Reklama

Reklama

Ať žijí duchové!

  • Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Hrají:

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř

Recenze (546)

villon17 

všechny recenze uživatele

Nejlepší, nejdokonalejší, nejúžasnější, nejskvělejší. Každý den, Hajný je lesa pán, Šupy dupy dup a spoustu dalších, to je prostě jedna hitovka za druhou, který budu milovat do konce života. Neni zde jediný hluchý místo, každej si v tom najde něco, co se mu líbí. Svěrák s Uhlířem odvedli jako vždycky skvělou práci! ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Krásný příběh, nádherné písničky - Pribiňáček a Hajný je lesa pán nejlepší:) No a nezapomenutelné hlášky jako "Já nejsem tpaslik" - "A kdo to má jako poznat, co?"...... "Nohy dřevený" - "Kde?" - "Moje" :D No a k tomu všemu tu hraje Tomáš Holý, což byl úžasná dětská hvězda a jakýkoli film s ním, je perfektní. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Fujtajbl ve spolek! Dnes mně ti pionýři lezou krkem, ale nostalgie je prostě mrcha. Báječná komedie, kde vtipné proslovy zaznívají jen tak mimochodem: hajný chtěl zpívat v opeře, rodiče byli proti, a tak huláká na lesy!, stlejda dělá melouny ( mně dlouho strašilo v mobilu) a ani jako pionýři mě nevytáhnete, pážata ( jenže vytáhli). Černá kronika - Věra Tichánková - líčila hrůzy nezletilých s takovou grácií, že nelze zapomenout. Bohužel, dnes film připomene i předčasnou smrt krásné Dany Vávrové. Leontýnko, podej tatínkovi kámen! Javor, jasan... ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem napsat: 'moje první filmová a dětská láska'. Ale koukám, že na Leontýnku se tady stojí už celkem fronta. Tak se aspoň pochlubím, že grog z Alpy jsem už také pil. Film téměř nestárne, stejně tak jako písničky, o čemž se většině jeho socialistickým kolegům ani nesnilo. Pro mě jednoznačně stálice a TOP mezi dětskými filmy. ()

Rosana 

všechny recenze uživatele

Tento film už nedokážu posoudit objektivně. prostě když to hráli ve školní družině denně, denně jste slyšely ty písničky a citace z toho filmu a měli jste pocit, že ten film je prostě všude, tak už neoceníte ani skvělé triky, ani úžasně herecké výkony, ale prostě zdrháte z vražedného působení nekonečného opakování tohoto díla! ()

Galerie (18)

Zajímavosti (49)

  • Když skřítkové pokládají bombu, dají ji vedle trámů na trávu. Když bouchne, je na hliněném kopečku půl metru od trámů. (Mr.Hudson)
  • Triky vymýšlel kameraman Vladimír Novotný. Trpaslíci vznikli jako optický klam, kdy se kaskadéři pohybovali daleko za ostatními herci. Ti měli za úkol pohybovat se pomaleji, aby se pohyb trpaslíků umocnil. (don corleone)
  • Samoobsluhu, kde děti čekají frontu na Pribináčky, najdeme na náměstí F. X. Svobody a na rohu ulice Nádražní v Mníšku pod Brdy. Dnes se zde nakupuje v prodejně Albert a schody, po kterých stoupal Vlastimil Brodský (Vávra), zde již nenajdeme. Další scény byly natáčeny na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně. (Stocki)

Související novinky

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (více)

Reklama

Reklama