finálna časť to ale zase trocha spackala. Čo sa ale týka ukončenia, to sa mi páčilo, až teraz nabral názov Lost in Space pravý význam. Možno by som bol radšej, keby sa seriál začal práve touto udalosťou. Aj keď šlo o klišoidnú zle napísanú naivnú rozprávku, rád by som vedel, čo nové objaví stratená rodinka vo vesmíre. Bral by som planétu, ktorá sa podobá tej našej o trochu menej. ()