Pásky z Nagana

• USA The Nagano Tapes (více)

Chundys

To byl zážitek.... Tohle je umění, takhle sestříhat a vrátit vzpomínky, na které by se dalo koukat pořád, ta VÝHRA byla neskutečná! Pravda já byl v té době, ještě prcek, ale přesto si pamatuji, že se koukalo všude, fandilo všude a nemožné se stalo skutečným! Tento film uschovám samozřejmě a budu pouštět svým dětem, jaký to byl zážitek.. Co všechno se událo, co všechno tam panovalo!!! Ondřeji Hudečku třikrát tleskám a křičím sláva českému dokumentu a hokejový týme vám smekám a klaním se!!! ()

Grizzly

Nemám moc dobrou paměť, ale kde jsem byl a co jsem dělal když se hrál hokej v Naganu vím naprosto přesně. Stejně jako každej... ()

Richie24

Zase ze mě byl ten jedenáctiletej klučina. Obrovská nostalgie, možná i zkreslující hodnocení, nicméně Ondřej Hudeček rozhodně odvedl skvělou práci. 5 *****. ()

Druury

Jak jinak nez 5 hvezd a potok slz! :) Hlavne nezapomenout - hrdi kdyz se vitezi, verni kdyz se nedari, v poslednich letech se setkavam bohuzel s opakem. ()

fisus

Je to sice 20 let,ale vzpomínky na Nagano zůstanou.Bylo mi 12 let,měl jsem naganskou chřipku,zápasy sledoval doma v posteli a fandil a fandil a fandil.Na tohle nejde zapomenout.Hoši děkujem a kdo neskáče,není Čech :-D ()

drozdy1

Po tomto dokumentu se cítím jako ten nejhrdější Čech! Nejlepší sportovní dokument jaký kdy vznikl! Hodnocení: 97%. ()

zdeny99

Excelentní sportovní dokument, který kromě samotného hokejového turnaje v Naganu 1998 připomíná i jak se žilo v komunistických zemích v době totality. Jak měli hokejisté za komančů těžké vycestovat a že už vůbec nebylo možné si zahrát v NHL, pokud neemigrovali. Klasickým příkladem je Petr Svoboda, kterému je věnovaná značná část dokumentu. Co se dále dělo po sametové revoluci a pak samozřejmě, jak se hrál samotný turnaj. To vše je doprovázeno řadou rozhovorů tehdejších českých, amerických, kanadských hráčů a trenérů. [5571. hodnocení, 378. komentář, 96%] ()

P.J.2

bylo mi 10 a doteď si na některé části vzpomenu, zrovna v tu dobu se u mě vytvořila láska k hokeji. Dokument má neskutečně silné momenty a spoustu věcí vysvětlí. Děkuji za tu krásnou vzpomínku. Pokud existují filmy pro ženy jako je 50 odstínů šedi atd. tak tohle se dá považovat jako snímky pro muže, i my si totiž někdy můžeme pobrečet. ()

Luk Skywalker

Pěkné vzpomínky, takže jedna hvězda za to navíc. Je dobré si to po 20 letech připomenout: zápas ČR - Kanada jsme poslouchali na ZŠ ve třídě přes radio, neboť naši třídní to zajímalo (díky za to). Na finále jsme se dívali v TV doma, kdy jsme kromě mamky vstávali všichni, abychom to viděli. Opakovat se to už nebude, prostě první zlato na OH v hokeji s účastí hráčů z NHL. Ano, jak říkal Záruba přesně vím, kde jsem tehdy byl. Mohlo by se vytknout, že se sleduje jen česká linka, ale tak to režisér Hudeček nejspíš chtěl. ()

mala_kea

Nejde ani tak o umělecké dílo, jako o historický fakt, který se bude (doufám) učit ve školách. Tohle je něco, co málokdo zažil a málokdo zažije. Bylo mi tehdy sedm a s přibývajícím věkem mi to teprve dochází. Turnaj všech Turnajů. Výhra nad Výhrami. Emoce nad Emocemi.Díky, Ondřeji ()

jenjan

Co jiného může otevřít oči než bravurně naservírovaná vybroušená magie prostonarodního kultu Nagáno 98', když už to nedokazalo třicetileté papouškování dějepisu a desetileté rokování v Historii.cs. O to víc je to geniální, jak to bylo prosté. A vy všichni, co se teď ohlížíte k východu a velkému báťuškovi, aby to za vás zařídil, poslouchejte aspoň tady ty nenáviděné Američany a Kanaďany a třeba aspoň trochu svitne.. Petr Svoboda a jeho a naše freedom.. Krásný příběh a důkaz, že se sny plní! ()

Wargoo

Výborné ! Mal som 12 rokov, ale prežíval som to ako dospelý čech. Toto musí privodiť zimomriavky každému, kto má aspoň trochu rád šport, a nieje zakomplexovaný slovák čo nikdy nedopraje úspech čechom. Bratři, Nagano sa vám vydarilo, a tento dokument je mu skvelou poctou. Vstupy všetkých zúčastnených isto oživili krásne a zároveň aj trpké spomienky. A Gretzky má tak ako Batman svojho Jokera, ako Superman svojho Lexa Luthora, ako Kiska svojho Fica... tak má Gretzky Dominika Hašeka ! 5***** a 91,998% ()

helloween93

Pěkně zpracovaný hokejový zázrak, velmi efektivní a trefné zasazení do kontextu polistopadových změn ve společnosti. Dokument zároveň obsahuje rozhovory i s americkými, kanadskými a ruskými hráči/trenéry. Až mi z dokumentu bylo líto toho Wayna Gretzkyho, že v posledním turnaji za repre prohrál jeho tým na nájezdy a jeho do nich vlastně kouč ani nepovolal. Jako malý kluk si pamatuji to euforii a troubící auta. Velmi se mi líbily záběry z tuzemska, kde diváci mohli vidět “polistopadový” vozový park - Škoda 100 s českými vlajkami, narvaná Škoda 120, kde 7. člověk byl v předním kufru nebo Opely Vectra projíždějící na Václaváku s českými vlajkami. Nejlepším záběrem pak byl ten, kde děda seděl v trabantu a dav v euforii s trabantem lomcoval. :D Dokument o velkém turnaji, který pro Česko znamenal a pořád znamená hodně. ()

Lyžař

Ono ani tak nejde o to, že jsme už několik let nezískali zlatou medaily. Vlastně ne. Nagano bylo jenom jedno. Nezapomenu asi nikdy jak jsme na gymplu místo učení koukali na telku a učitelé nám říkali, že jestli budeme ještě chvíli skákat s vlajkou kolem třídy, je taky dost možný, že se propadneme do učebny chemie. Byl to turnaj s velkým T. Měl všechno. Všechno z hlediska emocí, všechno z hlediska fanouškovství. Hodně to pro národ znamenalo. Troufnu si říct, že daleko víc, než kdybychom vyhráli nějaké OH nyní. The Nagano tapes, to je sestřih toho nejdojemnějšího, toho opravdu nejlepšího. Plus ty rozhovory, nikdy jsem takhle dlouho neslyšel anglicky mluvit určité hráče. A taky vzpomínat. Takové detaily byly rozebírány. Výborné vzpomínky. ()

rybicka11

Hlavní trhák tohoto dokumentu? Jednoznačně HUDBA. Ta dokázala upoutat diváka k židli a příběh ještě opepřit. Uchvátily mě hlavně záběry z velmi kvalitního filmu z finále. Takováhle celuloidová páska, NO TO JE POKLAD! Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o záběry z nějakého letošního turnaje legend k výročí Nagana 98, ale pak když jsem viděl Jágra doopravdy mladého, pochopil jsem, že takhle namaskovat ho nemohli. A tu arénu taky nemohli do detailu nakopírovat. Díky celuloidu bychom tohle neměli. Digitál ještě v kvalitě pásky pořád nepřekonal! Snad tomu jednou tak bude. Ale buďme za pásky vděční! NEJLEPŠÍ DOKUMENT, CO JSEM KDY VIDĚL! ()

strikeman

Paráda, nostalgie, emoce, nirvána hokejového fandy ... Zavzpomínal jsem si a dojalo mě to skoro jako tehdy před 20 lety ... 100% ()