Kenny je rozčarovaný prodejce zmrzliny v Chicagu, který má zářivě bílou uniformu a otupělé srdce. Jednou v noci potká Lolitu, jízlivou mladou ženu s fialovými vlasy, která nemá co ztratit. Ukáže se, že mají stejného terapeuta – který zjevně neodvádí nejlepší práci. Přestože se na mnoha věcech neshodnou, jsou zajedno v tom, že jim toho život moc nenabízí a rozhodnou se společně vydat do San Francisca, kde společně skočí z mostu Golden Gate. Cestou se jim přihodí řada nehod a nepříjemností – včetně ukradených aut, neúspěšných pokusů o spáchání těžkých zločinů, nečekaných setkání se stopaři a náhodou zachráněných životů. Zatímco se vztah mezi Kennym a Lolitou prohlubuje a jejich cíl už je na dohled, oba začnou - velmi zdráhavě a bez jakékoli předchozí průpravy – objevovat příslib lásky a zjistí, že možná nakonec přece jen mají pro co žít. (Cinemax)

venison

Ústřední dvojka mě bohužel za srdíčko příliš nechytla. Námět dvou ztroskotanců, kteří mají spolu život o něco hezčí je sice zajímavý, ale scénář nepobral ani tolik humoru, ani tolik hloubky, co by zasloužil. Tuctová road movie, která neurazí ani nenadchne. Místy se bude divák bavit, ale většinu spíš pronudí. ()

Aljak

Zaujímavá konverzačná road-dramedy. Svojim spôsobom originálne, ale mňa osobne to akosi neuchvátilo. Žánrovo to nebolo vôbec zlé, ale celé mi to prišlo akési absurdné - to putovanie naprieč Amerikou za účelom samovraždy v úplne pokojnej atmosfére nebolo ani trochu uveriteľné. Navyše, od konverzačky človek očakáva aj nejaké lepšie dialógy, a tých fakt dobrých tu bolo ako šafránu. Dokonca ani ústredná dvojica mi nijakým spôsobom neimponovala. Divný film, ktorý spočiatku pôsobil nádejne (v zmysle zaujímavo), ale v konečnom dôsledku to bola len kôpka čudnej originality. ()

sochoking

Pohodový road movie o dvoch stratených zatratencoch, ktorí naozaj nevedia čo robiť na tomto svete a teda sa rozhodnú, že povalia do San Francisco na Golden Gate bridge a odtiaľ spolu ukončia svoju mizériu. Film veľmi strategicky a postupne uvoľňuje atmosféru a naši hlavní hrdinovia, ktorí výborne spolu pasujú, nám pomaličky odhaľujú svoju dušu. Absolútne žiadna depka, naopak, vylepšovač chémie a pozitívnych vibrácií. ()

Martin741

Maly nenapadny film, ktory si mainstream ani vlastne nevsimol, ze jestvuje. Rob Spera nie je moc znamy reziser, toto je vlastne asi aj jeho najlepsi film. Hodne to vleje chuti do zivota, on + ona, dva stratene existencie chcu ist do San Francisca V USA, kde skocia z mosta ..... cesta do tohoto mesta im ale ukaze, ze zivot nie je az taky bezutesny a depresivny. Dvojka bola sympaticka, rezisersky na urovni. Viac takychto filmov : 89 % ()

laik_60

Nie, nie nebral by som tento film ako komédiu. Je to vážna dráma o dvoch ľuďoch zufalcoch hľadajúcich zmysel. Pri sledovaní ich príbehu sa nečudujem, že v Amerike je po právnikoch (a politikoch) taká populárna profesia ako je psychologický poradca. Títo dvaja z filmu sa napokon dohodli , že ho potrebovať nebudú lebo našli seba. ()