poster

Pásky z Nagana

 • USA

  The Nagano Tapes

Dokumentární / Sportovní

USA / Česko / Kanada, 2018, 73 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maynard.
  *****

  Perfektní "dokument" o neskutečný cestě za "svoboudou" a hlavně za vítězstvím. Dokument přišel v pravý čas, sice po bramborové Olympiádě, ale co se dá dělat. Co je hodně zajímavý, tak rozhovory se zahraničními novináři a hokejisty. Je to napůl mluvený česky napůl anglicky, což je taky hodně netradiční. No, ale hlavně je to o NAGANU, na který už nikdo nikdy nezapomene. Takle hrdých čechů u nás dlouho nebylo. Kdybychom to letos vyhráli, tak by se už 100% neopakovalo to celonárodní šílenství. Já se na finále díval u Láci v garáži na černobílou telku s dalšíma nadšencema a našenkyněma :o). A pak sme to jeli oslavit do Nováče na bruslení. Škoda Ivana Hlinky, takovejhle formát nám na lavičce chybí. A dokud nezačne trénovat Jágr nároďák, tak nebude překonán. Parádní práce tenhle dokument!!!(5.3.2018)

 • higuain
  *****

  Svoboda means freedom? That's crazy. Precizní práce. Sportovních dokumentů o hokejových úspěších máme poměrně dost a nemusí to nutně být o zlatých turnajích (viz třeba dokumenty o bronzových MS z let 2011 a 2012). Tenhle je však přece jen jiný a pravděpodobně i nejlepší. Co do emocí se mu vyrovná snad jen Tým na hraně (MS 2010), co do rozsahu informací a historických i jiných souvislostí už konkurenci nemá. Když navíc vezmu v potaz, že je koncipován především pro cizince, tak musím smeknout ještě víc, protože pro ně a nebo pro lidi, co Nagano sami nezažili, to už líp natočit a sestříhat nešlo. A pro pamětníky asi taky ne.(8.3.2018)

 • filmsim
  *****

  Impozantně natočený dokument, který srší emocemi. Ondřej Hudeček dokázal zrežírovat tuhle ikonickou sportovní událost takovým způsobem, že jsem byl u všech vele známých zápasů patřičně nervózní a na konci dojatý, jako už dlouho ne. Jednoduše perfektní dokumentaristická práce a jsem upřímně nesmírně zvědavý s čím Hudeček přijde příště. Zrestaurované záběry vypadají nádherně a doufám, že tímhle režijním počinem k sobě Hudeček přitáhne ještě mnohem víc pozornosti než svým krátkometrážním Furiantem. 9/10(1.3.2018)

 • Tsunami_X
  *****

  Před pár lety jsem ve spalujícím létě pospíchal na pivo do lokálu u nás v ulici. Uvnitř, v takové malé zastrčené místnosti, do které se nám nikdy moc nechtělo, seděl hlouček lidí. Dřív, než jsem se tam stačil podívat, jsem od přítomných věděl, kdo tam je. Jágr se Svobodou. V tu chvíli mi to všechno najelo. Život na Moravě, nový elektronický budík značky Philips nařízený každý den na brzké ranní vstávání, osmá třída základky, narvaná učebna chemie s televizí, semifinále s Kanadou u kterého jsme bouchali do stolů a řvali, euforie jako blázen, teletext, BBV, finále a můj brečící otec. Dost se toho od té doby změnilo a možná jsem si to jenom dlouho nepřiznal, ale tohle jsou jedny z nejzásadnějších vzpomínek na mé dětství. A Ondřej Hudeček je dokázal přivolat zpátky. I patos má v životě své místo. A někdy stačí jen patnáct sekund mlčet, přesně jak to říkal Robert Záruba.(1.3.2018)

 • Nach
  *****

  Ta hrdost, ty emoce, krása!!! Ano, vyvolalo to ty pocity, které jsem jako malý prožíval a připomnělo důvod, proč mám dodnes hokej tak rád. Nagano bylo jen jedno... a tento dokument turnaj století připomíná nejlépe, jak jen může. Hudeček se o výsledné dílo postaral přesně tak, jak nejlépe mohl. A tak těch pět hvězd má zcela zaslouženě. výjimečné hodnocení: 100%(1.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace