Linie obrany

Akční

Čína / Hong Kong, 1986, 89 min

Jet Li

Yeung-Ping Sze

Tenhle film je až z roku 1986, ale já ho zkouknul až dne 28.Dubna 2011 v 21:15 ( vim nemusim sem dávat detaily :D ) Psalo se, že zde jsou skvělé souboje ( toje pravda ! ) Psalo se, že je skvělej děj ( to je pravda ! ) a psalo se i, že se u filmu člověk nemuže nudit A TO JSEM PROTI !! Já se moc nudil¨, akce byla suprová, souboje výborný, Jet famozní, ale někdy ani to nestačí :-/,, Já nevim ale u tohohle filmu ( jak psaly, že budem odskakovat od obrazovky ) Tak já teda neuzkakoval :-))(29.4.2011)

3* s ohľadom na dobu, kedy bol nakrútený. Dej je nepodstatný, Jet Li ako režisér príliš neoslnil. Subojé sú drsné, dlhé, bez drôtov ale aj tak sú efektné. Celkom príjemný návrat na začiatky honkongskej kung-fu legendy. Jet Li sa vraj sa pri nakrúcani zranil a v niektorých(zaverečný súboj) scénach ho zaskakoval iný herec.(29.10.2006)

• Ruut

Američtí vojáci jsou pěkní funtajblíci. Hrdinným číňanům ukradli všechnu válečnou slávu. Roztahují se vjejich zemi. Mají všichni vousy a všechny mlátí. No fujtajblíci prostě. Naštěstí je tu mladík Jet, kterého hraje Jet. Ano nápaditost čínských tvurců ohledně pojmenovávání postav je unikátní, že Jackie :-). Jo jo celkem vysokorozpočtová kostýmovka z druhé světové , ale se zoufale řídoučkým a naivním dějem. A pardon ale od Jet Li a jeho kámošů chci víc než fackovačku ve stylu Šimon a Matouš.(23.8.2008)

Typicky nablblý východoasijský styl vyprávění,pro neasijského diváka nepochopitelná,až směšná gestikulace všech zúčastněných,příběh na úrovni prvního ročníku základní školy.Jen málokdo se těmto rysům z produkce pocházející z této části světa vyhne a bohužel ani Jet Li se nestal vyjímkou.Nicméně,o to vše jde v těchto filmech až v druhé řadě,točili se hlavně pro souboje.A v tom Jet Li překonal naprostou většinu podobných snímků.On je skutečná mlátička,neuvěřitelně obratný chlapík,prvotřídní lámač kostí a zároveň i sympaťák a charismatický herec.Jen škoda,že těch soubojů není zas až tolik(tedy ne,že by jich bylo nějak málo,ale zase třeba v porovnání s jeho Jing wu ying xiong(Fist of Legend) je toho rozhodně míň).Navíc ani moc nemění soupeře,mlátí se vlastně jen s dvěma chlápkama pořád dokola,a to jeden z nich je navíc pěkná srágora.Každopádně samotné souboje jsou vrcholem bojového umění zobrazeném na plátně,realistické,tvrdé,žádné idiotské wire-fu létání,drsné krvavé pěsťovky.A i přesto,že závěrečná likvidace soupeřů mohla být nápaditější,musím konstatovat,že ony souboje a samotný Jet Li povyšují jinak veskrze průměrný bojový film na něco víc.(10.11.2007)

• miklaras

V roce 1986 Jet zdaleka nevěděl, že je nazačátku kariéry mezinárodní hvězdy. To, že se ujal režie byla skoro drzost pro klučíka, který se v branži nepohyboval tak dlouho, ale příběh udržel až do konce, zápletka, která je standartní, předvídatelná a veskrze hongkongwoodská mu fungovala jako docela slušná kulisa soubojů. Akční choreografie je samozřejmě nadstandartní, protože o tu v Zhong hua ying xiong jde především. Na sklonku 80.let už hongkongská produkce dost ztratila dech a ve srovnání s ostatními filmy natočenými před Once Upon Tsuiho Harka je tohle ještě hodně dobré. Dvě hvězdičky za rvačku v baru a závěrečnou bitku, protože mám Jeta moc ráda.(23.8.2008)

• Jet Li