Divoká Kanada

• Česko Rok v kanadské divočině (více)
Kanada, 2017, 3 h 43 min (Minutáž: 43–51 min)

David Suzuki (vypravěč)

Epizody(5)

Seriál se zaměří na jedinečnou faunu Kanady v průběhu čtyř rozdílných ročních období. Sezónnost počasí naší planety určuje a pohání život každého tvora. Lidé, rostliny a divoká zvěř se musí přizpůsobit měnícím se podmínkám, kterým čelí v důsledku každoročního oběhu naší planety kolem Slunce. V některých oblastech jsou tyto následky mimořádně markantní. Patří k nim i Kanada. Tato série představí jedinečné a vzácné přírodní divy Kanady. Mimo jiné uvidíte bouřky s blesky a tornáda na kanadských prériích, tajné světy ukryté pod sněhem, lední medvědy na lovu v rozmrzlých vodách Hudsonské zátoky, podivného tvora, jenž žije pod zemí a místo očí má 28 chapadel kolem úst, žáby, které v zimě zmrznou na kost a jako zázrakem každého jara oživnou, a rysa pohybujícího se po sněhu při lovu za prchající kořistí. (Viasat)

Arsenal83

Videl som (zatiaľ) len jednu časť Zima, ale mnoho záberov bolo úchvatných, vrátane pomaly padajúcej lavíny, pri ktorej až zatrasie, že by sme sa raz mohli pod ňou ocitnúť. Ako správny eliminátor rizika si tieto končiny naozaj rád pozriem len v dokumentoch ale do toho snehu ma nikto nedostane. Zvieratá zobrazené krásnym spôsobom. Nie je to Attenborough, ale aj tak výborné. ()