Edwardova a Sigtryggrova vojska táhnou do boje. Uhtred musí rychle odhalit Aethelhelmovy intriky a zabránit zničující válce. (Netflix)

Necrotongue

Kdo by řekl, že jsou tvůrci, v zatím spíše nedomrlé šesté sérii, schopni natočit epizodu, která snese srovnání i s těmi lepšími počiny z předchozích řad? Já tedy jistě ne, ale stalo se. Šestý díl se jim prostě vyvedl, měl atmosféru, měl napětí, dočkal jsem se i smysluplné akce a k páté pěticípé scházelo jen málo. Postačilo by, kdyby bylo ve střižně odstraněno Bridino putování tam, zpět a zas tam a ten chybějící pátý kousek bych doplnil. / Poučení: Nikdy jsem nepřekypoval důvěrou ve zmrzlou vodu. 4*+ ()

smarkus

výborná časť...ale. SPOILER nerozumiem chovaniu postáv, Uhtred ich varuje (Dánov) ale aj tak iduú do vojny, dcéra nechce útočiť a prehrajú. A celé to hodia na Uhtreda...dpči. Celá linka s Bridou je trápna, nelogická a otravná. ()

Arkanoid

Stiorra, dcéra najväčšieho vojenského stratéga seriálu, Uthreda, sa spolieha nie na les, ale na otvorené pole, pričom ich nepriatelia, Saxons, majú výhodu. Kam sme sa to s logikou dostali. Bitka je celkom dobrá, ale nechytá sa na tie najlepšie zo seriálu. Vo výsledku máme asi konečný boj s Dánmi, skon gurážneho hrdinu mečom najväčšieho bojovníka a útek zbabelca. ()