Linie obrany

• Čína Zhong hua ying xiong (více)
Akční
Čína / Hongkong, 1986, 89 min

Mladý voják čínské armády Jet (Jet Li) přichází na sklonku druhé světové války do Tsing Tao, aby se poohlédl po novém životě. Jednou v noci se stane svědkem toho, jak arogantní americký důstojník Hans zraní svou bezohlednou jízdou nevinného chodce. Jet se mu vydá na pomoc, ale dostane se do potyčky se skupinkou amerických vojáků. Ačkoliv Jet muže přepere, je jimi nadále pronásledován, pouští se tedy do boje o život. (oficiální text distributora)

Flipnic

Tak z tohoto jsem byl vyloženě na větvi!! Film, kterému jsem vůbec nevěřil mne maximálně posadil na prdel... Jednak jsem netušil, že ho Jet Li režíroval a musím uznat, že jako režisér by se asi neuživil, ale jako režisér-choreograf bojových scén ve filmech rozhodně ano. Tohle je vyloženě neuvěřitelnej martial arts nářez! Ten film sice nemá skoro žádný děj, prostě v jednom čínským městě se Jet Li řeže s americkými vojáky. Tak trochu vykrádá, nebo se prostě nechává inspirovat filmy s Brucem Lee, Sonny Chibou a staršími filmy s Jackie Chanem. O to zde ale nejde, protože film stojí vyloženě na soubojích - "fightech" a atmosféře, a to je fakt absolutní špička. Film od prvních pár minut, které jsou spíše komediální ala Jackie Chan rychle přechází v drsné a brutální souboje v baru, ringu, na ulici a v nějaké továrně/stavbě. Atmosféra houstne a celkové výtvarné pojetí filmu je absolutně úžasné. Celé to připomíná staré automatové videoherní rubárny jako byl "Street Fighter II" či "Pit Fighter", souboje jsou neuvěřitelně dynamické, šíleně rychlé, jdou vyloženě na tvrdo, nepomáhají si střihem ani dráty a jak film ubíhá, jsou stále brutálnější ... Ve finále již řežba Jet Li vs amíci nezná žádná slitování, řežou do sebe vším možným nářadím, co se dá v továrně a na stavbě najít a když uvedu, že Jet Li jednoho ze zásadních protivníků bez milosti upálí za živa v peci, snad vám dojde, že tento film opravdu není žádná taškařice ... Po geniálním "Fist of Legend (1994)" a "Fearless (2006)" se jedná pro mne o třetí nejlepší Jet Liho film. Opravdu jsem byl mile překvapen, je to neuvěřitelný martial arts nářez, bez výraznějšího děje ... ()

Tuxedo

Jetova režijní prvotina atmosférou i pojetím hodně připomíná klasiky s Brucem Lee. Jinak se ale jako režisér moc nepředvedl, když se nedokázal popasovat s nevyváženým a přihlouplým (američani jako nevyzpytatelní záporáci) scénářem a musí tak zachraňovat hodně v akčních scénách, které jsou naštěstí velice slušné. ()

kitano

Jet Li nebol zrodený k tomu, aby bol režisérom, to je fakt. Vykresliť postavy a ich motivácie zvládol však bezchybne a to je základ každého akčného filmu. A už len kôli tým dvom fantastickým, dynamickým, štýlovým a drsným bojovým scénam (bar a záver) menšie hodnotenie dať nemôžem. Na duo maličký Jet Li vs obrovitý amícky kapitán sa naozaj skvelo pozerá. Pre tých, ktorí film nevideli - nedajte sa odradiť nízkym hodnotením, stojí to za to. (7/10) ()

Ruut

Američtí vojáci jsou pěkní funtajblíci. Hrdinným číňanům ukradli všechnu válečnou slávu. Roztahují se vjejich zemi. Mají všichni vousy a všechny mlátí. No fujtajblíci prostě. Naštěstí je tu mladík Jet, kterého hraje Jet. Ano nápaditost čínských tvurců ohledně pojmenovávání postav je unikátní, že Jackie :-). Jo jo celkem vysokorozpočtová kostýmovka z druhé světové , ale se zoufale řídoučkým a naivním dějem. A pardon ale od Jet Li a jeho kámošů chci víc než fackovačku ve stylu Šimon a Matouš. ()

sniper18

je to celkom dobrý akčný film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vojakovi, ktorý po návrate z vojny zistí, že sa toho veľa zmenilo, pretože tam zostalo množstvo amerických vojakov, ktorí sú namyslení a ničoho si nevážia. Spracovanie nie je zlé, aj kvôli krátkej dĺžke má rýchly spád, takže záver príde onedlho, ale je až príliš obyčajné a jednoduché. Väčšinu času sa film zameriava len na amerických vojakov, ako sa zabávajú neprimeraným spôsobom, čo im miestni obyvatelia musia tolerovať a na hlavného hrdinu, ktorý sa tomu väčšinou násilím bráni, ale aj tak si uvedomí, že tým trpia hlavne miestni. Akcie tu nie je až tak moc a aj tá je skôr priemerná. Súboje sú natočené celkom dobre a pôsobia aj pomerne reálne, ale majú len priemernú choreografiu, všetky sú len v štýle jeden na jedného a navyše sa Jet Li prakticky stále bije len s dvomi tými istými protivníkmi. A tak aj ked´ je Jet Li vo výbornej forme, táto akcia patrí do jeho podpriemeru. Najviac sa mi páči dobre zvládnutá úvodná bojová scéna z vojny alebo záverečná akcia, kde už sú súboje o niečo nápaditejšie a zaujímavejšie. Herecké obsadenie ma okrem Jet Liho už výraznejšie nezaujalo a réžia tiež nie je ničím výnimočná. Na tento film sa dá bez problémov pozrieť, dokáže pobaviť, ale Jet Li má množstvo omnoho lepších filmov. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 61%. ()

• Jet Li si po zásahu v jednej z boxerských scén zlomil nos. Na každom filme po tomto je vidieť na nose malú jazvu. (Pat.Ko)