Uhtred dostane zprávu, že skotské útoky oslabily Bebbanburg. Plánuje zmocnit se svého dědictví, ale Eduard mu odmítne pomoct. (Netflix)

Necrotongue

Start čtvrté sezóny byl hodně pozvolný a rád bych se pletl, ale mám takový neodbytný pocit, že si na sebe tvůrci odstraněním některých klíčových postav upletli bič. No, snad na mě takhle zapůsobí jen první epizoda a v dalším ději se zase vrátí ten středověk, na jaký jsem si tady zvykl. 4*- ()

Arkanoid

Brutálny prológ s Aelfricom v boji s výbojnými Škótmi sú najlepšie scény epizódy. Bohužiaľ, už sa na ne kvalitou v epizóde nenadviaže. Aelfric ale odmieta predať posvätnú relikviu napriek finančným problémom a problémom s nedostatkom mužstva. Uthred si príde vypýtať mužov na dobytie Bebbanburgu od Edwarda, ten ho však odmieta s tým, že už nie je ľahko manipulovateľný, no necháva sa manipulovať ambicióznym svokrom. V sérii sa náhle objavila otcovská linka otec-syn Uthred starší a mladší, ktorý otcom pohŕda. Na úvod prevládalo dobrodružstvo nad napätím, takže hodnotím slabšie ako obvykle pri tomto seriáli. ()