Hitlerův kruh zla

Hrdinové & Odpadlíci (E01)

(epizoda)
  • Česko Hrdinové a nežádoucí (více)
Dokumentární / Historický / Drama
Velká Británie / Německo, 2017, 43 min

Na spáleništích z první světové války si Němci vysnili spasitele a bohatého okultistu. Jedním z jeho prvních následovníků byl mladý idealista Rudolf Hess... Mladý, rádoby vojáček Heinrich Himmler vycítil šanci na prosazování svých šílených ideálů. Mytologické, rasové a biologické myšlenky probudily ohromný zájem a on je prosazoval s nesmírným zanícením. Temperamentní válečný hrdina Hermann Göring vycítil příležitost pro prosazování vlastních ambicí. Měl vlastní představu o Německu. Tato malá skupina hrdinů a nežádoucích se navzájem našla v období násilí a rozčarování poraženého národa. Jejich touha po odplatě je vedla ke spáchání největších zločinů v lidské historii. Tito muži začali s pouličními boji a nakonec, po pouhých patnácti letech, ovládali prakticky celou Evropu. Toto je příběh Hitlerových přisluhovačů. Závistivých, po moci prahnoucích, bezskrupulózních patolízalů, kteří vytvořili monstrum a podporovali nejbrutálnější násilí páchané Třetí říší. (Česká televize)

Daddko odpad!

Krásna scéna je ako Rohm príde za svojím nadriadeným generálom v rozgajdanom huberťáku s vytrčeným pupkom a nazahlási sa. To sa asi starí, vydrilovaní Prušáci v hrobe obracajú. Urobiť z Dietricha Eckarta tútora Adolfa je chobotina, ten bol už vo Viedni nasiaknutý antisemitizmom ako špongia....atď.  Jasná jednosmerka amaterizmu treťoligových UK režisérov. Fuck it, jeden diel bohate stačil. ()