poster

Aber Doktor (TV film)

Komedie / Romantický

Východní Německo, 1980, 88 min

  • Vodnářka
    ***

    Jeden ze slabších snímků Oldřicha Lipského, ale je roztomilé vidět Vlastimila Brodského - Sebastiena - trhat lístky kopretiny a mluvit německy...(16.6.2016)

  • NinadeL
    ****

    Televizní film Aber Doktor! dnes patří z pohledu televizního archivu DDR do kolekce Agnes Kraus. Nicméně pro nás na východě se jedná o jedinečnou příležitost vidět celou řadu Čechů při práci venku. Lipský nejen režíroval, ale je také spoluautorem scénáře, na hudbu Svobody nezpívá nikdo jiný než Gott - a v hlavních (ač dabovaných) rolích sehrávají svou rutinu Brejchová, Brodský a Jurištová. Celý příběh i jeho fungování je naprosto identické s našimi soudobými filmy. Brodský je roztržitým zubařem, který se pro lásku k Brejchové dokonce naučí plavat, Jurištová je její dcera, která má příležitost ukázat několik piruet na bruslích. Kolem toho všeho pobíhá vdaná panička, její žárlivý manžel a dva nezbední kluci, kteří jen tak mimochodem otupí brusle původnímu manželovi Brejchové a tento zcela vypadne ze hry. Sem tam nechybí záběr na odhalené poprsí Jurištové nebo Ursuly Staack, ve výsledku nic ale mládež nezkazí a já si opět mohu jen pomyslet cosi negativního o tom, proč ani tento počin nevídáme na našich obrazovkách. Zajímavostí a pozitiv je tu požehnaně.(31.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace