poster

Budovatelé říše

 • anglický

  Empire Builders

 • Slovensko

  Budovatelia ríše

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2018, 83 min

Režie:

Andran Abramjan

Kamera:

Matěj Piňos

Producenti:

Hana Šilarová

Střih:

Michal Böhm
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Majkak
  ****

  Natočené ve stylu magického realismu. Potkáváme se s hrdiny naší doby, jako jsou motýlí docent Konvička a Petr Hampl, sociolog s obsesí pro jistou skupinu obyvatel. Režisér Andran Ambramjan se jim nevysmívá, čímž je činí uvěřitelnější a lidsky čitelnější. Černohumorné hlášky, které ti borci vážně a při kterých kino pravidelně vybuchovalo. Magořina hlavních představitelů vynikne právě proto, že jsou bráni vážně.(13.3.2018)

 • Ixbalanke
  *****

  Nejen že jsem z Brna, ale Tomáš Měšťan byl můj táborový vedoucí asi před 20 lety, takže sledování tohoto dokumentu bylo pro mě bytostně důležité. Dokument nezaujatě sleduje přemýšlení a jednání osob. Autor snímku nic nekomentuje. Hlavní protagonisté ze sebe dělají hlupáky úplně sami, a je krásné to sledovat :)(1.4.2018)

 • topi80
  **

  Dokument sledující osobnosti, které mají velké zásluhy na tom, že se občané ČR začali o nechutnost jménem islám zajímat dříve, než situace zašla tak daleko jako ve Švédsku, Francii, Británii a dalších zemích, které se potýkají s problémy, které by v takových 70. letech vypadaly jak vzpomínky na středověk. Zároveň je dokumentem o zpackanosti politických projektů, které se snažily aktivismus přenést v reálný politický program. Film je samozřejmě po svazácku majorzemanovsky uvědomělý a nese se v duchu toho, co mainstreem a současní mocní požadují, ale jednou bude výmluvným dokumentem doby a svědectvím toho, že mnohým problémům, které tuto zemi budou čekat, se dalo včas předejít, nebýt umlčování opozice, cenzury médií a sociálních sítí a mnoha dalších výdobytků současné doby.(15.11.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace