poster

Linie obrany

 • čínština

  Zhong hua ying xiong

 • anglický

  Born to Defence

Akční

Čína / Hong Kong, 1986, 89 min

Režie:

Jet Li

Scénář:

Yeung-Ping Sze
 • sedm.1
  ****

  Typicky nablblý východoasijský styl vyprávění,pro neasijského diváka nepochopitelná,až směšná gestikulace všech zúčastněných,příběh na úrovni prvního ročníku základní školy.Jen málokdo se těmto rysům z produkce pocházející z této části světa vyhne a bohužel ani Jet Li se nestal vyjímkou.Nicméně,o to vše jde v těchto filmech až v druhé řadě,točili se hlavně pro souboje.A v tom Jet Li překonal naprostou většinu podobných snímků.On je skutečná mlátička,neuvěřitelně obratný chlapík,prvotřídní lámač kostí a zároveň i sympaťák a charismatický herec.Jen škoda,že těch soubojů není zas až tolik(tedy ne,že by jich bylo nějak málo,ale zase třeba v porovnání s jeho Jing wu ying xiong(Fist of Legend) je toho rozhodně míň).Navíc ani moc nemění soupeře,mlátí se vlastně jen s dvěma chlápkama pořád dokola,a to jeden z nich je navíc pěkná srágora.Každopádně samotné souboje jsou vrcholem bojového umění zobrazeném na plátně,realistické,tvrdé,žádné idiotské wire-fu létání,drsné krvavé pěsťovky.A i přesto,že závěrečná likvidace soupeřů mohla být nápaditější,musím konstatovat,že ony souboje a samotný Jet Li povyšují jinak veskrze průměrný bojový film na něco víc.(10.11.2007)

 • majo25
  **

  Film pôsobí ako taká rýchlovka medzi dvoma natáčanými filmami. Scenár naivný až hlupučký, o nejakom príbehu je škoda hovoriť, prakticky nie je; herci mizerní. Celé to pôsobí, ako by si čínska vláda zadala objednávku na protiamerickú agitku, v ktorom veľkí americkí hromotĺkovia vyrývajú do malých a zúbožených Číňanov. Scény Li-ho a toho dvojmetrového Amíka pôsobili na mňa dosť smiešne. A aj keď sú bojové súboje efektné, je to taká nekonečná mlátička, v ktorom sa hl. protagonisti dokážu mlátiť hoc aj celú noc. Keď odmyslíme nejakú tú slabšiu únavu, sú to bitky bez výraznejšej ujmy. A predpokladám, že aj film mi v pamäti výraznejšiu stopu nezanechá.(25.3.2016)

 • Wishkah
  **

  Politický podtext tohoto filmu je sice v dnešní době trošku směšný a byl po vůli komunistickému režimu v Číně, ale i tak je mi to celkem jedno. Západ na to šel stejnou cestou. Vždyť kdo byl hlavní zloduch v amerických akčních filmech 70. a 80. let? Komunista. Takže bych řekl, že na dobu svého vzniku se jedná o další akční film, akorát z pohledu druhé strany. Jet Li je kung fu talent od pánaboha, ale je to průměrný herec a špatný režisér. I když má charismatu na rozdávání, nedokáže to utáhnout celý film. Protivníci jsou bezvýrazní, bitky jsou někdy jakoby bez nápadu a strašně nervozní a děj filmu je jednoduchý až hanba. Jet Li je mistr co se týče bojových umění, ale režisér v jakého vyrostl třeba Sammo Hung a nebo v několika filmech i Jackie Chan nikdy nebude(5.3.2010)

 • Ruut
  **

  Američtí vojáci jsou pěkní funtajblíci. Hrdinným číňanům ukradli všechnu válečnou slávu. Roztahují se vjejich zemi. Mají všichni vousy a všechny mlátí. No fujtajblíci prostě. Naštěstí je tu mladík Jet, kterého hraje Jet. Ano nápaditost čínských tvurců ohledně pojmenovávání postav je unikátní, že Jackie :-). Jo jo celkem vysokorozpočtová kostýmovka z druhé světové , ale se zoufale řídoučkým a naivním dějem. A pardon ale od Jet Li a jeho kámošů chci víc než fackovačku ve stylu Šimon a Matouš.(23.8.2008)

 • kitano
  ****

  Jet Li nebol zrodený k tomu, aby bol režisérom, to je fakt. Vykresliť postavy a ich motivácie zvládol však bezchybne a to je základ každého akčného filmu. A už len kôli tým dvom fantastickým, dynamickým, štýlovým a drsným bojovým scénam (bar a záver) menšie hodnotenie dať nemôžem. Na duo maličký Jet Li vs obrovitý amícky kapitán sa naozaj skvelo pozerá. Pre tých, ktorí film nevideli - nedajte sa odradiť nízkym hodnotením, stojí to za to. (7/10)(26.10.2008)

 • Jet Li

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace