Díky Miguelově zápasu se do Cobra Kai valí noví zájemci, ale Johnny se svým žákům odcizuje. Robby natruc svému otci začne pracovat pro Daniela. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Miguelov súboj dotiahol množstvo záujemcov do Kobra Kai ale Johnny v nich vidí iba úbožiakov nanešťastie mu platia účty. Robbie sa rozhodne pomstiť otcovi tým, že sa zamestná u jeho úhlavného nepriateľa čo mu nečakane zmení život aj napriek ťažkej ceste cez debilných kolegov. Prevedenie: Časť ktorá posúva príbeh ale nie je nijako prelomová ale aj tak ide o nadpriemer. 76% ()

castor

„Uvědomuje si, že nacisté válku prohráli, že jo? Proč bych se ho měl bát? Protože má na zdi hada?“ Díky Miguelově zápasu jsou tady první zájemci o Cobra Kai. Johnny, který neumí na počítači a o sociálních sítích neslyšel, se přesvědčil, co právě sítě dokážou. Synek Robby si našel práci. Ajaj. Samozřejmě se už dá dva díly očekávat, jakým směrem se to bude ubírat/zamotávat. Laťka je vysoko, potěší i jedince, kteří nemají až tak vřelý vztah k původní filmové trilogii (ale samozřejmě je éra 80. let neminula). Já třeba ulítával spíš na prvním Karate tiger, kdy jsem si finální souboj s Kurtem McKinneym a šklebícím se belgickým Rusem Jean-Claudem přehrával několikrát za sebou. ()

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Prvá séria obsahuje desať dielov. Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukne rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Šiesta epizóda z prvej série nesie názov "Chvieť" (Quiver). Dódžó Cobra Kai sa po Miguelovej akcii v školskej jedálni zaplní novými, mladými záujemcami o výučbu karate. Johnnyho problémový syn Robby sa kvôli tomu, aby ho naštval, zamestná v autosalóne Daniela LaRussoa. Migueal Diaz sa začne zbližovať so Samanthou LaRussovou. ***** ()