poster

The Last Kingdom (TV seriál)

Drama / Historický / Akční

Velká Británie, 2015 - 2017, 15 h 31 min (Minutáž: 57–59 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  ****

  Svými Vikingy rozkopl History Channel bránu mamonu pro další následovníky. Nejaktuálněji jde o Legendu o meči, kterou jsem zatím neráčil vidět a dost se jí bojím, protože tu nad ní nejeden nadšenec cáká jako Klonilony před patnáctiletým připrclíkem, takže půjde nejspíše o čiré zlo. Na vlně se veze i Poslední království. Pozitivně mi po druhé sérii prozatím vyznělo, že nastoupila nějaká ta aviváž a Saský soldát již není jen ovcí, podřezávanou seveřanem. Akce je také dost, sem tam intrika, občas vykoukne cecík. Uthred, syn stejného debílka shodného jména, je již složitější na hodnocení. Předlohu od mistra Cornwella neznám, protože si nechci kazit oči, takže čtu již jen etikety na lahváčích, ale pochybuji, že by se mistři meče a díky tomu i hromadní vrazi dali popsat coby ,,chlapci jako panna". Samozřejmě je výhodou míti plné rty a luzné tělo, jeden si více zamrdá, jak mi vyprávějí kamarádi, co mají o dva až tři hrby méně, než já, ale když stotřicetikilové hovado máchne obouručákem proti štítu podobného hezounka s útlým pasem, holenou nožkou a pečlivě zastřiženým obočím, je tomu většinou exteriér hovno platný, či jinak - urychleně se na něj vyvrhávají součásti interiéru. Též mi poněkud začíná rušit naivita výše jmenovaného, který, byť rodem slizký Anglik, výchovou pak kluzký Viking, skáče na špek každému, kdo tu mastnou záležitost vytáhne. Králům pak opakovaně. Ovšem když má přijít na válečnou lest, náhle se u něj objeví záchvaty geniality.... no, sere to pes, prostě nejsou další díly Vikingů a tímto se dá čekání bez ublinknutí zkrátit. Mimo mísu - jsem žádostiv, zda někdy vznikne skutečně realistický seriál z válečného tažení. Vojáček bude většinu času trávit kopáním sanitárního zařízení, aby hovna nedekonstruovala příjezdové cesty. Devět z deseti vyznamenaných budou štábní krysy, co si za celou válku vystřelili jen po chilli con carne. Hlavní geroj poté, co jako zázrakem vyjde zbrocen krví nepřátel z kruté potyčky, chcípne v polovině druhého dílu na zhnisanou záděru. Milující ženy hrdinů si čekání na jejich návrat krátí dílem chcípáním hlady, dílem kurvením se s modroknížáky. A v závěru ta stáda přeživších invalidů s hrdostí zjistí, že buď prohrála a mají ostudu, nebo zvítězila a je jim to plat prdné, ovšem ,,svoboda byla zachráněna", nebo nějaká podobná abstraktní pičovina, zatímco bankéři všech zúčastněných i nezúčastněných stran s úšklebkem počítají zisky....(31.5.2017)

 • eagle-eye
  *****

  Vikingům jsem dal sice 5*, ale od třetí série i oni ztrácí na tempu a odstavení hlavní postavy, tomu dalo korunu. TLK mi trochu připomíná Robina Hooda s Michaelem Praedem (mám seriál v TOP10), oproti Vikingům propracovanější příběh, dějové zvraty a hlavně sympatické, neokoukané tváře. I přes evidentně nižší rozpočet kulisy jsou moc hezké, souboje propracovanější s úspornějším střihem, sem tam propíchnutý krk, useknutá ruka, hlava, zkrátka velká spokojenost...:-D(16.4.2017)

 • Scar
  ****

  Po druhej sérii znižujem hodnotenie, pretože sa objavuje čoraz viac nedobových reálií a fantasy prvkov. Vikingovia majú častokrát keltské meče, staré niekoľko stoviek rokov. Atmosféra ostáva slušná a pozerá sa na to dobre. Chýbajú ale očividne peniaze na realistické prilby, zbroje, zbrane a konzultáciu s odborníkmi.(7.5.2017)

 • Morholt
  *****

  Myslím, že Bernard Cornwell může být se seriálovým zpracováním příběhu Uthreda Ragnarssona spokojen. Byť nebyla BBC k Last Kingdom tak štědrá jako History Channel vůči Vikings, poradili si tvůrci na výbornou a v mnoha ohledech své lépe dotované kolegy předčili. Tím mám na mysli především špinavou atmosféru temného středověku, vzhled Vikingů, kterým nevymýšleli na hlavách fotbalové účesy a především ozbrojené střety, které vyvrcholily závěrečnou bitvou, o níž je možno mluvit jen v superlativech. Líbilo se mi i tempo, jaké si vyprávění udržovalo, děj je přehledný a přímočarý a oceňuji, že se seriál drží předlohy. A tak jediná výtka směřuje pouze k představiteli Uthreda, který ne že by hrál špatně, ale byl to až moc velký hezoun. Jinak byl David Dawson přesně tím Alfrédem, jakého jsem si představoval, Emily Cox v roli Bridy neměla chybu a největší hvězdou byl Rune Temte, který dokonale ztvárnil Ubbu Lodbrokssona. Modlím se k bohům a pro jistotu i k Bohu, aby Uthred a spol. dostali druhou řadu. 100%(1.12.2015)

 • Ant
  ****

  Seriál, který umí díl od dílu překonávat sama sebe. Syrový ranný středověk, Saxoni proti Vikingům, křesťanství proti "pohanství", Alfredova bázlivá umírněnost proti Uhtredově strategické impulzivnosti. Vynikající herci, hudba, výprava (Maďarsko šikovně simuluje Anglii). Příběh toho řekne mnoho o náboženském pokrytectví a netolerantnosti a to velmi chytře - něco, co bych tady nečekala. Uhtred je skutečný asshole, který se prostě nedokáže sžít se Saxonskými zvyky a právě proto jsem si ho oblíbila. Kdo seriál po pilotu opustil, udělal velkou chybu. Už teď to překonalo stále více do bahna průměrnosti zapadající Vikings. 8/10(30.11.2015)

 • - Natáčeno z velké části v Budapešti. (mmajjkii)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace