Náctiletý Teel (Daniel Amerman) přes chat na internetu narazí na kamarádku z dětství Madison (Daniela Bobadilla). Jsou od sebe tisíce kilometrů daleko, ale znovu navážou blízké přátelství. Díky útržkům videochatů přes počítač nebo telefon se divák dozvídá stále víc o jejich životech - o zážitcích veselých, ale i smutných... (Tisha)

Real Tom Hardy

"GOODNIGHT TEEL. THANK YOU." ----------- Filmy odohrávajúce sa výhradne na pozadí počítačovej obrazovky sú relatívna novinka, ktorá zatiaľ nepriniesla nejaké extra šťavnaté ovocie. Pokiaľ sa nemýlim, je ich menej ako 20, z toho snáď ani jeden neprekročil vlastný tieň. Na pomyselnom vrchole tohto subžánru stojí Pátranie s fenomenálnym Johnom Cho a aj keď sa jedná o momentálny strop, stále nie je na ideálne vysokej úrovni. Keď Timur Bekmambetov ohlásil produkciu desiatky nových computer screen filmov, ktoré pôjdu naprieč všetkými žánrami, áno, potešil som sa, ale taktiež som začal rozmýšľať, o čom vlastne môžu byť, či to bude sterilná stopáž stále o tom istom, alebo si konečne aj prostredníctvom tohto subžánru budem môcť nastúpiť na filmovú horskú dráhu emócií. Nevedel som si ani predstaviť, či to pôjde, veď koľko sa toho dá vyťažiť z jednej obrazovky telefónu/počítača? A tak, keď som nedávno po náhodnom zhliadnutí Texas Heart prekutrával filmografiu Daniely Bobadilly, natrafil som aj na tento kúsok. No a teraz si už nemusím predstavovať, lebo presne viem, aké to bude. Na obrat udalostí si treba počkať zhruba 70 minút, čo je pri dĺžke 88 min slušná časť, najmä keď vezmeme do úvahy, že tá hodinová pasáž je práve taká prázdna a stále o tom istom, ako som už vyššie spomínal, avšak po nej budú niektorí diváci značne filmovo odmenení. Na podobný obrat námatkovo spomínam na scénu z parku medzi malým dievčatkom a bývalým-bojujúcim pedofilom (fantastický Kevin Bacon) vo filme The Woodsman, ktorá ma odmenila podobne silno ako táto tu prítomná. Okrem toho (a možno ešte nejakých 2/3 scén) ale vo Face 2 Face veľa zapamätateľného nezostalo. Rozhodne sa však jedná o krok vpred a Timurovi a ďalším malým flimárom prajem veľa úspechov v prinášaní podobných vecičiek. Bude zaujímavé sledovať, ako môžu rôzne žánre na takejto platforme vyzerať. Teším sa. ()

silentname

Asi som potreboval pár minút na to, aby som vnútorne tento film spracoval. A myslím to skutočne v tom najlepšom slova zmysle, akom môžem. "Face 2 Face" je reálne skutočne lacný film. Lacný film spracovaný ako komunikácia dvoch starých kamarátov Teela a Madison cez Face 2 Face (Skype). Čo môže okamžite veľmi rýchlo pôsobiť ako lacný spôsob na to, ako spraviť film. Lenže ku kreditu filmu podľa mňa absolútne nič viac nepotrebuje. Vnútorne to ešte trošku dávam dokopy, takže sa ospravedlňujem pokiaľ vám tento komentár nebude dávať zmysel, no reálne som nadšený. Nadšený z faktu, že som tento film videl, ktorý sa ku koncu zmenil na absolútny zážitok. Keď to začalo, tak som dúfal, že to bude nejako fungovať, no mal som obavy, že sa to kdesi nakoniec stratí, alebo že to prestane byť zaujímavé. Lenže nie je to ani jedno ani druhé. Tento film ma držal po celú dobu. V prvom rade za to môže fakt, že Teel a Mad spolu rozprávajú ako skutoční starí kamaráti. Sú tu skvelé momentky medzi nimi a najmä ich oboch niečo spája bez toho, aby o tom vôbec vedeli. Nechcem to spoilovať, takže to nechám len v tomto. Niečo ich oboch spája. Teel nemá priateľov, a odrazu sa mu do života vráti jeho stará kamarátka a hoci spolu komunikujú len prostredníctvom Skype (budem to volať tak, lebo je to proste iná verzia Skype), jeden priateľ dokáže byť niekedy viac ako celý vesmír. Niekto ku komu môžeme byť úprimní. Pri kom sa nemusíme na nič hrať. Môžeme žiť svoj život a snažiť sa tomu človeku pomôcť. Lenže priateľstvo je komplikované. Tak ako aj život je sám o sebe veľmi komplikovaný, no pritom všetko vychádza s veľmi dobrých myšlienok. A za dobrých priateľov sa niekedy oplatí bojovať. A oplatí sa ísť aj na druhý koniec sveta. Lebo na tom proste záleží. Jednotlivé scénky sú podľa mňa vynikajúce. Sú fantasticky spracované, majú dobrú atmosféru a obaja hlavní aktéri dávaju do filmu absolútne všetko, čo môžu. Výsledne je to pre mňa jeden nádherný, priateľský, milý, krásny, no súčasne aj veľmi smutný film. Lebo nie vždy vieme všetko jeden o druhom. A niekedy stačí skutočne málo. Veľmi veľmi málo na to, aby sme mohli niekomu inému zmeniť život. Alebo ho zachrániť. A od toho priateľstvo je. A niekedy stačí len jeden na to, aby sa dokázal celý svet úplne zmeniť. Pre mňa jednoznačne najlepší film za tento mesiac. Neviem čo by som mu dokázal vytknúť, lebo v rámci témy podľa mňa urobil absolútne maximum na to, aby to fungovalo. Mal som rád naších dvoch hrdinov. Smial som sa s nimi, plakal som s nimi, prežíval ich momentky s nimi a súčasne držal palce, aby to všetko nakoniec skončilo dobre. Neviem čo viac povedať. Neviem či to bude film, ktorý si pozrie viacero ľudí, no za seba hovorím, že je to pre mňa film, ktorý ma maximálne prekvapil, nečakal som nič a dočkal som sa skutočne fantastického zážitku. A teším sa, až si ho na konci roku opäť pripomeniem medzi najlepšími filmami. A ešte jeden koment na záver. Myslím si, že keby to bolo natočené ako klasický film a nebolo by to len o týchto konverzáciach, nemalo by to ten istý efekt a veľa by to stratilo. Hodnotenie: A+ () (méně) (více)

JohnCZ

Film doslova za pár babek v té nejlepší možné formě. Jednoduché využití formy videochatu, která zprvu možná působí trochu creep dojmem, kór když se jedná o relativně intimní drama dvou teenagerů a ne o cheesy hororovou vyvražďovačku. K oběma hlavním hrdinům však divák naváže pouto velice brzy a zároveň velice intenzivně a postupně spolu s nimi odhaluje jejich radosti i strasti. Emocionální jízda zaručena. ()

Aljak

Úprimne? Po prvej polovici som akosi nechápal, za čo má tento film také vysoké hodnotenia. To bolo tak strašne prvoplánové a predvídateľné... A potom sa zrazu celý ráz filmu začal meniť a na povrch sa postupne začali dostávať závažné a doteraz skryté tajomstvá oboch aktérov. No a spád to chytilo veru poriadny! Skvelá druhá polovica, ktorá dostatočne vynahradila ten chabý dojem z prvej polky. A napokon je z toho skvelá konverzačná dráma, ktorá človeka opäť donúti zamyslieť sa nad tým, že koľko bolesti sa môže skrývať za našim každodenným falošným úsmevom a koľko trápenia v sebe tlačíme, len preto, lebo sa bojíme reakcie okolia. Úžasná pointa! Škoda tej počiatočnej nevýraznosti, ale v podstate, bez tej by to celé nemalo až taký efekt. 4* ()