Rudý pes: Blue

• Nový Zéland

Red Dog: True Blue

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie, 2016, 88 min

Neviděl jsem ten první, ale zde by mělo jít o prequel, takže je v pořadí. Upřímně hezké, ta australská divočina neměla chybu! Po dlouhé době jsem viděl B. Browna a fakt mu tato role sedla. Těšil jsem se na J. Isaacse, ale zde měl jen malinko prostoru. Každopádně je filmek směřován mladšímu publiku, tak to nejde brát vážně. Místy vtipné, často hezké, roztomile naivní, ale fungující. Australská pohádka... za mě ale nadprůměr. Kelpie perfektní!(18.8.2019)

Kolikrát jsme takový příběh už viděli – chlapec a jeho pes. Jedenáctiletý chlapec Mick je poslán k dědovi do vzdálené zapadlé oblasti na západě Austráie, zažije dobrodružství a pes mu změní život. Film má dvojí strukturu – současnost a časté návraty do minulosti v 60. letech. Půda je zde červená, západy slunce oranžové, srst psa jménem Blue je zrzavá. Levi Miller má přívětivou tvář . Celkově trochu nostalgické. Sladký příjemný rodinný film pro děti a pejskaře. Kočkaři mají smůlu.(6.11.2017)

Příjemně plynoucí příběh ze zajímavého prostředí. Musím ocenit skvělou práci s psím hrdinou. Ne vždy odpovídá skutečné chování psího herce jeho scéně, ale tady jsem nenašel jedinou, kde by se pes choval nepřirozeně, nebo by snad bylo vidět, že jeho chování neodpovídá situaci. To je chvályhodná a dobrá práce psího trenéra. Ne nadarmo se o psovi říká, že je nejvěrnějším přítelem, v čemž nás znovu utvrdí i tento příběh.(20.5.2020)

Red Dog: True Blue je krásným snímkem o výjimečném psíkovi a jeho silném poutu s malým chlapcem. Levi Miller je krásný kluk, který mi trochu připomíná Shiu LaBeoufa. Snímek nabídne množství humorných scének, stejně jako těch dojemných. Vyprahlá australská krajina, slunce, uzavřená komunita lidí... člověka popadne během sledování touha sbalit se a odjet někam daleko, tam, kde se svět řídí úplně jiným řádem, mimo konzumní, vystresovanou společnost. Konečně taky jeden snímek s hlavním zvířecím hrdinou, který nekončí smutně, ani tragicky.(15.4.2018)

Příjemný lehce dojemný snímek o životě v australském vnitrozemí z pohledu dospívajícího kluka v 70. létech. 1) Zajímavá australská polopoušť, něco domorodé mystiky a pěkný kelpie Blue. 2) Tvůrci se očividně chtěli přihřát na popularitě předchozího filmu. Ten jsem zatím neviděl. 3) Hlavní roli hraje 14letý Levi Miller (Mick). Dabuje ho v češtině uječený Matěj Macháček = typická ukázka nevhodného obsazení. Dále je tu 26letý Thomas Cocquerel (pilot Stemple) a 24letý Aboridžinec Calen Tassone (domorodec Taylor Pete).(12.7.2018)