Reklama

Reklama

Poslední království

(seriál)
  • Velká Británie The Last Kingdom
Trailer
Drama / Historický / Akční
Velká Británie, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Předloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Hrají:

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(46)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Videa (11)

Trailer

Recenze (236)

Helo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze skvělý předlohy se nakonec podařilo vykřesat její důstojný převedení na obrazovkový pixely. Tak jak to bejvá, i tady se občas najde pár slabších chvil a LHfašisti si zase budou rvát vlasy nad přemírou kožešin, ale u Ódina, jakkoli je Uhtred syn Uhtreda ze začátku vlastně nesympatická impulsivní postava, tak postupně vyroste, nabalí k sobě řadu dalších skvělých postav (Finan!) a všechno skvěle završí v epický, koulervoucí poslední sérii, jakou mu spousta jiných seriálů může jen závidět. Destiny is all! ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

The Last Kingdom s01e01 Docela pecka IMHO. Jasně pořád slabší, než Vikingové a tady mají taky podstatný part, ale tááááákhle lepší než Boring Executioner. A je tu taky Ragnar a taky řádný badass V BBC se vcelku pochlapili a v klidu by se to mohlo odehrávat ve stejném světě jako zmíněná pecka od History. Překvapení a prozatím palec nahoru, snad to bude povedené celé a ne jenom první epizoda, která byla docela našláplá dějem vzhledem k malé stopáži a to i ve srovnání s Vikingy, tak snad to teď nespadne do patosu a epizodnosti. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Dívalo by se mi na to lépe, kdyby Uhtred, syn Uhtreda, nebyl sobecké idiotské hovado. Nadto jeho představitel nepřipomíná mocného válečníka ani z rychlíku, podstatně lepší byl kluk, který ho hrál ve scénách z dětství (ty byly ostatně celkově nejlepší). Nejradši jsem měl Elfrica, sice to byl pragmatik, ale neměl přehnané osobní ambice a v pravou chvíli věděl, kde je jeho místo. Holky jsou tam pěkný, jak už to bývá, navíc Britky vesměs umějí na rozdíl od zámořských kolegyň dobře hrát, ale při třetí se objevivší královně lože už nějak té romantice mezi ní a hlavním antihrdinou nevěřím. Výprava je velmi dobrá, akční stránka zase tak průměr, při boji se zbytečně třese kamera a záběry jsou rychle stříhané a trhané. Pro jiný pohled na Alfréda Velikého než v, kdo by to řekl, Alfrédu Velikém, to stojí za vidění, ale očekával jsem od BBC trochu více. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Uthred Ragnarson je mladý dravý a nemyslící blbeček, který se rád žene hlavou proti zdi. Fandit mu je velice těžké, nemá nadhled a je sebedestruktivně impulzivní. Život s ním ale zametá a on se otlouká. Neustále vlastně z exilu do exilu, poznává spoustu lidí na obou stranách fronty, Dány i Sasy. To mu dává postupně výhodu. Jelikož nakonec nepostrádá rozum ani strategické myšlení, dokáže být ve zlomových momentech na správném místě, jako zralý muž ty zlomové chvíle už i sám vytváří. Během seriálu se nám tu formuje králův nejlepší muž, zahvrhovaný i uctívaný. Bráno ovšem s velkou rezervou, jelikož seriál drží nadprůměr místy jen silou vůle. Nicméně čtyři série jsem viděl a snad to nebylo úplně zbytečné. Nepochybně o parník lepší než ubozí Vikingové. 75% EDIT: V roce 2022 v porovnání  se současnou kvalitou produkce se už jedná o špičkový seriál, který sleduji zcela bez dechu a díly ubíhají jako voda... ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Dala jsem tři díly a nevím jestli chci pokračovat. Myšlenku to má, prostředí je středověké a depresivní jak blázen, herci sympatičtí, ale něco mi tam vadí. Je to takové zrychlené, místy hodně zmatené, kdo teda co chce. A ten hlavní frajer by si měl rozmyslet za koho kope, jestli za Anglány nebo za Dány, ne jen brečet, že chce zpátky svůj hrádeček. ()

Galerie (1 487)

Zajímavosti (4)

  • Natáčeno z velké části v Budapešti. (mmajjkii)
  • Seriál je inspirován knižní sérií Bernarda Cornwella „The Saxon Stories“ („Saské kroniky“). „The Last Kingdom“ („Poslední království“) je první kniha ze série. (Doomcourier)
  • Bitva o Tettenhall, která byla v tomto díle zpracována, se odehrála 5. srpna 910. O jejím průběhu se neví mnoho, nicméně si prokazatelně vyžádala několik tísíc obětí. (slipknotfan)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama