Cobra Kai získá druhého žáka. Daniel se vytasí s plánem, jak se pomstít Johnnymu. Kyler zradí Sam, ale Miguel se jí ve škole zastane. (Netflix)

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Prvá séria obsahuje desať dielov. Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukne rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Piata epizóda z prvej série nesie názov "Protiváha" (Counterbalance). Miguel pokračuje v tréningu. Daniel LaRusso sa dozvedel, že jeho bilboard poškodil Johnny Lawrence. Chce sa mu za to pomstiť. Zariadi, aby sa neúmerne zvýšil nájom za priestory, kde sídli dódžó Cobra Kai. Jeho dcéra Samantha má problémy v škole. Čelí posmechu a šikane. Pomôže jej Miguel Diaz. ***** ()

castor

Nostalgie na maximum. Zázraky se dějí. Úsměvných až zoufalých snah o oživení dávno mrtvých kultů už tady nemálo bylo, tentokrát to vyšlo. Zaslouženě. Naprosto famózním tahem bylo udělat „hlavnějšího“ hrdinu z Johnnyho Lawrence, záporáka z původního filmu (1984), ve kterém karate pohádka o cestě za získáním úcty a holky snů prostě zabírala. William Zabka ho hraje skvěle a zároveň uzmul prvenství za nejsympatičtějšího losera posledních let. Daniel hodlá investovat do staré komunity, ale nová pobočka autosalonu není tou hlavní motivací. Karate rival z dospívání bude mít kvůli němu vyšší nájem. Na takovou ješitnost Danielova manželka není zvyklá. Mužské ego promluví i do postavení Sam ve škole. A protože tam evidentně neexistuje pedagogický dozor, Miguel zaválí. ()

sochoking

Kokos, táto časť mi snád viac pripomenula 80. roky Karate Kida, ako tie tri filmové časti, ktoré som si pred nedávnom z nostalgie dal! Preto som sa ju aj rozhodol ohodnotiť. Musím uznať, začínajú to tu byť poriadne šupy. V zmysle, chcem povedať, že hodnotenie začína odpovedať tomu, čo vidím a začínam i pociťovať. #nostalgielevel3000 ()

Sany33

Príbeh: Sam konečne zistí aký je Kyler hajzel. Miguel sa jej zastane ale karta sa obráti a partička miestnych drsniakov dostáva pekne na prdel. Kobra Kai má konečne poriadnu reklamu. Daniel sa rozhodne pre zničenie Kobra Kai cez navýšenie nájmov. Prevedenie: Hudba je v popredí ale nostalgia nijako nezaostáva a všetko spolu dokonalo funguje a konečne neľutujem, že som si seriál pustil a popravde neviem sa od neho odtrhnúť. 96% ()