Druhá série nepozbyla atraktivnosti oproti té první, přibylo více bitev, více intrik a celkově celý příběh vygradoval do přijatelného konce. Dobří zůstali dobrými, hajzlové hajzly, některé dobří se proměnili v hajzly a pár vybraných hajzlů se obrátilo na dobrou cestu. Výpravou hodně zdařilé obě série a opravdu si v mnohém nezadá a nezaostává oproti Hrám o trůny, takže u mě palec nahoru....................moje hodnocení = 8,5 z 10.(16.8.2017)

Na jedné straně tu stojí statečný bojovník Uhtred, jehož denním chlebem je boj. A mnoho krve musí protéct, než dosáhne svého. Na druhé straně příběh Alfréda, anglosaského krále Východní Anglie, který se uměl postavit Vikingům. Tak trochu historie, trochu pohádka, ale také svým způsobem užasnou exkurzí do středověké Anglie. To je prostě fakt.(29.6.2017)

Asi ještě žádná série mě nedostala tak, jako tahle o Uthredovi, synovi Uthreda (a příležitostně Ragnarova syna). Snad jen Broadchurch, první dvě řady. Nemá cenu to dál rozepisovat, prostě když člověk hltá každý slovo a scénu, každou chvíli řve, jak malej harant a při stěžejních soubojích zatíná pěsti a zapomíná dýchat, tak je to prostě dobrý, ať si každej mele, co chce. :-)) Destiny is all. Při Thorově kladivě, ať je třetí řada stejně dobrá, jako tyhle dvě. A děkuju!(24.8.2017)

Ani druhá séria nesklamala, občas je síce niečo pritiahnuté za vlasy, ale však je to iba seriál teda sa to dá odpustiť. V každom prípade aj druhá séria mala dynamicky plynúci dej, čas bol venovaný tomu najpodstatnejšiemu a ani chvíľu som sa nenudil. Otvorený koniec napovedal, že nám tvorcovia v budúcnosti ešte prinesú minimálne jednu ďalšiu sériu na ktorú sa už teraz teším.(25.6.2018)

“A PŘIJDE DEN ZŮČTOVÁNÍ...“ /// Nový dobrodružství Uhtreda jsou stejně frajerský jako ty předchozí. Mrkne se na votrokářskou loď, zadobejvá si hrad… a já hltám každej díl… možná víc krve by tomu neškodilo i když Ragnar ve 4.díle předvedl dobrý jatka. Přehlídka chlapů schopnejch držet slovo, hrdost, čest… samozřejmě i nechybí zbabělost a podlý intriky. Anglánská historie podaná jednoduše a stylově pro prostou lůzu, jako jsem já. Není divu, že všichni Uhtredovi věrní jsou zase blíž mýmu srdci. Tenhle seroš je fajn i když „jen“ vypráví. Takže zvedám na 5*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spolíhám na osud. 2.) Stará mi zdrhla z Dánem. 3.) Thx za titule „teamu - hermionablack, Bobisudka, Luna a Standovka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(16.6.2017)