poster

Tarzan

 • USA

  Tarzan

 • Slovensko

  Tarzan

 • Velká Británie

  Tarzan

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ****

  37. celovečerní Disney Obdobně, jako jsem se rozčílila nad Disney verzí Zvoníka, Tarzana musím naopak pochválit. S veškerou láskou a úctou k Burroughsovi je Disneyho Tarzan nádherná záležitost. Ona to ostatně byla skutečná výzva, protože, aby se Tarzan mohl pohybovat jako muž-zvíře, to by žádný živý herec nedokázal. Čili animovaný film byl ideální volbou. U myšáků také přišli na odlišné zobrazení vztahu uvnitř Tarzanovy zvířecí rodiny a dokonce i Jane se jim povedla, aniž by to musela být klasická dámička v nesnázích, což velmi kvituji. Celkově animace na výborné úrovni, songy má na svědomí Phil Collins (v české verzi Petr Muk) a celé to dává větší smysl, než většina adaptací, kterých jsme se dočkali po roce 1912. Docela se těším na celou trilogii direct to video.(24.6.2019)

 • hábič
  *****

  Tak pro mě je Tarzan jeden z nejkrásnějších animáků co jsem doposud viděl a neodmyslitelně patří spolu s PC hrou inspirovanou tímto filmem k mému dětství. I po letech se na něj s chutí podívám a to kouzlo tam pořád je... :-) Jednou z největších předností je u Tarzana nezapomenutelná hudba od Phila Collinse (v české verzi skvěle interpretovaná Petrem Mukem).(31.1.2015)

 • eMeMko
  ****

  Po velmi nekvalitním Herculovi jsem měl strach, jak na tom tento snímek bude. Naštěstí se ukázalo, že kvalitní disneyovky převažují nad těmi pár slabými, takže se ve výsledku jednalo opět o povedený film. Kvalitní humor, perfektní animace (tentokráte už z větší části 3D) a samozřejmě povedená hudební čísla - to vše je koktejl, kterým nezkazíte žádný poklidný večer.(2.10.2016)

 • MiKri12
  ****

  Hodnocení na Rotten Tomatoes: 89%. Sexuální obsah: Není; Násilí: Mírné; Nadávky a sprostá slova: Žádné; Děsivé či intenzivní scény: Střední. Věkové hodnocení v USA: G. Můj názor- Nádherný film pro děti s tou nejlepší a nejkrásnější písní ve filmu všech dob. Film vypravuje o lásce, a to hlavně té adoptivní. Ve filmu máme pár vtipů, ale jde i o lidský krásný příběh. Nevím co dál napsat o tomto nádherném filmu, snad jen že ho velice doporučuji.(21.6.2019)

 • tron
  *****

  "Srdcu ver, že pôjdu tam, kam je im súdené." Ten úvod! Výbuch, ľudská rodina, čln, rozbúrené vlny! Noc, tajomný ostrov!! V džungli skupina opíc, prestrihy na ľudskú rodinu, gepard, mŕtve opičie mláďa, mŕtvi ľudskí rodičia!!! Brilantné vtesnanie desiatok Burroughsových knižných strán do takmer až trailerovito poňatého prológu. Síce sa nejedná o detailnú adaptáciu románovej predlohy a scenár si nezaslúži veľa kladných poznámok, ale tempo, do slovenčiny (Vašom Patejdlom) nadabované nadupané pesničky Phila Collinsa (nespútaná „Strangers Like Me“), svižná akcia, zeleno-hnedá krása obrazu, texty pesničiek a dunivá atmosféra bubnov z hĺbky džungle, robí z disneyovky TARZAN majestátny kus filmárčiny. Nie všetci bývame v džungli, ale džungľa je v každom z nás.(30.12.2005)

 • - Ve filmu jsou Jane Porter a její otec z Londýna, v knize jsou obyvateli New Yorku. (D3VIL)

 • - Soundtrack k originálnímu znění nazpíval Phil Collins, který mimo jiné získal Oscara za píseň "You'll Be In My Heart". (Aknah)

 • - V závěrečných titulcích je zmíněno okolo 1100 jmen. (D3VIL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace