Rudý pes: Blue

Red Dog: True Blue

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie, 2016, 88 min

• Vikki

Zasaďte do kýčovitého omšelého děje mladého kolouška metrouška, pokud to jde tak ho i svlékejte.. Pedofeminy a další čvachtavé vagíny vám zaplní peněženku penězi a web pochvalnými vaginálními výstřiky. To je ušácký recept na ..."úspěch" a zjevně u velké většiny nízkointeligenční současné populace perfektně funguje.(3.12.2017)

Red Dog: True Blue je krásným snímkem o výjimečném psíkovi a jeho silném poutu s malým chlapcem. Levi Miller je krásný kluk, který mi trochu připomíná Shiu LaBeoufa. Snímek nabídne množství humorných scének, stejně jako těch dojemných. Vyprahlá australská krajina, slunce, uzavřená komunita lidí... člověka popadne během sledování touha sbalit se a odjet někam daleko, tam, kde se svět řídí úplně jiným řádem, mimo konzumní, vystresovanou společnost. Konečně taky jeden snímek s hlavním zvířecím hrdinou, který nekončí smutně, ani tragicky.(15.4.2018)

Příjemný lehce dojemný snímek o životě v australském vnitrozemí z pohledu dospívajícího kluka v 70. létech. 1) Zajímavá australská polopoušť, něco domorodé mystiky a pěkný kelpie Blue. 2) Tvůrci se očividně chtěli přihřát na popularitě předchozího filmu. Ten jsem zatím neviděl. 3) Hlavní roli hraje 14letý Levi Miller (Mick). Dabuje ho v češtině uječený Matěj Macháček = typická ukázka nevhodného obsazení. Dále je tu 26letý Thomas Cocquerel (pilot Stemple) a 24letý Aboridžinec Calen Tassone (domorodec Taylor Pete).(12.7.2018)

Kolikrát jsme takový příběh už viděli – chlapec a jeho pes. Jedenáctiletý chlapec Mick je poslán k dědovi do vzdálené zapadlé oblasti na západě Austráie, zažije dobrodružství a pes mu změní život. Film má dvojí strukturu – současnost a časté návraty do minulosti v 60. letech. Půda je zde červená, západy slunce oranžové, srst psa jménem Blue je zrzavá. Levi Miller má přívětivou tvář . Celkově trochu nostalgické. Sladký příjemný rodinný film pro děti a pejskaře. Kočkaři mají smůlu.(6.11.2017)

Pokracovani, ktere asi vetsinu neurazi, ale pro me bylo podstatne slabsi nez puvodni Red Dog. Velky podil na tom ma i samotne herecke obsazeni, ale dost mi vadi i prapodivna logika a "zapletka", aby se tento film mohl odehrat, prijde mi dost umela. Kdyby se z toho vyskrtlo to vypraveni a jen se to vsechno odehralo, bylo by to jednodussi a podstatne lepsi.(3.7.2017)