Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

37. celovečerní Disney Obdobně, jako jsem se rozčílila nad Disney verzí Zvoníka, Tarzana musím naopak pochválit. S veškerou láskou a úctou k Burroughsovi je Disneyho Tarzan nádherná záležitost. Ona to ostatně byla skutečná výzva, protože, aby se Tarzan mohl pohybovat jako muž-zvíře, to by žádný živý herec nedokázal. Čili animovaný film byl ideální volbou. U myšáků také přišli na odlišné zobrazení vztahu uvnitř Tarzanovy zvířecí rodiny a dokonce i Jane se jim povedla, aniž by to musela být klasická dámička v nesnázích, což velmi kvituji. Celkově animace na výborné úrovni, songy má na svědomí Phil Collins (v české verzi Petr Muk) a celé to dává větší smysl, než většina adaptací, kterých jsme se dočkali po roce 1912. Docela se těším na celou trilogii direct to video.(24.6.2019)

Tak pro mě je Tarzan jeden z nejkrásnějších animáků co jsem doposud viděl a neodmyslitelně patří spolu s PC hrou inspirovanou tímto filmem k mému dětství. I po letech se na něj s chutí podívám a to kouzlo tam pořád je... :-) Jednou z největších předností je u Tarzana nezapomenutelná hudba od Phila Collinse (v české verzi skvěle interpretovaná Petrem Mukem).(31.1.2015)

Po velmi nekvalitním Herculovi jsem měl strach, jak na tom tento snímek bude. Naštěstí se ukázalo, že kvalitní disneyovky převažují nad těmi pár slabými, takže se ve výsledku jednalo opět o povedený film. Kvalitní humor, perfektní animace (tentokráte už z větší části 3D) a samozřejmě povedená hudební čísla - to vše je koktejl, kterým nezkazíte žádný poklidný večer.(2.10.2016)

Hodnocení na Rotten Tomatoes: 89%. Sexuální obsah: Není; Násilí: Mírné; Nadávky a sprostá slova: Žádné; Děsivé či intenzivní scény: Střední. Věkové hodnocení v USA: G. Můj názor- Nádherný film pro děti s tou nejlepší a nejkrásnější písní ve filmu všech dob. Film vypravuje o lásce, a to hlavně té adoptivní. Ve filmu máme pár vtipů, ale jde i o lidský krásný příběh. Nevím co dál napsat o tomto nádherném filmu, snad jen že ho velice doporučuji.(21.6.2019)

"Srdcu ver, že pôjdu tam, kam je im súdené." Ten úvod! Výbuch, ľudská rodina, čln, rozbúrené vlny! Noc, tajomný ostrov!! V džungli skupina opíc, prestrihy na ľudskú rodinu, gepard, mŕtve opičie mláďa, mŕtvi ľudskí rodičia!!! Brilantné vtesnanie desiatok Burroughsových knižných strán do takmer až trailerovito poňatého prológu. Síce sa nejedná o detailnú adaptáciu románovej predlohy a scenár si nezaslúži veľa kladných poznámok, ale tempo, do slovenčiny (Vašom Patejdlom) nadabované nadupané pesničky Phila Collinsa (nespútaná „Strangers Like Me“), svižná akcia, zeleno-hnedá krása obrazu, texty pesničiek a dunivá atmosféra bubnov z hĺbky džungle, robí z disneyovky TARZAN majestátny kus filmárčiny. Nie všetci bývame v džungli, ale džungľa je v každom z nás.(30.12.2005)

• - Ve filmu jsou Jane Porter a její otec z Londýna, v knize jsou obyvateli New Yorku. (D3VIL)

• - Soundtrack k originálnímu znění nazpíval Phil Collins, který mimo jiné získal Oscara za píseň "You'll Be In My Heart". (Aknah)

• - V závěrečných titulcích je zmíněno okolo 1100 jmen. (D3VIL)