poster

Goofy na výletě

 • USA

  A Goofy Movie

 • Slovensko

  Goofy

 • Velká Británie

  A Goofy Movie

 • Austrálie

  A Goofy Movie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 78 min

 • Mangus
  *****

  Keď som bol menší a tento film práve dávali v kine, bol som na ňom s rodičmi. Scénu s polievkou som si zapamätal dodnes a napriek odstupu času, som si film opäť vychutnal a zaspomínal si. Aj keď dospelého diváka film veľmi nenadchne, musím dať 5, pretože spĺňa presne to, čo očakáva cieľová skupina, teda deti. 9/10(6.8.2009)

 • MM_Ramone
  *

  Postava nahlúpleho, poblázneného, nemotorného psiska, ktorý sa vo Goofy, sa zrodila v štúdiach spoločnosti Walt Disney Production v roku 1932. Čiže v dobe vzniku celovečerného filmu "Goofy na výlete" mal tento animovaný hrdina šesdesiat tri rokov. To je dôchodkový vek aj pre ľudí, nie to pre psa. Goofy mal byť už dávno zahrabaný niekde na cintoríne domácich zvierat . Namiesto toho ho Disneyovci umelo držia pri živote a snažia sa na ňom zarobiť ešte nejaký ten dolár. Lenže už to nefunguje. Goofy je starý a nudný a ten jeho pubertálny synek Max je maximálny trkvas. Treba ich oboch utratiť. *(5.5.2015)

 • uiu
  ***

  Vítejte v roce 1995, kdy se Disney rozhodl odklonit od všech těch Bambi, Pocahontas nebo 101 Dalmatinů a rozhodl se vsadit na nejubožejší postavičku ze svých slavných kraťasů - Goofyho. Film jsem viděla už jako dítě a moc se mi nelíbil. Byl na mě až moc depresivní, protože v něm Goofy má syna Maxe, který je loser a poslední den školy udělá malér, kvůli kterému ředitel zavolá domů a udělá z něj kriminálníka. Goofy se rozhodne, že synáčka vezme s sebou na cestu napříč Amerikou na ryby, aniž by ho vůbec zajímalo, že Max má na prázdniny již jiné plány. A to je nejdepresivnější část filmu, do které se dokáže vžít jen ten, kdo měl rodiče typu Goofyho, rodiče, které se k puberťákovi stále chovají jako k pětiletému dítěti a nezajímá je, že prožívá své první lásky a snaží se nějak přežít v soukolí svých přátel a spolužáků. A o tom vlastně celý film je, že Goofy neposlouchá přání svého pubertálního syna, chová se k němu jak k dítěti a celý výlet je podle něj a nedělají nic, co by si Max přál. Nakonec Goofy prozře, že jeho synáček vyrostl v muže a má svůj život a on již nebude tak velkou měrou jeho součástí a jedou spolu na koncert Maxova oblíbeného zpěváka. Na celovečerák vsadili na špatného koně, protože tenhle snímek je primárně pro ty náctileté, ale s postavičkami pro děti.(15.8.2016)

 • SarumanKo
  ****

  Z nostalgie dávam 4*, ako dieťa som totiž zbožňoval pozerať tento film na videokazete. V tom čase som tým bol úplne ohúrený, dnes ma príjemne prekvapilo, ako dobre u mňa táto rodinno-tínedžerská road-komédia s hudbou z 90tych rokov funguje. A vzhľadom k roku vzniku to ešte stále vyzerá výborne. (70%)(9.4.2010)

 • DJ Obelix
  *****

  Goofymu dávám 5. hvězdu především z nostalgie, protože jsem tenhle film miloval - ovšem ve svých 9 či 10 letech. A určitě se za to nestydím, protože právě pro tuto věkovou skupinu je film stvořený a toto uměl Disney vždy perfektně - ať už to je pouze komerční kalkul, tak mi je to srdečně jedno, mě to chytlo. A především je to jedna z nejopomíjenějších disneyovek.(14.6.2008)

 • - Postavu Mickey Mousea je možné vidieť aj v ľavom dolnom rohu hľadiska, keď Max letí k Roxanne. (m.a.t.o.)

 • - Goofy jazdí na automobile AMC Pacer. (m.a.t.o.)

 • - Postava Powerlina vznikla „smícháním“ Prince a Michaela Jacksona. (slatkac)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace