Linie obrany

Čína / Hong Kong, 1986, 89 min

Jet Li

Yeung-Ping Sze
  • Wishkah

Politický podtext tohoto filmu je sice v dnešní době trošku směšný a byl po vůli komunistickému režimu v Číně, ale i tak je mi to celkem jedno. Západ na to šel stejnou cestou. Vždyť kdo byl hlavní zloduch v amerických akčních filmech 70. a 80. let? Komunista. Takže bych řekl, že na dobu svého vzniku se jedná o další akční film, akorát z pohledu druhé strany. Jet Li je kung fu talent od pánaboha, ale je to průměrný herec a špatný režisér. I když má charismatu na rozdávání, nedokáže to utáhnout celý film. Protivníci jsou bezvýrazní, bitky jsou někdy jakoby bez nápadu a strašně nervozní a děj filmu je jednoduchý až hanba. Jet Li je mistr co se týče bojových umění, ale režisér v jakého vyrostl třeba Sammo Hung a nebo v několika filmech i Jackie Chan nikdy nebude(5.3.2010)

Na to že film je víc jak 20 let starej tak má celkem dobré bojové scény, ale to je asi tak všechno. Děj docela o ničem a ty dialogie, ty kdyby tam nebyli tak by se vůbec nic nestalo. Klidně to mohla být němá mlátička a vyšlo by to nastejno. Ale jedno se musí nechat. Jet Li byl, ač mlád, docela dobrej a zde se jasně ukazuje pořekadlo co se v mládí naučíš jako když v dalších akčních filmech najdeš. A dodnes Jet Li patří mezi nejlepší mlátičky akčních filmů. Celkově ale hodnotim film za slabší 3*.(10.8.2008)

Tenhle film je až z roku 1986, ale já ho zkouknul až dne 28.Dubna 2011 v 21:15 ( vim nemusim sem dávat detaily :D ) Psalo se, že zde jsou skvělé souboje ( toje pravda ! ) Psalo se, že je skvělej děj ( to je pravda ! ) a psalo se i, že se u filmu člověk nemuže nudit A TO JSEM PROTI !! Já se moc nudil¨, akce byla suprová, souboje výborný, Jet famozní, ale někdy ani to nestačí :-/,, Já nevim ale u tohohle filmu ( jak psaly, že budem odskakovat od obrazovky ) Tak já teda neuzkakoval :-))(29.4.2011)

• miklaras

V roce 1986 Jet zdaleka nevěděl, že je nazačátku kariéry mezinárodní hvězdy. To, že se ujal režie byla skoro drzost pro klučíka, který se v branži nepohyboval tak dlouho, ale příběh udržel až do konce, zápletka, která je standartní, předvídatelná a veskrze hongkongwoodská mu fungovala jako docela slušná kulisa soubojů. Akční choreografie je samozřejmě nadstandartní, protože o tu v Zhong hua ying xiong jde především. Na sklonku 80.let už hongkongská produkce dost ztratila dech a ve srovnání s ostatními filmy natočenými před Once Upon Tsuiho Harka je tohle ještě hodně dobré. Dvě hvězdičky za rvačku v baru a závěrečnou bitku, protože mám Jeta moc ráda.(23.8.2008)

3* s ohľadom na dobu, kedy bol nakrútený. Dej je nepodstatný, Jet Li ako režisér príliš neoslnil. Subojé sú drsné, dlhé, bez drôtov ale aj tak sú efektné. Celkom príjemný návrat na začiatky honkongskej kung-fu legendy. Jet Li sa vraj sa pri nakrúcani zranil a v niektorých(zaverečný súboj) scénach ho zaskakoval iný herec.(29.10.2006)

• Jet Li