Trošičku slabší oproti první serii. Celá druhá serie Cobra Kai je podle mě spíš takovou přípravou na grandiozní finále třetí serie. Starý záporák se vrátí a sebou přinese mnoho problémů. Pár dílů je jen teen výplň pro "pussies". Poslední díl byl ovšem neskutečnou bombou a hodně lidí teď bude mít velká očekávání od třetí serie.(26.4.2019)

Tak druhá série přinesla dost vaty a opakování z první série. Zatímco první série si dělala z Karate Kida a jeho nereálnosti legraci a současně filmy respektovala, pak druhá série jde tak trochu v opačném gardu. Co jsme v KK považovali za extrém je v Cobra Kai 2 standard. Děti se mezi sebou doslova masakrují. Kopnutí do hlavy ležícího protivníka, což není povoleno ani v MMA, je v Cobra Kai v pohodě. Celkově se zvážnělo, takže konec vyznívá téměř hororově. Zápletka je vystavěna vyloženě na nejvíce nepravděpodobných událostech a náhodách a i dospělé postavy se mnohdy chovají nepochopitelně zkratkovitě. Znamená to, že dvojka je špatná? To určitě ne, protože pořád si zachovala dost slušných nápadů a zábavnosti. I díky návratu herců z KK filmů nostalgicky potěší každého fanouška kultu 80. let. Musím pochválit i parádní volbu retro muziky, která poslednímu dílu dodává ten pravej 80. punc.(1.5.2019)

První série Cobra Kai byla pro mě jedním z největších překvapení, jaké mi seriálový svět mohl nabídnout. Takže i přesto, že nejsem zastáncem sáhodlouhých pokračování u seriálů, u Cobra Kai tomu bylo přesně naopak. Příběh měl skvělé postavy, jejich propracované charaktery, možnosti odkazovat se do minulosti a celkově boží atmosféru, díky které jsem si Cobra Kai oblíbil. Zádrhel přišel na konci 1. série, kdy nastoupil na plac Kreese. Tady vznikly obavy o úspěšné pokračování a na začátku 2. série to bylo znát. Neměla takové grády a příliš se soustředila na rivalské válčení. To se změnilo se 7. epizodou Lull a závěrečné 3 epizody mi přinesly dokonalou euforii jako v 1. sérii. Poslední epizodu 2. série považuji za jednu z nejšílenějších, které jsem měl možnost mezi seriály vidět. Takhle enormní školní fight dokonale strká do kapsy všechny sestřihy z filmových školních rvaček, dokonce takovým způsobem, že jsem se asi první tři minuty v kuse smál, protože mi to přišlo už příliš a obával jsem se, že tahle až komická bojová scéna shodí celý předchozí průběh seriálu. Nestalo se, ale zároveň stalo se. Kdo viděl, pochopí, víc nebudu prozrazovat. Snad jen to, že se mnou hodně zacloumala. A pokud něco nemohlo být lepší, tak nalákání na 3. sérii. Je mi jasné, jak bude vypadat a už teď se na to šíleně těším.(14.5.2019)

Chcel som napísať, že druhá séria nedosiahla hypu tej prvej, no posledné dva diely boli bombové. Aj napriek mojim počiatočným výhradám som bol spokojný s väčšinou „ character development ” a celé som si to patrične užil. Tak ako ma dostala nepripraveného prvá séria, dostala ma nakoniec aj druhá, aj keď som ju dosť túžobne očakával.(26.4.2019)

Druhá série si drží nastavenou laťku té první. Zajímavý vývoj postav, i ten Johny už začíná dostávat kupodivu rozum. Díly jsou jen půlhodinové, takže celá série se dá slupnout jako malina. Mírně úsměvná mi přišla akorát školní bitka v závěrečné části, kdy do sebe děcka bušily jak psi, ale nikde žádná krev. Na jedné straně to chápu kvůli cílové skupině seriálu, na druhé straně to vypadá, jako by bylo možné do kohokoliv mlátit bez nějakých následků. Při takové řežbě by ve skutečnosti tekla krev proudem, po zemi by se válely vyražené zuby a zlomených nosů a čelistí by bylo asi nepočítaně. Ale líbilo. Těším se na třetí sérii. 80%(9.10.2019)