Reklama

Reklama

Bohu žel

  • angličtina God Forsaken (festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Celovečerní autorský dokumentární film Saši Dlouhého Bohu žel sleduje šest uprchlických příběhů prožívaných po dobu několika let v České republice. Ta, jako bývalý člen sovětského socialistického bloku a dnes součást Evropské unie, vykazuje z celoevropského pohledu téměř největší odpor vůči uprchlíkům, aniž by sama nějaké měla. Míra odmítání migrantů, především těch nelegálních a s muslimskou vírou, je v přímé úměře k frekvenci tématu ve volebních programech politických stran i hlavy státu. Cíleně podporovaná protiuprchlická hysterie s uprchlíkem jako virtuální realitou je ve filmu, naštěstí stejně jako ve skutečnosti, vyvažována prací lidskoprávních organizací i stále ještě podstatnou částí společnosti odmítající přijmout nenávist jako jednu ze svých norem. Nenávist, která pramení ze strachu a neznalosti. Nenávist, která umožňuje manipulaci a zítra se může obrátit proti komukoliv z nás. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Mírouš odpad!

všechny recenze uživatele

Opět sluníčkářská propaganda o hovně !!! Natočit dokument s jedním slušným nigerijcem a iráčanem není rozhodně objektivní pohled. Proč ty pako nejedeš na západ, zeptat se němců, jak se jim tam líbí s novýma sousedama? Proč tam rapidně vzrostla kriminalita za poslední tři roky? Proč nejedeš do Calais, natočit dokument s opicema, co tam hážou zapálený flašky, šutry, klacky po kamionech, napadají řidiče, jen aby se dostali pro sociální dávky a blahobyt do Anglie? Trapná šaškárna tenhle "dokument". ()

Luk Skywalker 

všechny recenze uživatele

Zajímavé je, že se vybrali uprchlíci, ať už z Afriky či postsovětských republik se kterými u nás žádný problém není a nikdy nebyl. Snaží se začlenit, učí se česky atd. Jenom ten světlý Syřan, který stejně po studiích odešel, byl tady nespokojen. Pak tu máme manželský muslimský pár, kteří nejsou žádní fanatici a točí filmy (i když nevím, kdo jim to platí). Dále Nigerijec, který tu píchá česká děvčata a založil tu druhou rodinu (jednu už má ve své domovině), Gruzínci a Rus. Čili pokud měl tyhle konkrétní lidi "oslavit" tak se povedlo, pokud se mělo ukázat, že problémoví uprchlíci u nás nejsou, tak OK je jich tu málo, ale pokud, že takoví jsou všichni, kteří skončili v Německu, tak tomu stejně nikdo nevěří. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Tři roky ze života několika žadatelů o azyl v ČR. K tomu nepadnoucí název a zbytečně moc záběrů na nějaké protiislámské zpovykance. Přitom je tu jen jeden irácký pár a asi dva Syřané, zbytek nemá s islámem nic společného. Pobavil mě v Brně žijící Nigerijec v tričku s nápisem Nejsu Pražák, ale zbytek se tvářil smrtelně vážně. Možná to měl natočit ten Iráčan, třeba by ten film byl lepší. Tohle je jen snadno zapomenutelný průměr (50%). ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Že má Saša Dlouhý jasně vyprofilovaný názor, není na škodu a je to to poslední, co bych mu vyčítal. Že jde proti většinovému mínění a davové hysterii, je spíš sympatické. Problém je v tom, že chce vychovávat a jeho snímek se řadí mezi aktivitickou tvorbu, která si nepřipouští problémy a má tendenci posuzovat odlišné pohledy nedostatkem informací a zabedněností, nikoliv odlišnými zkušenostmi a kritickým pohledem. Je to předvídatelné a tendenční do té míry, že to bude, jak bývá u takové tvroby často zvykem, uspokojovat přesvědčené a odrazovat ty, o které by měl Saša bojovat. Celkový dojem: 45 %. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Strašně, strašně fádní! Fakt to chce vyjít z krabice a začít uvažovat mimo rámec českého utilitárního žurnalistického dokumentu, protože koukat 85 minut na rutinní observaci obsahující přesně a výhradně to, co je naprosto jasné, že v ní musí být, je prostě... zbytné. Zvlášť když jsou vybíráni lidé stejného ražení, tedy bezproblémoví sympaťáci, co brnkají na kytaru romantické melodie, nebo jsou tak alespoň prezentováni, aniž bychom se o nich něco pořádného dozvěděli. Stačí se podívat, jak se s úplně stejným námětem vypořádal třeba Hendrikx v Cizinci v ráji. 2 a 1/2. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama