Rudý pes: Blue

Austrálie, 2016, 88 min

Kriv Stenders

Daniel Taplitz

Geoffrey Hall

Kolikrát jsme takový příběh už viděli – chlapec a jeho pes. Jedenáctiletý chlapec Mick je poslán k dědovi do vzdálené zapadlé oblasti na západě Austráie, zažije dobrodružství a pes mu změní život. Film má dvojí strukturu – současnost a časté návraty do minulosti v 60. letech. Půda je zde červená, západy slunce oranžové, srst psa jménem Blue je zrzavá. Levi Miller má přívětivou tvář . Celkově trochu nostalgické. Sladký příjemný rodinný film pro děti a pejskaře. Kočkaři mají smůlu.(6.11.2017)

Taky pseudoprequel k Red Dog v ktorom sa nam snazia nahovorit, ze to bolo cele trochu inak. Sklamanim pre mna bolo, ze linia so psom tu je dost upozadena. V jadre to je rodinny pribeh o svojich zazitkoch z detstva, ktory rozprava otec svojmu synovi pred spanim. No a obcas v nich figuruje pes, ktory vyparati nejaku srandovnu vec. Dobrodruzstva toho chlapcca su take obycajne. Nikto tu ani nezomrie, takze ani ziadne citove vydieranie sa nekona a cele to konci dokonalym happyendom. Jednotka bola v kazdom ohlade ovela intenzivnejsia a lepsia. Ale ako taka rodinna jednohubka sa to da vydrzat. 6/10.(10.7.2017)

Red Dog: True Blue je krásným snímkem o výjimečném psíkovi a jeho silném poutu s malým chlapcem. Levi Miller je krásný kluk, který mi trochu připomíná Shiu LaBeoufa. Snímek nabídne množství humorných scének, stejně jako těch dojemných. Vyprahlá australská krajina, slunce, uzavřená komunita lidí... člověka popadne během sledování touha sbalit se a odjet někam daleko, tam, kde se svět řídí úplně jiným řádem, mimo konzumní, vystresovanou společnost. Konečně taky jeden snímek s hlavním zvířecím hrdinou, který nekončí smutně, ani tragicky.(15.4.2018)

Dobrý film, ale je to prostě klasické pokračování. Původní snímek "Red Dog" byl výborný, jiný, vtipný. Tohle je prostě snaha z toho dostat trochu více. Je hezké, jak se filmy odkazují samy na sebe, ale tohle pokračování už prostě není tak vtipné, už není tak jiné, prostě je jenom dobré a jeho sledování neurazí.(26.6.2017)

Takový prolog k Red Dogovi, ale faktem je že i to jméno Blue k němu dle všeho patřilo. Tohle už není tolik, nebo spíše skoro vůbec film o psu, ale hlavně příběh o mladém klučinovi. To že měl psa, kterého měl rád je tak nějak už vše ve fázi klasického rodinného filmu. Ale pěkně si vyhráli s tím propojením, kdy v úvodu sledují v kině film o Red Dogovi a na konci se to zase jakoby napojuje, na začátek filmu o Red Dogovi. Filmově je tohle, pro mě ale mnohem lepší. Hlavně ti hafani zde, vypadali normálně ať už štěně, nebo pak pes, byli takoví přirození, nevypadali pod drezurou. Tady nešli cestou psího příběhu, spíše je to příběh Austrálie, když jsou zde zapojeny věci, jako domordci, jejich rituály a víra, hořící pláně, toulky planinami a skalami. Život v díře a k tomu ten šílený koňský bleskosvod. Ale ve výsledku je to jeden z těch lepších a pěkných rodinných filmů situovaný do Austrálie a propojený s australskou psí legendou.(10.11.2017)