poster

Adéla ještě nevečeřela

 • anglický

  Adela Has Not Had Her Supper Yet

 • anglický

  Adele's Dinner

 • anglický

  Dinner for Adele

 • Slovensko

  Adela ešte nevečerala

 • Austrálie

  Nick Carter in Prague

Komedie / Krimi / Sci-Fi

Československo, 1977, 105 min

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Naďa Konvalinková, Václav Lohniský, Květa Fialová, Olga Schoberová, Martin Růžek, Karel Effa, Zdeněk Dítě, Vladimír Hrabánek, Myrtil Frída, Jiří Brdečka, Vítězslav Černý, Petr Brukner, Milan Mach, Vladimír Hrubý, Milivoj Uzelac st., Jan Kotva, Ladislav Krečmer, Pavel Kudláček, Vilém Lipský, Václav Cihelka, Leoš Holan, Petr Hornych, Jiří Mach, Vladimír Navrátil, Zdeněk Růžička, Josef Vašátko, Miloš Vychtil, Vladislav Vychtil, Jiří Vančura, Jiřina Bílá, Lena Birková, Hana Brejchová, Lorna Vančurová, Běla Jurdová, Jiřina Koucká, Jarmila Orlová, Marie Popelková, Eva Přidalová, Jitka Zelenohorská, Jiří Kosek, Andrea Andreánská, Zdena Heřmanová, Milena Kaplická, Jana Sedlmajerová, Hana Šterclová, Isabella Tylínková, Marcela Vraná, Miroslav Chochola, Jiří Kraus, Antonín Kramerius, Jan Prokeš, Petr Popelák, Helena Růžičková, Miloš Rozhoň, Pavel Robin, Jiří Šašek, Míla Svoboda, Václav Štekl, Zdeněk Srstka, Václav Štercl, Karel Šott ml., Viktor Rindler, Miloslav Novák, Ivana Beranová, Dana Daňková, Dana Horáková, Elena Lindauerová, Jindřiška Šulcová, Marcela Šulcová, Eva Tichá, Jitka Vašutová, Jiří Bureš, Miloš Kuchyňka, Lubomír Přidal, Miroslav Dvořák, Josef Pechanec, Miroslav Polívka, Vojtěch Přidal, Gaston Šubert, Jaroslav Toms, Gustav Vondráček, Jiří Vyvadil, Miroslav Vydlák, Ivan Vorlíček, Bohumil Koška, Jaroslav Wagner-Klenka, Otakar Žebrák, Emanuel Brejša, Josef Braun, Vlasta Ziegner, Pavel Stránský, Michael Tarant, Miloslava Dlhá, Jaroslav Engelhart, Karel Engel, František Jákl, Stanislav Benda, Gustav Jankovský, Vladimír Jelínek, Jiří Kalenský, Jiří Klenot, Jan Váňa, Jarmila Glosová, Miloslav Homola, Miroslav Jíra, Vilém Kratochvíl, Ladislav Havlák, František Kokta, Jana Fominová, Věra Laňková, Blažena Slavíčková, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Jaroslav Tomsa, Jiřina Zemanová, Milena Kudrnová, Jan Brokl, Miroslav Brokl, Petr Jákl st., Pavel Jiras, Bohuslav Kupšovský, Josef Maršík, Rudolf Pešek, Karel Kos, Mirko Musil, Vladimír Linka, Bohuslav Mládek, Ota Robek, Jarmila Schwarzová, Zorka Adamíková, Ivan Anthon, Vítězslav Bouchner, Hana Lamková, Jana Prachařová, Helena Veselá, Jaroslav Vidlář, Vlasta Weiselová, Jaroslava Zelenková, Marie Landová, Helena Postránecká, Arnošt Böhm, Jaroslav Klenot, Libuše Kosová, Karel Křiváček, Jiří Novák, Eduard Opočenský, Petr Pavlíček, Karel Vítek st., František Němec, Libuše Švormová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  *****

  Papej, Adélko, papej. Už jsi dlouho nic nehamala. Ještě, že ten hafík měl skoro metrák...... Jedna z najvtipnejších komédií (paródií) čo som kedy videl. Milé na tom je, že má vymyslený vlastný príbeh (napríklad ako prvé dve časti Bláznivých striel) a tak neparoduje konkrétne scénky filmov (ako to robia už tie dnešné paródie, ktoré parodujú celé filmy). Skvelí herci, hravé nápady, všadeprítomný humor (nadhľad), milé triky a pútavý detektívny príbeh. Adéla ještě nevečeřela by sa mohla smelo rovnať aj so západnou zaoceánskou tvorbou. Je to jednoducho klenot..... Přejme vědě slávy více, nejvíce však botanice.(13.9.2011)

 • MM_Ramone
  ****

  "Adéla ešte nevečerala". Aké nevinné konštatovanie. Lenže keď si uvedomíte, že Adéla je špeciálne vyšľachtená mäsožravá rastlina, čo nemá problém zožrať dospelú dogu, tak vás smiech rýchlo prejde. Nie len dogu, Adela hravo zhltne aj dospelého človeka. Skvele uletený námet pre dobrodružnú krimi komédiu. Slovenský herec Michal Dočolomanský tu stvárnil jednu zo svojich navýraznejších filmových postáv, amerického súkromného detektíva Nicka Cartera, pritom mu bravúrne sekundoval Rudolf Hrušinský ako jeho český kolega z Prahy komisár Ledvina. No a hlavnú zápornú postavu záhadného Záhradníka geniálne stvárnil Miloš Kopecký. Radosť pozerať. Klasika československej filmovej tvorby. ****(9.4.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Vždy ve střehu." Nick Carter by měl znovu vyrazit do Prahy - samozřejmě do té ve Vídni. Tentokrát se sice neztratila žádná doga, ale někdo nám vysává státní rozpočet. Vsadím klidně dar přítele Rentgena, že kdyby měl Carter k dispozici komisaře Ledvinu, všechny pražské výčepy, babočku minerála, létající bicykl a kdyby se vyvaroval nadměrné konzumace pampeliškového vína, tak by nepřizpůsobiví občané brzy museli do práce a politici do pruhovaného. Nicku, vrať se, Evropu rozkládají olomoucké syrečky a má bránice tě potřebuje.(14.1.2015)

 • Marek1991
  ****

  Sherlock Holmes z roku 2009 v staršom vydaní v československom prevedení, ktorý srší rôznorodými motívmi a hlavne je celkom vtipný. Zaujímavý chaos, zaujímavá prakticky paródia, tá skôr česká humoreska, kde o rozmanitosť a nápady nebola núdza, škoda, že príbeh nebol lepší, ale myslím, že aj tak to bolo dosť pútavé a divák si z toho môže čo to vziať.(17.2.2014)

 • Radyo
  *****

  Je hodně českých komedií, kterým se člověk zasměje a za pár let už ani neví, o čem byly. Je málo českých komedií, u kterých se člověk směje pořád a i po letech si vybavuje spoustu vtipů, které se v nich objevily. Adéla patří do té 2. kategorie. Naprosto úžasná parodie na neomylné americké detektivy v podání Michala Dočolomanského, který opravdu exceluje. Ranní rozcvička spojená s ukázkou karate, jedinečné maskování za Švandu dudáka, a spousta dalších vtipů a vtípků. Skvěle jej doplňuje Rudolf Hrušínský, ale i hlavní padouch Miloš Kopecký je úžasný. O tomhle filmu by se dala napsat slohová práce, tak jen krátce - BOMBA.(18.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace