poster

The Last Kingdom (TV seriál)

Drama / Historický / Akční

Velká Británie, 2015–2018, 24 h 26 min (Minutáž: 52–59 min)

Scénář:

Stephen Butchard

Kamera:

Chas Bain

Hrají:

Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Brian Vernel, Emily Cox, Thomas W. Gabrielsson, Tobias Santelmann, Simon Kunz, Amy Wren, Rune Temte, Henning Valin, Sean Gilder, Charlie Murphy, Nicholas Rowe, Joseph Millson, Gerard Kearns, Alec Newman, Lorcan Cranitch, Eva Birthistle, Jonas Malmsjö, Matthew Macfadyen, Peter Gantzler, Jason Flemyng, Rutger Hauer, Julia Bache-Wiig, Michael Jibson, Declan Hannigan, Paul Ritter, Grahame Fox, Andrea Vagn Jensen, Craig Whittaker, Kevin Griffiths, Tom Taylor, Madeleine Power, Jocelyn Macnab, Victor McGuire, Peri Baumeister, Björn Bengtsson, Millie Brady, Arnas Fedaravicius, Ingar Helge Gimle, Christian Hillborg, Jeppe Beck Laursen, Thure Lindhardt, Erik Madsen, Peter McDonald, Marc Rissmann, David Schofield, André Eriksen, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Richard Rankin, Magnus Samuelsson, Toby Regbo, Kenneth M. Christensen, Anthony Cozens, David Gant, Henrik Lundström, Björn Freiberg, Attila G. Kerekes, David Pearse, Cavan Clerkin, Oengus MacNamara, Caroline Boulton, Alexandre Willaume, László Mátray, Laura Döbrösi, Adrian Bower, Simon Krogh Stenspil, Ewan Mitchell, Helen Monks, Ole Christoffer Ertvaag, Kata Sarbó, Klári Tolnai, Thea Sofie Loch Næss, Christopher Rygh, Martin Furulund, Ola Rapace, Kevin Eldon, Daniel Tuite, Ed Birch, Ágnes Csikász, Magnus Bruun, Tygo Gernandt, Martin Angerbauer, Harry McEntire, Julia Brown, Richard Clews
(další profese)

Komentáře uživatele Ironfood k tomuto TV seriálu

 • The Last Kingdom (TV seriál) (2015)
  ****

  Wyrd bið ful aræd. Seriál podle románové série Saské kroniky od Bernarda Cornwella, jehož proslavil hlavně voják Richard Sharpe nakopávající prdel napolijónským vojskům. V Last Kingdom sledujeme osudy fiktivního válečníka Uhtreda, Sasa převychovaného Dány v pohana, kterého osud přiměje pomáhat křesťanskému králi Alfrédovi při záchraně Wessexu. Nabízí se srovnání se seriálem Vikings, takže vzhůru do toho. Vikingové podle mě dokázali vytvořit o něco lepší atmosféru a vizuální stránku, zatímco Last Kingdom těží spíše z vyprávění příběhu. Vikingové mi rovněž přišli o trošku lepší ve výběru herců, v Last kingdom mi obsazení v některých případech příliš nesedělo, zejména u Uhtredových milých - konkrétně Charlie Murphy jako královny Iseult a Peri Baumeister jako Gisely, které mi přišly takové příliš "fiflenoidní". Taky na hlavního hrdinu jsem si musel nějakou chvíli zvykat. Navíc mi přijde, že v knížkách si Uhtred víc dělal srandu z Alfreda a "jeho" křesťanství.(28.1.2018)

 • Episode 1 (S01E01) (epizoda) (2015)
  ***

  Ze začátku mi to přišlo takové laciné a bez správné atmosféry, ale postupně se to zlepšovalo a na konci už mi bylo jasné, že se pustím i do dalších dílů...(31.10.2017)

 • Episode 5 (S02E05) (epizoda) (2017)
  ***

  Tak jsem si říkal, že druhá série se z hlediska atmosféry docela zlepšila, nicméně tento díl je v tomto směru celkem zklamáním. Zejména scéna s mrtvým prognostikem mohla být udělána mnohem hutněji...(23.11.2017)