Odlet vesmírné lodi Resolute se rychle blíží a Robinsonovi se snaží uniknout z planety i z dosahu doktorky Smithové. (Netflix)

Anderton

Tak konečne môžem dať epizóde prvej série tejto show bez výčitiek svedomia plný počet. Sú tu samozrejme nejaké tie rozpačitejšie momenty, stále sme v rodinnom sci-fi, ale finále je presne také, aké by malo byť. Napínavé od začiatku do konca, keď sa zdá, že sa veci vyriešia, vyskytne sa nový, zdanlivo neriešiteľný problém a tak to ide od začiatku do konca. Základom mojej spokojnosti je ale to, že dej finále je zasadený do priestoru nad planétou a že tvorcovia si pre samotný záver nechali dôležitý, prekvapivý zvrat. Máme sa tak podľa neho v druhej sérii na čo tešiť. ()

Wiikii

Jakož i předtím, i v této epizodě dělá seriál otravné překvápka viz. Don a popálení očí, June a nalezení spínače pro otevření dveří, či další alien v tak "neočekávanou" chvíli. Nemluvě o tom konečném fightu, jež jsem si těsně před jeho započetím modlil, aby se nezačali ti dva roboti rvát, jinak celý seriál padne do všech průměrných klišé a víte co... On tam padl... ()

Martrix

Tak první řada je za námi. Událost roku to jistě nebyla, spousta věcí nedávala smysl, ale Robinsonovi jsou sympoši, nenudí a look je opravdu výborný. Celá první řada by se dala brát jen jako jakási předehra, protože až teď jsou Robíci opravdu sami a ztracení. Tzn. začíná se to podobat tomu, co známe z filmu. Na druhou řadu sice nebudu čekat netrpělivě, ale mrknu se, až bude k mání. ()

Necrotongue

Závěrečná epizoda patřila k těm sledovatelnějším dílům, i když mě ty zázračné záchrany v poslední chvíli otravovaly už od pilotu. Každopádně mě potěšilo, že se opět ukázalo, že je lidstvo banda zlodějská a všichni emzáci by si měli hodně dobře hlídat své anální sondy, až u nás zase někoho unesou, aby ho mohli důkladně prosondovat, jak to mají, bůhvíproč, ve zvyku. Zaujal mě takový zvláštní detail, když se v kosmu otevře rampa Jupitera 2, všem hrozí, že budou vysáti do prostoru, ale když je stejná rampa otevřena násilím, k ničemu takovému nedojde, proč? Ví to alespoň scénárista? ()

tron

"Kamaráti, Will Robinson." Tak a je to za nami. Posledný diel je až príliš otvorený, ten cliffhanger na konci mohol byť menej s prepáčením primitívny. tak ale čo už, ani on nedokázal zakryť moje celkové pozitívne dojmy z tohto seriálu. Dojemné, vtipné, pár vecí nesedí (prečo ich začali hľadať až tesne pred koncom?), ale nevadí, zmierim sa s tým. Situácia s robotom je vyriešená tak všelijako, čo ja viem, ja by som to urobil inak. Akurát som nepochopil, čo je to za mega-inteligentnú mimozemskú civilizáciu, ktorá neustále vysluhuje ľuďom. ()