poster

The Last Kingdom (TV seriál)

Drama / Historický / Akční

Velká Británie, 2015–2018, 24 h 26 min (Minutáž: 52–59 min)

Scénář:

Stephen Butchard

Kamera:

Chas Bain

Hrají:

Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Brian Vernel, Emily Cox, Thomas W. Gabrielsson, Tobias Santelmann, Simon Kunz, Amy Wren, Rune Temte, Henning Valin, Sean Gilder, Charlie Murphy, Nicholas Rowe, Joseph Millson, Gerard Kearns, Alec Newman, Lorcan Cranitch, Eva Birthistle, Jonas Malmsjö, Matthew Macfadyen, Peter Gantzler, Jason Flemyng, Rutger Hauer, Julia Bache-Wiig, Michael Jibson, Declan Hannigan, Paul Ritter, Grahame Fox, Andrea Vagn Jensen, Craig Whittaker, Kevin Griffiths, Tom Taylor, Madeleine Power, Jocelyn Macnab, Victor McGuire, Peri Baumeister, Björn Bengtsson, Millie Brady, Arnas Fedaravicius, Ingar Helge Gimle, Christian Hillborg, Jeppe Beck Laursen, Thure Lindhardt, Erik Madsen, Peter McDonald, Marc Rissmann, David Schofield, André Eriksen, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Richard Rankin, Magnus Samuelsson, Toby Regbo, Kenneth M. Christensen, Anthony Cozens, David Gant, Henrik Lundström, Björn Freiberg, Attila G. Kerekes, David Pearse, Cavan Clerkin, Oengus MacNamara, Caroline Boulton, Alexandre Willaume, László Mátray, Laura Döbrösi, Adrian Bower, Simon Krogh Stenspil, Ewan Mitchell, Helen Monks, Ole Christoffer Ertvaag, Kata Sarbó, Klári Tolnai, Thea Sofie Loch Næss, Christopher Rygh, Martin Furulund, Ola Rapace, Kevin Eldon, Daniel Tuite, Ed Birch, Ágnes Csikász, Magnus Bruun, Tygo Gernandt, Martin Angerbauer, Harry McEntire, Julia Brown, Richard Clews
(další profese)

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

 • The Last Kingdom (TV seriál) (2015)
  *****

  Od pohledu levnější seriál než Vikingové,musel jsem si na něj chvilku zvykat,ale vzhledem k syrovosti děje a hlavně kvůli výborné hlavní postavě jsem nemohl dát méně než čtyři hvězdičky.Na rozdíl od velkého množství křesťanských poklékačů,je Uhtred typická neřízená střela,je sobecký,neuctivý,nezvladatelně vzteklý a nekřesťanský a to jsou důvody,proč jsem si ho oblíbil,seriál by mě bez této postavy asi nebavil.(28.8.2016)

 • Season 1 (série) (2015)
  ****

  Po shlédnutí první sezóny "Posledního království" musím přiznat, že se mi hodně líbila. Výjimkou byla jen třetí epizoda, po které jsem získal pocit, že jestli ještě někdy vkročím do lesa, zemřu nudou. Dalším negativem první řady byl slabý rozpočet, ten by sám o sobě nevadil, jenže některé scény z tohoto důvodu vyznívaly až amatérsky. Tím ale má kritika končí, tvůrci vytvořili nádherně pochmurnou atmosféru, kromě slušné akce zapracovali do děje i typické církevní tmářství, množství intrik a netypického hlavního hrdinu. Se seriálem jsem zatím spokojen a druhou sezónu si jistě nenechám ujít.(1.4.2018)

 • Episode 1 (S01E01) (epizoda) (2015)
  ****

  Pilotní díl seriálu mě více potěšil, než zklamal. Celá epizoda byla prosáklá pochmurnou atmosférou, jen mě překvapilo, že se vzhledem k době, o které příběh pojednává, scény se surovým násilím vyskytovaly spíše ojediněle. První část beru jako seznámení s příběhem a postavami a hodnotím za 4*-, protože bylo příliš vidět, že se šetřilo na rozpočtu.(30.3.2018)

 • Episode 2 (S01E02) (epizoda) (2015)
  ****

  I druhá epizoda vypadala hodně lacině, ale příběh mě vcelku zaujal, pochmurnou atmosféru se tvůrcům podařilo udržet a potěšil mě dánský smysl pro černý humor.(30.3.2018)

 • Episode 3 (S01E03) (epizoda) (2015)
  ***

  Tentokrát jsem se příliš nebavil, atmosféra byla znovu kvalitní, ale příběh na můj vkus příliš stagnoval. Uhtred a Brida se příliš často vraceli do lesa, aby probírali stále dokola totéž, takže jsem se místy slušně nudil.(30.3.2018)

 • Episode 4 (S01E04) (epizoda) (2015)
  ****

  Čtvrtá epizoda byla naštěstí od předchozího dílu naprosto odlišná. Děj příběhu měl tentokrát slušné tempo a místo zbytečných a nudných lesních rozhovorů se začalo převelice intrikovat, díky čemuž jsem mohl na chvíli zapomenout na nízký rozpočet.(31.3.2018)

 • Episode 5 (S01E05) (epizoda) (2015)
  *****

  Tvůrci v páté epizodě opravdu zabrali, předpokládám, že k tomu došlo z pocitu viny za zpackaný třetí díl. Atmosféra byla tradičně mile pochmurná, děj byl plný zajímavých událostí, opět se intrikovalo a došlo i na pěknou akci a nějaký ten výbuch emocí. Žádná nuda.(31.3.2018)

 • Episode 6 (S01E06) (epizoda) (2015)
  *****

  Znovu jsem byl spokojen podobně jako v případě předchozí epizody, fungovala atmosféra, děj si držel tempo, dostal jsem svou porci akce, intrik i jiných záludností, ale musím se přiznat, že mě cornwallské kostýmy donutily téměř výt zoufalstvím. Už jsem si myslel, že díl ocením jen čtyřmi hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že se tvůrci s církevními potentáty a nařízeními nijak nepárali, spokojeně jsem přihodil i pátý kousek.(31.3.2018)

 • Episode 7 (S01E07) (epizoda) (2015)
  ****

  Předposlední epizoda měla náběh na pět hvězdiček, první polovina byla opět akční záležitostí, která se tvůrcům velmi povedla, druhá polovina utopila tempo v bažinaté půdě kolem řeky Severn, neustálé debaty o Bohu mi ničily nervy a ze všeho toho tmářství mě zachránil jen notorický žhář a ničitel lodí- Uhtred Bezbožný.(1.4.2018)

 • Episode 8 (S01E08) (epizoda) (2015)
  *****

  Závěrečná epizoda první sezóny mě na rozdíl od předchozího dílu bavila celá, proto jsem nemohl hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. Plánovalo se a intrikovalo, tvůrci tentokrát sehnali komparz i na slušnou bitvu a závěr se jim podařilo napsat tak, aby lákal k další řadě, takže jsem byl spokojen.(1.4.2018)

 • Season 2 (série) (2017)
  *****

  Překvapilo mě velice velmi, jak se druhá sezóna vydařila. Přece jen jsem čekal, že půjde ve srovnání s první řadou kvalita dolů, ale opak byl pravdou. I tentokrát jsem se dočkal velice kvalitní atmosféry, středověk na mě přímo dýchal, tvůrci nešetřili akcí a buď jsem si už na slabý rozpočet zvykl, nebo nebyl tak do očí bijící jako v předešlé sérii. Příběh sympaticky navázal na předchozí události, nenudil mě, potěšily mě i nové postavy, díky nimž přibylo intrik, které příjemně oživily děj, ale hlavně bylo za vším vidět poctivou práci. Nejen CGI živ je člověk. V radostném očekávání hledím vstříc třetí sezóně.(5.4.2018)

 • Episode 1 (S02E01) (epizoda) (2017)
  ****

  První epizodu druhé sezóny vnímám jako rozjezd, a proto zatím hodnotím jen čtyřmi hvězdičkami. Tvůrci navázali přesně v místě, kde skončil příběh první řady, ale byl jsem trochu zmatený. V jednu chvíli jsem sledoval, jak si Alfréd a jeho věrní užívají vítězství po bitvě a vzápětí vidím Hild, které za těch pár dní narostla slušná hříva. To bylo fakt divné. Každopádně byl start nové řady úspěšný a doufám, že mě tvůrci nezklamou.(1.4.2018)

 • Episode 2 (S02E02) (epizoda) (2017)
  *****

  U druhé epizody jsem přemýšlel spíše o čtyřech hvězdičkách, protože se akční scény omezily jen na drobné šarvátky a malé Hild padla zbroj po jednom z Dánů až příliš dobře, ale nakonec jsem se rozhodl pro plný počet, protože se kuly pikle ve velkém, a jak se dalo očekávat, představitelé Církve milují svého Boha téměř nade vše (kromě moci a peněz).(3.4.2018)

 • Episode 3 (S02E03) (epizoda) (2017)
  *****

  Uhtredovo námořní dobrodružství mě sice příliš nebavilo, ale vynahradilo mi to dění na pevnině, které bylo převelice zajímavé. Tvůrcům se stále daří udržovat tu správnou atmosféru, když nedojde na akci, přejdou k intrikování a Alfrédův závěr byl výborný. Lišák jeden mazaný.(3.4.2018)

 • Episode 4 (S02E04) (epizoda) (2017)
  *****

  Se čtvrtou epizodou jsem byl úplně spokojený. Atmosféra byla tradičně výborná, k různým intrikám se tentokrát přidala i pořádná dávka akce, a přes nízký rozpočet mě boj o pevnost bavil, potěšil mě i výsledek setkání Ragnara s Kjartanem a Svena s Thyrou.(3.4.2018)

 • Episode 5 (S02E05) (epizoda) (2017)
  ****

  Po shlédnutí páté epizody jsem byl trochu vykolejený. Uprostřed rozjeté sezóny přišel jakýsi zvláštní pilotní díl, který mě zvolna uváděl do děje tři roky po posledních událostech. Nebyla to sice nezajímavá záležitost, ale nepříjemně mě rozladila a zbytečně zpomalila zatím výborné tempo druhé řady.(4.4.2018)

 • Episode 6 (S02E06) (epizoda) (2017)
  *****

  Po předchozím mírně rozpačitém dílu přišla naštěstí znovu plnohodnotná epizoda, ve které se kuly pikle, paranoia se vznášela ve vzduchu, pokud došlo na akci, stála za shlédnutí a došlo i na alarmující případ domácího násilí. Tvůrci se prostě vrátili k tomu, co jim opravdu jde, a proto hodnotím plným počtem.(4.4.2018)

 • Episode 7 (S02E07) (epizoda) (2017)
  *****

  O sedmé epizodě se určitě nedá říct, že by byla zrovna akční, ale bavila mě převelice a jsem zvědav, jak hodlají tvůrci v příběhu využít novou postavu- Osfertha. Tuším, že by se kolem něj mohla rozvinout úplně nová dějová linie. Nemohl jsem si nevšimnout, že i když je Erik Dán, objevil se zde pěkný případ stokholmského syndromu.(4.4.2018)

 • Episode 8 (S02E08) (epizoda) (2017)
  *****

  I závěrečná epizoda druhé sezóny se povedla, což mě potěšilo, fakt už mě vytáčejí seriály, které předvedou solidní řadu, aby se v posledním dílu všechno sesypalo jako domek z karet. Opět jsem si užil dostatek akčních scén (i když závěrečná bitva působila poněkud naivně), nečekaně se dostavil i pocit napětí, a přestože mi spáchala má oblíbená postava, byl jsem velice spokojen.(5.4.2018)

 • Season 3 (série) (2018)
  *****

  Třetí sezónou Posledního království jsem si udělal opravdu radost. Na rozdíl od většiny jiných seriálů mám v tomto případě pocit, že je to s každou řadou o něco lepší. Třetí série si téměř celou dobu udržovala svižné tempo, parádní atmosféru, tvůrci vytvořili skvělé středověké prostředí plné intrik a manipulací, velmi dobře zvládli i bitevní scény a bylo znát, že proti první sezóně došlo k navýšení rozpočtu. Za mě velká spokojenost.(4.9.2019)

 • Episode 1 (S03E01) (epizoda) (2018)
  *****

  "I am Uhtred, son of Uhtred...", tak tuhle větu u mě dokáže přebít jen: "I´ll be back!". Uhtred je po roce zpět a evidentně se vrátil v plné síle, čekal jsem, že se v první epizodě třetí sezóny povede mnohem víc řečí, ale tvůrci vůbec nešetřili s akcí, příběh měl výborné tempo, středověká atmosféra byla skvělá a já jsem se mocně bavil.(2.9.2019)

 • Episode 2 (S03E02) (epizoda) (2018)
  *****

  Po akcí nabitém prvním dílu došlo ve druhé epizodě spíše na intriky, které jsem čekal už minule, a znovu jsem nebyl zklamán. Příznivci akce asi nebyli úplně nadšení, ale já si ty neustálé zákeřnosti hodně užívám a všechny ty intriky, manipulace, plány a protiplány ke středověku prostě patří a tvůrci seriálu je fakt umí.(2.9.2019)

 • Episode 3 (S03E03) (epizoda) (2018)
  *****

  Třetí epizoda a potřetí jsem byl naprosto spokojen. U mnoha jiných seriálů snižuji mnohdy hodnocení za neustálé zbytečné vykecávání, tento díl byl vlastně jen debatní, ale hvězdičky jsem neubíral, protože se mluvilo jen o podstatných záležitostech. Situace je tedy jasná: žádná nuda= 5*.(2.9.2019)

 • Episode 4 (S03E04) (epizoda) (2018)
  *****

  Hmmm, zase za pět, už je to mé hodnocení jaksi bez invence, ale jak bych mohl ubrat hvězdičku, když byl děj tak nabitý událostmi. Předchozí díl byl spíše debatní, tentokrát se tvůrci vrhli do akce naplno, středověk si zase jednou pěkně zařádil a závěr dokázal překvapit i mě, takže jsem měl jasno.(2.9.2019)

 • Episode 5 (S03E05) (epizoda) (2018)
  *****

  Tvůrci se evidentně rozhodli, že mě budou v průběhu třetí sezóny stabilně udržovat ve velmi dobré náladě, a opět spáchali epizodu, která měla zajímavý děj, svižné tempo, spoustu intrik a taktizování, výbornou atmosféru, a aby toho nebylo málo, přišel i závěr, při kterém by člověk nejradši vztekle bušil pěstmi do matrace.(3.9.2019)

 • Episode 6 (S03E06) (epizoda) (2018)
  ***

  S šestou epizodou přišlo i první tvůrčí zakopnutí ve třetí sezóně. Díl přitom začal přímo skvěle zběsilou akcí, děj se okamžitě dostal do tempa, a o to horší byl následný vývoj. V předchozích hodnoceních jsem tvůrce chválil za to, že netočí zbytečné díly, v nichž se jen mlátí prázdná sláma, ale kempování na hrobě ničím jiným nebylo. A ani nedošlo k zavětvení Storriho...(3.9.2019)

 • Episode 7 (S03E07) (epizoda) (2018)
  *****

  Vypadá to, že byl předchozí díl jen výpadkem, ke kterému dochází jednou, maximálně dvakrát za... Ale dost chocholouškování, třetí sezóna se opět vrátila ke své standardní, vysoké kvalitě, takže se i ve chvílích, kdy neumírali lidé a nevypalovaly se domy a oči, bylo na co dívat.(3.9.2019)

 • Episode 8 (S03E08) (epizoda) (2018)
  *****

  Je pravdou, že akcí tentokrát tvůrci velmi šetřili, to ale nakonec vůbec nevadilo, protože využili většinu času ke spřádání nových intrik a lstí, což naprosto vyhovovalo mému zkaženému já, které si v podobných záležitostech libuje. Pokud scénárista totálně nezazdí devátou epizodu, dosáhne u mě tato řada nádherného hodnocení.(3.9.2019)

 • Episode 9 (S03E09) (epizoda) (2018)
  ****

  Ne, že by se v deváté epizodě neděly zajímavé věci, stalo se toho docela dost, došlo dokonce i k jedné klíčové události, dostal jsem i další pořádnou porci intrik, takže bych měl být plně spokojen, mně ale vadilo značně pomalé tempo příběhu, uvítal bych trochu živější děj,(4.9.2019)

 • Episode 10 (S03E10) (epizoda) (2018)
  *****

  Proti předchozímu dílu, u něhož jsem si stěžoval na tempo, byla závěrečná epizoda třetí série živá až až. Sice bych se klidně obešel bez Uhtredova velkého veřejného projevu, ale jinak jsem byl opět hodně spokojen. Za poslední dva díly slušně ubylo důležitých postav a klidně bych si dokázal představit, že seriál takhle skončí, naštěstí se ale v závěru ukázalo, že mají tvůrci jiný záměr, takže se můžu zase těšit na další řadu.(4.9.2019)