Cobra Kai - Season 2 (série)

Akční / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2019, 5 h 3 min (Minutáž: 23–36 min)

Druhá série se vyznačila jednoduchý okopírování konceptu první série, nicméně nyní už nešlo vyloženě o vtipný a originální pojetí, ale o pubertální vypětí a rozhodnutí hodné dvouciferného IQ. Obecně se to váže na nelogická rozhodnutí, pubescentní éter dodává tomu všemu svou glanc ničeho, kdy se řeší naprosté kraviny, a jelikož jde vlastně o show pro takovou cílovku, tak to i stejně končí v tom, že se podobně chovají i dospělý. Třetí série v tomto úhlu pohledu by mohla být už drásačka nervů, ale kdo ví. Třeba se ještě víc projeví můj masochismus.(14.5.2019)

No a máme tu castingový fail roku - Robbieho.. To, že vyzerá, ako keby vypadol zo žiarivého upírieho teenporna je jedna vec a nie tak úplne jeho chyba, stopercentne však môže za to, že zúfalo nevie hrať. Na celej čiare ho prehral ešte aj ten neustále presúvaný bonsai! Napríklad ten tvrďácky poker face, keď mu típol Kreese cigáro takpovediac pri tele. Zato Robbieho neustále ohromený, obdivný a udivený výraz asi aj nad tým, že jeho sensei dokáže udržať vetry bol z dielu na diel viac a viac wtf. K mínusom patria i vatičkové a vlečúce sa prostredné diely, ktorými človek viac menej prelezie k parádnemu finále. Lenže... Bavila som sa viac ako dosť, charaktery sú žijúce, zábavné, prirástli mi k chlopniam a chcem vedieť, čo je a čo bude ďalej?!? Kde je tretia sezóna, keď ju človek potrebuje? : P Čakanie na ňu do budúceho roku bude dlheeeee... Ešte že mám čo dobiehať, Mindhuntera 2.sezónu a Boscha piatu, minimálne :D(21.8.2019)

Chcel som napísať, že druhá séria nedosiahla hypu tej prvej, no posledné dva diely boli bombové. Aj napriek mojim počiatočným výhradám som bol spokojný s väčšinou „ character development ” a celé som si to patrične užil. Tak ako ma dostala nepripraveného prvá séria, dostala ma nakoniec aj druhá, aj keď som ju dosť túžobne očakával.(26.4.2019)

První série Cobra Kai byla pro mě jedním z největších překvapení, jaké mi seriálový svět mohl nabídnout. Takže i přesto, že nejsem zastáncem sáhodlouhých pokračování u seriálů, u Cobra Kai tomu bylo přesně naopak. Příběh měl skvělé postavy, jejich propracované charaktery, možnosti odkazovat se do minulosti a celkově boží atmosféru, díky které jsem si Cobra Kai oblíbil. Zádrhel přišel na konci 1. série, kdy nastoupil na plac Kreese. Tady vznikly obavy o úspěšné pokračování a na začátku 2. série to bylo znát. Neměla takové grády a příliš se soustředila na rivalské válčení. To se změnilo se 7. epizodou Lull a závěrečné 3 epizody mi přinesly dokonalou euforii jako v 1. sérii. Poslední epizodu 2. série považuji za jednu z nejšílenějších, které jsem měl možnost mezi seriály vidět. Takhle enormní školní fight dokonale strká do kapsy všechny sestřihy z filmových školních rvaček, dokonce takovým způsobem, že jsem se asi první tři minuty v kuse smál, protože mi to přišlo už příliš a obával jsem se, že tahle až komická bojová scéna shodí celý předchozí průběh seriálu. Nestalo se, ale zároveň stalo se. Kdo viděl, pochopí, víc nebudu prozrazovat. Snad jen to, že se mnou hodně zacloumala. A pokud něco nemohlo být lepší, tak nalákání na 3. sérii. Je mi jasné, jak bude vypadat a už teď se na to šíleně těším.(14.5.2019)

Trošičku slabší oproti první serii. Celá druhá serie Cobra Kai je podle mě spíš takovou přípravou na grandiozní finále třetí serie. Starý záporák se vrátí a sebou přinese mnoho problémů. Pár dílů je jen teen výplň pro "pussies". Poslední díl byl ovšem neskutečnou bombou a hodně lidí teď bude mít velká očekávání od třetí serie.(26.4.2019)