Sam a Robby se v práci musí ohánět, aby rostly tržby, a Daniel jim pomůže najít správnou cestu. Johnny udělá na Kreese dojem nápaditou, ale riskantní tréninkovou metodou. (Netflix)

molcan2

Solídna epizóda zdôrazňujúca rozdiel v tréningových technikách medzi Miyagi-Do a Cobra Kai. Ale poviem, nemali by ste povedať otcovi, že ubytujete jeho syna len preto, že ho nemáte radi... ()

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Druhá séria bola vyprodukovaná v roku 2019. Obsahuje desať dielov. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Druhá epizóda z druhej série nesie názov "Späť v čiernom" (Back In Black). Cobra Kai a Miyagi-Do. Johnny Lawrence a Daniel LaRusso. Dvaja nezmieriteľní nepriatelia. Obaja vedú svoje vlastné školy karate. Obaja uplatňujú svoje vlastné, navzájom odlišné, trénerské metódy. Obaja sa venujú svojim žiakom. Ku dódžó Cobra Kai sa pridáva aj Johnnyho bývalý sensei John Kreese. **** ()

Sany33

Príbeh: Zatiaľ čo Cobra Kai stavia svoje presvedčenie na troch pravidlách sily. Miagi-do sa snaží nájsť balans či už vnútorný alebo fyzický. Robie začína bývať u Larussovcov a samozrejme majú so Sam k sebe bližšie. Do Cobra Kai sa prihlási nová študentka, ktorá zas padne do oka MIguelovi. Prevedenie: Časť poukazujúca na rôzne techniky výučby karate ako aj ich užívanie. Kobry celé od betónu dostali životnú lekciu o tom, že sa nebudú napredovať zatuhnú. 91% ()

castor

Trochu se nám to zbytečně zavrtává do rodinného melodramatu. Oba senseiové předvedou netradiční tréninkové metody, zlo John Kreese zatím vyčkává. U Daniela to navíc bude o jeho vášni pro Miyagi-Do versus automobilový byznys. Každopádně když to dějově vázne, díky bohu každá epizoda nabídne nespočet vtipů, kdy mnohé z nich opravdu fungují. Dál to baví, je vidět, že se sešel tým lidí, kteří nad výsledkem přemýšlejí a rozumějí oběma dobám. A hlavně nás vracejí do té, kterou jsme měli tak rádi. ()