Poslední království

• Velká Británie The Last Kingdom
Velká Británie, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Předloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (více)

Série(5) / Epizody(46)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Recenze uživatele Fr k tomuto seriálu (5)

Poslední království (2015)

„OSUD JE VŠE!“ /// To se tenkrát grupa vysmátejch Dánů s copama ve vlasech i fousech rozhodla, že k Anglickejm břehům se nemá vozit radost, ale starost. Zřejmě proto je (už předem) obyvatelstvo posraný strachem a já neshledávám nic, co by mě na tom nemělo bavit. Nejedná se (zatím?) o nějakou mimořádnou ságu (jasně že myslím GOT!) i když ani tady se s lidským životem moc neserou. Vyprávěj o chlapci, kterej je napůl Dán a napůl Sas a jeho cestě za pomstou, slávou, majetkem a (hlavně?) stát se mužem. Baví to mnohem víc než jednotvární Vikingové, páč Dánové plení Anglii, vysmívaj se „našemu“ bohu a z králů dělaj vládce ničeho. Ovšem nic se nemá přehánět. A jak dopadl Uhtred? Jeho cesta pokračuje… (což je dobře!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Bernard Cornwell, jsem nečetl. 2.) Vožralej Dán se mnou chce hrát hru „na svatýho Šebestiána“ a neznám pravidla. 3.) Thx za titule „hermionablack, LuAn a Bobisudka“ /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * /// 2. Série “A PŘIJDE DEN ZŮČTOVÁNÍ...“ /// Nový dobrodružství Uhtreda jsou stejně frajerský jako ty předchozí. Mrkne se na votrokářskou loď, zadobejvá si hrad… a já hltám každej díl… možná víc krve by tomu neškodilo i když Ragnar ve 4.díle předvedl dobrý jatka. Přehlídka chlapů schopnejch držet slovo, hrdost, čest… samozřejmě i nechybí zbabělost a podlý intriky. Anglánská historie podaná jednoduše a stylově pro prostou lůzu, jako jsem já. Není divu, že všichni Uhtredovi věrní jsou zase blíž mýmu srdci. Tenhle seroš je fajn i když „jen“ vypráví. Takže zvedám na 5*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spolíhám na osud. 2.) Stará mi zdrhla z Dánem. 3.) Thx za titule „teamu - hermionablack, Bobisudka, Luna a Standovka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * /// 3. Série „KRÁL MUSÍ ROZHODNOUT, KOMU VĚŘÍ A KOHO SE ZBAVÍ. MUSÍ POCHOPIT MYŠLENKY SVÝCH NEPŘÁTEL I PŘÁTEL. MUSÍ POCHOPIT, ŽE PODSTATA ČLOVĚKA NELEŽÍ V ZEMI, KDE SE NARODIL, ALE V JEHO SRDCI...“ /// Alfréd umírá... boj o moc může začít! Dramatickej a historickej seriál s prvky fantasy... plnej intrik špinavejch Dánů. Sympatie se přelévaj z jedný strany na druhou, ovšem jdou vždycky s Uthredem Tenhle seriál je víc dramatickej než akční, ale s životy se tady neserou. Prostě středověk. S fajnovým hrdinou... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Užiju si oslepení bez umrtvení. 2.) Pochopím, proč je Anglie Anglií a ne Dánskem. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** /// 4.Série „BOHOVÉ CHTĚJÍ, ABYCH SI VZAL CO JE MOJE...“ /// Neexistuje asi lepší telenovela pro chlapy! Tentokrát je to o rodičích a dětech… Jistou roztahanost vynahradí dobrý bitvy a často krvavý záběry. Všechno je osud! Tak honem další sérii… /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * /// 5.SérieNÁSLEDUJTE MĚ A MÁTE SLOVO SASA I DÁNA…“ Není nic drsnějšího, než rodinný vztahy! Jako vždycky parádní vyprávění, takže nezbejvá než doufat, že někdo dostane odvahu zpracovat další Cornwellovy knihy  /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sérii „Saské kroniky“, kterou v letech 2004 – 2020 napsal Bernard Cornwell, neznám. 2.) Chci se stát králem!  ///  Thx za titule „Eva Dostálová“.             PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * () (méně) (více)

Série 2 (2017) (S02)

“A PŘIJDE DEN ZŮČTOVÁNÍ...“ /// Nový dobrodružství Uhtreda jsou stejně frajerský jako ty předchozí. Mrkne se na votrokářskou loď, zadobejvá si hrad… a já hltám každej díl… možná víc krve by tomu neškodilo i když Ragnar ve 4.díle předvedl dobrý jatka. Přehlídka chlapů schopnejch držet slovo, hrdost, čest… samozřejmě i nechybí zbabělost a podlý intriky. Anglánská historie podaná jednoduše a stylově pro prostou lůzu, jako jsem já. Není divu, že všichni Uhtredovi věrní jsou zase blíž mýmu srdci. Tenhle seroš je fajn i když „jen“ vypráví. Takže zvedám na 5*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spolíhám na osud. 2.) Stará mi zdrhla z Dánem. 3.) Thx za titule „teamu - hermionablack, Bobisudka, Luna a Standovka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Série 3 (2018) (S03)

„KRÁL MUSÍ ROZHODNOUT, KOMU VĚŘÍ A KOHO SE ZBAVÍ. MUSÍ POCHOPIT MYŠLENKY SVÝCH NEPŘÁTEL I PŘÁTEL. MUSÍ POCHOPIT, ŽE PODSTATA ČLOVĚKA NELEŽÍ V ZEMI, KDE SE NARODIL, ALE V JEHO SRDCI...“ /// Alfréd umírá... boj o moc může začít! Dramatickej a historickej seriál s prvky fantasy... plnej intrik špinavejch Dánů. Sympatie se přelévaj z jedný strany na druhou, ovšem jdou vždycky s Uthredem Tenhle seriál je víc dramatickej než akční, ale s životy se tady neserou. Prostě středověk. S fajnovým hrdinou... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Užiju si oslepení bez umrtvení. 2.) Pochopím, proč je Anglie Anglií a ne Dánskem. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Série 4 (2020) (S04)

„BOHOVÉ CHTĚJÍ, ABYCH SI VZAL CO JE MOJE...“ /// Neexistuje asi lepší telenovela pro chlapy! Tentokrát je to o rodičích a dětech… Jistou roztahanost vynahradí dobrý bitvy a často krvavý záběry. Všechno je osud! Tak honem další sérii… /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Série 5 (2022) (S05)

„NÁSLEDUJTE MĚ A MÁTE SLOVO SASA I DÁNA…“   Není nic drsnějšího, než rodinný vztahy! Jako vždycky parádní vyprávění, takže nezbejvá než doufat, že někdo dostane odvahu zpracovat další Cornwellovy knihy   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sérii „Saské kroniky“, kterou v letech 2004 – 2020 napsal Bernard Cornwell, neznám. 2.) Chci se stát králem!  ///  Thx za titule „Eva Dostálová“.              PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD