Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, (2018–2024), 34 h 9 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (více)

Série(6) / Epizody(60)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

Kwaichi

Jednoduché, krátke a efektne spracovanie jednotlivých epizód. Páčila sa mi ľahkosť s akou bola podaná vážna téma sveta karate (ale aj iných bojových disciplín). Seriál bol plný retrospektívnych spomienok no zároveň s humorom reflektoval problémy súčasnej dospievajúcej mĺádeže. Cez spomienoky pôvodných hviezd starého Karate Kid: trénera doja Cobra Kai, senseia Johnnyho Lawrence a úspešného podnikateľa, predajcu automobilov Daniela La Russa ich aj porovnával s časom s pred 30-tich rokoch. Mladí herci sršia energiu čo každej scéne pridáva neskutočnú iskru. ()

Doldus

Co je pro mě nejvíce s podivem je fakt, že si původního Karate Kida vlastně ani nepamatuji, natož abych byl fanouškem. Tento sequel mě však přesto naprosto dostal a považuji ho za jeden z nejlepších seriálů poslední doby, kde i neznalost původního díla vůbec nevadí. Málokterému dílu se podaří perfektně vybalancovat a vytěžit jak sentiment osmdesátek, tak moderní prvky současných seriálů. Snažil jsem se přijít na to, proč se mi seriál tak líbí, potažmo proč je tak dobrý: nostalgie samotná již dnes nestačí. Tvůrci však prozíravě, ba moudře začlenili několik stěžejních prvků. Zaprvé, zaměřili se rovnoměrně jak na starou generaci tak na nově příchozí, čímž efektivně přilákali v podstatě všechny majoritní divácké skupiny. Dále tu zafungoval humor, který se nebojí si dělat srandu z originálu i z dnešní, někdy dusivé, politické korektnosti (zvlášť z pohledu postav starší generace). Karate jako takové doznalo zlepšení, i když bitky ála Daredevil nečekejte. Mistrovský tah však byl zaměřit se tentokrát na Johnnyho (William Zabku) jako nového protagonistu. Má jednoznačně největší charisma i herecké vlohy (zvlášť očima hraje výborně) a svoji roli ztrápeného senseie zvládá s bravurou. Vlastně celý cast je na jedničku, navrátivší se oduševnělý Macchio má také své kouzlo a mladá garda má talent. Když si Johnny v prvním díle poprvé nandal černou čelenku a zaujmul bojovou pozici, načež se objevilo stylové logo Cobra Kai, zažil jsem cosi podobného nirváně. ()

viperDavid

Jasně asi budu seriálový nostalgik. Bylo pár dílů, který se mi nijak zvlášť nelíbyli, ale celkově jde o super seriál, který má u mě místo. Staří známí jsou pořád rivalové a minulost vidí kažým po svém. O to víc mě překvapil závěr druhé série. Těším se na 3, ale kdo ví kdy bude. Údajně 2021 na netflixu ()

Mrkvič

1. série je prostě úžasná. Skvěle oprášená stará kultovní záležitost. Ne, že já bych byl nějaký extra fanda, ale scénáristicky se Cobra Kai parádně povedla. Vztahy mezi někdejšími rivaly, otci a dětmi a celkem i ty školní vztahy jsem dokázal zkousnout. Moc se také povedlo vykreslení obyčejných lidí a toho, jak vnímání nějaké situace ovlivní naše rozhodování, i když se může navenek zdát nesmyslné. Dalším řadám tolik nedůvěřuji, ale rozhodně je rád zkusím. 2. série má jeden hodně nepříjemný nešvar. Sice tu máme X relativně fajnových a hodných postav, ale za každou cenu se musí každá z nich minimálně jednou zachovat jak totální dement. Někde se to dá při hlubším uvážení obhájit, ale někde prostě ne. Navíc jsou díly, kdy je toho vztahování na střední na mě už moc. Potom ale přijde díl s písní Show must go on a úplný závěr a já se těším na další řadu. V posledním díle dlouhá bojová scéna? Úžasná. Sice choreografie a výkony mladých herců občas trochu pokulhávají, ale na seriálovou úroveň je to špica. Když se na scéně objeví navíc oba hlavní představitelé z původního filmu, jsou ty vztahy také parádně vytěžené. I když zase. Často by stačilo velmi málo a situace by se vyřešila snadno. Ále holt, když se musí jít dramatickým situacím naproti, začnou se postavy chovat, jak ty kokoti. 3. řada se zbavila nešvaru předchozích řad, ale bohužel tím, že nasadila prostě strašně kreténský postavy a dala jim hodně prostoru. A jimi jsou dsná slečna Tory a v osmdesátkách zastydlý Kreese. Nebýt příjemného dílu s Dee Sniderem a závěrečného boje, do kterého vstoupil Daniel, neměla by třetí řada žádný lepší moment. A závěrečná bitka u LaRusových byla teda už hodně debilně nereálná (oproti školní, která aspoň začala tak nějak spontánně a dalo se jí při troše snahy uvěřit. 4. řada má Silvera a to je parádní postava. Hodně nečitelná, s temnou divokou minulostí, ale současně i ukazující dost rozumu. Nebýt ale posledního dílu, moc spokojený bych celkově s řadou nebyl. Takovým příkladem za všechny budiž změna v hudebních doprovodech, kde se místo rockových kapel objevila nějaká popová zpěvačka během finálního turnaje. No ale závěr hodně dobře připravil půdu pro další řadu, na kterou se poprvé od druhé řady zase dost těším. U 5. řady jsem si říkal, že snad došlo k přeobsazení scénáristů. Sice tomu tak není, ale tato řada je o dost jiná, než předchozí. Nehledě na temnější závěr se v několika prvních dílech objevuje spousta opravdu strašně pitomoučkých scén. Jenže kdykoliv jsme si říkal "to snad ne, pro jaký děti tohle píšou?", tak přišel závěr scény a nějaký fórek a já vzal scénu na milost. Devizou páté řady je záporák Terry Silver. Vůbec by se za něj nemusela stydět nějaká bondovka. Nakonec mě ještě mrzí, že touto řadou seriál nekončí. Sice máme plány do budoucna, ale z pohledu všech zúčastněných došlo k vyrovnání a do další řady se nenabízí konflikty tak, jako když končila čtvrtá řada. ()

ywo666

Davam 5* hlavne za prvu seriu. V priebehu druhej to uz trochu ide dolu vodou. Ale musim povedat ze skutocne uplietli z hovna bic. V dnesnom svete MMA, Krav Maga roznych brutalnych bojovych stylov bolo prijemne vratit sa uplne na zaciatok, ku karate. Paradoxne, karate je tu otrasne. Bojovych scen je vela a vacsina je uplna hrozna. Ale to je v pohode. Hlavni hrdinovia su bud zaciatocnici alebo obstarozni pani, ktori sa ku karate vratili po rokoch. Okrem karate tu ale funguje uplne vsetko. Nostalgia, rivalita, postavy, humor, drama, dialogy, hlasky a dokonca aj romantika je tu znesitelna. Skoda ze casom to zacina bbyt trochu absurdne, situacia sa opakuju len su trochu viac wau. Ale stale pecka. ()

rockwoman

Je úžasný vidět po letech návrat tolika hereckých tváří z původního Karate Kida. Hoši z osmdesátek Ralph Macchio & William Zabka, to jejich věčný dohadování a soupeření tady bylo zábavné sledovat a do toho všeho skvělá muzika! Díky za tuhle pěknou nostalgii Sensei Lawrence !  ッ ()

Brandon

Danielsan není akční hrdina, neumí a ani se nesnaží předstírat, že ovládá karate (o to víc je znát, když zaskakuje doublér), ale o to vůbec nejde, seriál se veze na vlně kultu a jde mu to moc dobře. UPDATE. 1. série je hodně fajn, 2. série už trochu polevuje, ale pořád dobrý, 3. je masakrální nostalgická pecka ()

Trustme

Motto: Cvičí celá rodina! Unikátní počin uchopit pubertálně-naivní historickou předlohu o mládeži hledající ideály v karate umění za pomoci svých senseiů a aktualizovat filmovou trilogii z pohledu hlavních představitelů, co by se asi mohlo dít, kdyby se z těch kluků stali fotři. Spoustu diváků může odradit fakt, že Karate Kid byl opravdu taková dětská variace na Rockyho a nějakých pořádných fightů jsme se nedočkali. Vzhlíželi jsme spíše ke Karate Tygrům nebo Krvavým sportům. Myšlenka, kdy se z outsidera, šikanovaného stane karatista, bojovník, mstitel a ochránce, co pokoří ty zlí, tak to bude vždy moje oblíbené téma. Na tomhle tématu je také z velké části vystavěno Cobra Kai. Unikátnost tohoto seriálového eposu spočívá ve shromáždění většiny původních herců a tím naprosto emočně - nostalgicky rozsekat diváka pamětníka. Přitom zachovat původní charakteristiku postav (i když k nějakému mentálnímu rozvoji a proměnám dojde) a opět dát i mladým divákům až kultovní dílo s příběhem o zrodu karatisty z utlačovaného školáka. Seriál má tedy linii vhodnou pro mládež a i tu dospěláckou, obě jsou však velmi dobře propojené a nenudící. Postav je opravdu velmi hodně, ale na každou je napsán výtečný charakter. Díky seriálovému principu si tak divák zvyká na všechny a začíná jim fandit, žije s nimi. Mladí postupně jak jde čas a přibývají další série, tak rostou, mají víc svalů, někdo zhubne, jiná přibere a začínáte jim i to karate věřit. Souboje jsou takové americké karate, tedy nelze očekávat nějaké vrcholné kumite, spíše opakující kata sestavy. Což je v pořádku, neboť bylo rozumné ponechat souboje na úrovni uvěřitelné výkonnosti žáka okolo 6. kyu. V páté sérii však dochází k technologické změně (víc peněz od producentů) a souboje i kamera, střih jsou o několik levelů výše. Seriál lze obvinit z naivního neoriginálního příběhu, de facto je to telenovela se vším všudy, ale už dlouho jsem se u žádné televizní tvorby necítil tak na pohodu, mile se usmíval, a těšil se, co zase ti malí i velcí uličníci provedou. Oblíbené/Zajímavé postavy: 1) Johnny Lawrence - vzor všech chlápků, co si posrali život, moderní vymoženosti jim nic neříkají, milují starý věci, filmy a hudbu mládí a vydrží fyzicky víc, než by podle občanky měli. Absolutně dokonale napsaný charakter z kterým se musí ztotožnit každý normální chlap. Mistrovský naturální životní herecký výkon Williama Zabky! 2) John Kreese - bravurní role pro překrásný pěstěný ksicht oblíbeného hajzla, který dozrál do podoby za kterou by se nemusel stydět ani ve společnosti Henryho Silvy. Příchod a hlavně finální scéna páté série, to je díky image Martina Kove velký zážitek! Chlape já tě žeru. 3) Chozen Toguchi - díky němu se roztomile zabavíme, což lze říct i o "Rejnokovi". 4) Tory - líbila se mi její zarputilost. Na seriál jsem si dlouho netroufal a i když v něm došlo k různým obratům, které mě úplně nenadchly, tak výsledek beru jako velkou poctu chlapům mé generace, myšlence pro mladý, že i slabší jedinec se může vypracovat a ubránit a že současná generace má nudný život pokud nemá za tatínka senseie! Oblíbená scéna: Johnny, Daniel a Chozen zpívají v limuzíně Eye of the Tiger. () (méně) (více)

J-o-k-e-r

Nostalgický nářez! Sám jsem ve věku, kdy pro mě Karate Kid byl v dětství jakýs-takýs kult. Že se něco podobného po 30 letech vůbec chystá jsem neměl ani páru. O to větší spokojenost nyní panuje. Mrazení v zádech i vzpomínky na dětství, to vše probíhalo (flashbacky, kostlivec, speedwagon, bombastickej OST). Billy Zabka potěšil maximálně a udělal mi fakt radost jak z mého (už tehdy) oblíbence Johnyho vyždímal fakt skvělou postavu. Daniel je (už tehdy byl) trochu otravný, ale líbí se mi jak tvůrci obě postavy vykreslili. Jediné co mi trochu vadilo byl Johnyho syn, protože to pro me byla od začátku absolutně nesympatická postava a nefandil jsem mu ani vteřinu. Dále pak chování členů Cobra Kai na turnaji, nepřišlo mi, že zrovna k tomu byli vedeni. Každopádně překvapení roku, a chci co nejrychleji 2. sérii! ()

vyfuk

1. série: Upřímně řečeno, ze začátku slušná jeba. Seriál, který má základ v kultu a neotřele s elegancí dokázal na svého předchůdce navázat. Samozřejmě se silnou formou nostalgie v zádech. Nicméně hlavním problém někdy zůstane to, že se to točí kolem toho samého problému, a co hůře, moc to připomíná seriály, co jsme tu měli už tisíckrát. Obecně, na YouTube hodně dobrá práce a něco, co si zaslouží nějakou tu sérii navíc i její pozornost. Ale jinak nic extra nového. Bohužel. 2. série: Druhá série se vyznačila jednoduchý okopírování konceptu první série, nicméně nyní už nešlo vyloženě o vtipný a originální pojetí, ale o pubertální vypětí a rozhodnutí hodné dvouciferného IQ. Obecně se to váže na nelogická rozhodnutí, pubescentní éter dodává tomu všemu svou glanc ničeho, kdy se řeší naprosté kraviny, a jelikož jde vlastně o show pro takovou cílovku, tak to i stejně končí v tom, že se podobně chovají i dospělý. Třetí série v tomto úhlu pohledu by mohla být už drásačka nervů, ale kdo ví. Třeba se ještě víc projeví můj masochismus. ()

zigíš

Čert vem nostalgii, už původní film je pěkná blbost: místní otloukánek se za pomoci legračního pidimužíka naučí rvát, získá holku svého srdce a v turnajovém závěru vystřihne jestřába, nebo kudlanku (nevím jak se ten kop jmenuje). Zíííív. Chce to odvahu po tolika letech nějak smysluplně navazovat, kór s herectvím úrovně Caspera van Diena (u holek level Denise Richards) za směšný budget a vlastně i celá ta ´looser z úplného dna čerstvě nalezenou vnitřní silou ke štěstí spěje´ zápletka zrovna originalitou neoplývá. A světe div se, všemu -i mě- navzdory to funguje (!) stále mi teda nejde na rozum, že jsou lidi co takhle uctvívají Karate Kid ale právě ta nadšenost pro věc čiší z každého dialogu, záběru a gest herců (neherců i úplných polen). Možná zkusím i druhou sezonu. ()

Drnqonovic

Nevěřil bych, že budu doslova hltal pokračování přes třicet let staré, už tehdy béčkové klasiky, ale je to tak. Přesně odměřený mix patosu, trapnosti a hlavně NOSTALGIE. Tvůrci Cobra Kai si stejnou měrou dělají legraci a zároveň skládají poctu původnímu Karate Kidovi a ono to, světe div se, funguje. William Zabka ve své roli perfektní, úplně cítíte, jak se snaží vyhrabat ze sraček, které mu kdysi dávno způsobil jeden kop do ksichtu a se kterým se nikdy pořádně nesrovnal. Barney Stinson někde v dáli explodoval v extázi. ()

srbak

Ja osobne som o niečo viac preferoval Cobru Kai v jej začiatkoch, kedy sa poberala viac komickým štýlom a neriešila dejové linky milión postáv. 3. a 4. séria podľa mňa v istých momentoch trpí práve na príliš veľa prepletených dejových línií charakterov, pričom niektoré dostávajú zbytočne veľa priestoru a iné sú zasa ponechané v pozadí. Celkovo je to ale veľmi štýlová a príjemná zábavka bez ohľadu či ste fanúšikom Karate Kida, alebo ako ja - nie. Osobne si myslím, že Cobre pomaly dochádza šťava a verím tomu, že v priebehu 1 až 2 sérií bude seriál ukončený, pretože by bola veľká ak by to autori naťahovali, keď sme podarilo stvoriť niečo tak unikátne a príjemné. Určite odporúčam, je to skvelá nenáročná podívaná. ()

LexBarker

Uff, tak to bylo šmakózní... osmdesátky se vrátily a já se slzou v oku sledoval oba kluky po tolika letech, jak a kam se dostali, jak se vyvinuli a co s nimi udělal čas. Padesát dílů jsem si užil jako málokdy před tím. Jasně, občas se dostavily slabší chvíle, zejména ve třetí sérii a Ralph byl někdy na zabití (kdybych dostal litr za každou zmínku o Miagim, byl bych na tuty milionář...), nicméně Vilda Žabka a posléze démon Thomas Ian Griffith vše zachránili a jen a jen díky nim, se seriál nestal trapně moralizujícím naivním produktem pro mládež a dospěláky. ()

DavidS.

Nostalgie, veletoč motivů a sympatií, pěst do obličeje FB generaci, sociální a třídní satira, polemika s americkým snem i děsivým faktem, že řada amíků se zacyklí na střední...Seriálová verze Friday Night Lights od Berga...A kupodivu to celé funguje a baví... ()

Wotan

To takhle člověk náhodou narazí na tenhle seriál odnikud a pak ho zkoukne během jednoho dne. Tož nedá se svítit, po druhé sérii plná palba. "No, no, we accept boys and girls. Gender what? Hey, is this a prank call?" ()

iXtr3m3

Videl som prvé dve časti a vyzerá to byť na fajn vtipnú jednohubku. Len neviem, kedy si nájdem čas na pozretie oboch sérii celých. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021