Reklama

Reklama

Rudý pes: Blue

  • Česko Nejlepší přítel Blue (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Legendární a oblíbený Red Dog se vrací v tomto prequelu k australskému kasovnímu trháku režiséra Kriva Stenderse. Je rok 1968 a jedenáctiletý Mick byl poslán pryč, aby po otcově smrti a matčině následném umístění do léčebného ústavu žil se svým dědečkem na vzdálené dobytčí farmě v australském vnitrozemí. Zarmoucený a osamělý Mick, který si jen těžko zvyká na nové prostředí, se po bouři náhodně setká se zrzavým štěnětem jménem Blue. Mick a Blue, z nichž se okamžitě stane nerozlučná dvojice, zažijí řadu dobrodružství, která navždy změní jejich životy. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (27)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Příjemný lehce dojemný snímek o životě v australském vnitrozemí z pohledu dospívajícího kluka v 70. létech. 1) Zajímavá australská polopoušť, něco domorodé mystiky a pěkný kelpie Blue. 2) Tvůrci se očividně chtěli přihřát na popularitě předchozího filmu. Ten jsem zatím neviděl. 3) Hlavní roli hraje 14letý Levi Miller (Mick). Dabuje ho v češtině uječený Matěj Macháček = typická ukázka nevhodného obsazení. Dále je tu 26letý Thomas Cocquerel (pilot Stemple) a 24letý Aboridžinec Calen Tassone (domorodec Taylor Pete). ()

maxs 

všechny recenze uživatele

Příjemně plynoucí příběh ze zajímavého prostředí. Musím ocenit skvělou práci s psím hrdinou. Ne vždy odpovídá skutečné chování psího herce jeho scéně, ale tady jsem nenašel jedinou, kde by se pes choval nepřirozeně, nebo by snad bylo vidět, že jeho chování neodpovídá situaci. To je chvályhodná a dobrá práce psího trenéra. Ne nadarmo se o psovi říká, že je nejvěrnějším přítelem, v čemž nás znovu utvrdí i tento příběh. ()

Reklama

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Neviděl jsem ten první, ale zde by mělo jít o prequel, takže je v pořadí. Upřímně hezké, ta australská divočina neměla chybu! Po dlouhé době jsem viděl B. Browna a fakt mu tato role sedla. Těšil jsem se na J. Isaacse, ale zde měl jen malinko prostoru. Každopádně je filmek směřován mladšímu publiku, tak to nejde brát vážně. Místy vtipné, často hezké, roztomile naivní, ale fungující. Australská pohádka... za mě ale nadprůměr. Kelpie perfektní! ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Red Dog: True Blue je krásným snímkem o výjimečném psíkovi a jeho silném poutu s malým chlapcem. Levi Miller je krásný kluk, který mi trochu připomíná Shiu LaBeoufa. Snímek nabídne množství humorných scének, stejně jako těch dojemných. Vyprahlá australská krajina, slunce, uzavřená komunita lidí... člověka popadne během sledování touha sbalit se a odjet někam daleko, tam, kde se svět řídí úplně jiným řádem, mimo konzumní, vystresovanou společnost. Konečně taky jeden snímek s hlavním zvířecím hrdinou, který nekončí smutně, ani tragicky. ()

Benedygtus 

všechny recenze uživatele

Pokracovani, ktere asi vetsinu neurazi, ale pro me bylo podstatne slabsi nez puvodni Red Dog. Velky podil na tom ma i samotne herecke obsazeni, ale dost mi vadi i prapodivna logika a "zapletka", aby se tento film mohl odehrat, prijde mi dost umela. Kdyby se z toho vyskrtlo to vypraveni a jen se to vsechno odehralo, bylo by to jednodussi a podstatne lepsi. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Rudého pejska, pastevecké psí plemeno australská kelpie, se jménem „Blue“ – česky „Modrý“, si zahrál psí představitel Phoenix. (Rominator)
  • Název filmu se objeví až na konci filmu. (Duoscop)

Reklama

Reklama