poster

Bohu žel

 • angličtina

  God Forsaken

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2018, 86 min

Režie:

Saša Dlouhý

Scénář:

Saša Dlouhý

Kamera:

Saša Dlouhý

Hudba:

Ondřej Skala

Producenti:

Saša Dlouhý

Střih:

Jakub Voves
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Že má Saša Dlouhý jasně vyprofilovaný názor, není na škodu a je to to poslední, co bych mu vyčítal. Že jde proti většinovému mínění a davové hysterii, je spíš sympatické. Problém je v tom, že chce vychovávat a jeho snímek se řadí mezi aktivitickou tvorbu, která si nepřipouští problémy a má tendenci posuzovat odlišné pohledy nedostatkem informací a zabedněností, nikoliv odlišnými zkušenostmi a kritickým pohledem. Je to předvídatelné a tendenční do té míry, že to bude, jak bývá u takové tvroby často zvykem, uspokojovat přesvědčené a odrazovat ty, o které by měl Saša bojovat. Celkový dojem: 45 %.(6.4.2019)

 • sator
  ***

  Takový průměr, je zajímavé sledovat své reakce, přiznám se že v sobě kus xenofoba a nejspíš i rasisty nosím, tím se ale nechlubím... Ach ty předsudky...😢 Jinak si myslím že každému člověku který odejde ze své rodné země se po zbytek života stýská a kus ho chybí , odejde li tedy, musí to být závažný důvod...(28.3.2019)

 • Slarque
  ***

  Tři roky ze života několika žadatelů o azyl v ČR. K tomu nepadnoucí název a zbytečně moc záběrů na nějaké protiislámské zpovykance. Přitom je tu jen jeden irácký pár a asi dva Syřané, zbytek nemá s islámem nic společného. Pobavil mě v Brně žijící Nigerijec v tričku s nápisem Nejsu Pražák, ale zbytek se tvářil smrtelně vážně. Možná to měl natočit ten Iráčan, třeba by ten film byl lepší. Tohle je jen snadno zapomenutelný průměr (50%).(20.3.2019)

 • xxmartinxx
  **

  Strašně, strašně fádní! Fakt to chce vyjít z krabice a začít uvažovat mimo rámec českého utilitárního žurnalistického dokumentu, protože koukat 85 minut na rutinní observaci obsahující přesně a výhradně to, co je naprosto jasné, že v ní musí být, je prostě... zbytné. Zvlášť když jsou vybíráni lidé stejného ražení, tedy bezproblémoví sympaťáci, co brnkají na kytaru romantické melodie, nebo jsou tak alespoň prezentováni, aniž bychom se o nich něco pořádného dozvěděli. Stačí se podívat, jak se s úplně stejným námětem vypořádal třeba Hendrikx v Cizinci v ráji. 2 a 1/2.(11.5.2018)

 • Luk Skywalker
  **

  Zajímavé je, že se vybrali uprchlíci, ať už z Afriky či postsovětských republik se kterými u nás žádný problém není a nikdy nebyl. Snaží se začlenit, učí se česky atd. Jenom ten světlý Syřan, který stejně po studiích odešel, byl tady nespokojen. Pak tu máme manželský muslimský pár, kteří nejsou žádní fanatici a točí filmy (i když nevím, kdo jim to platí). Dále Nigerijec, který tu píchá česká děvčata a založil tu druhou rodinu (jednu už má ve své domovině), Gruzínci a Rus. Čili pokud měl tyhle konkrétní lidi "oslavit" tak se povedlo, pokud se mělo ukázat, že problémoví uprchlíci u nás nejsou, tak OK je jich tu málo, ale pokud, že takoví jsou všichni, kteří skončili v Německu, tak tomu stejně nikdo nevěří.(20.3.2019)