poster

Ať žijí duchové!

 • Slovensko

  Nech žijú duchovia!

 • USA

  Long Live Ghosts!

Rodinný / Komedie / Hudební / Fantasy

Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Hrají:

Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Dana Vávrová, Jiří Procházka, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Jiří Bruder, Adolf Filip, Ladislav Šimek, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý, Jiří Brož, Josef Bek, Míla Myslíková, Karel Effa, Erich Fichtner, Zdeněk Srstka, Bohumil Koška, Jana Werichová-Kvapilová, Lubomír Bryg, Jiřina Bílá, Blažena Slavíčková, Růžena Dvorská, Slávka Hamouzová, Vlasta Žehrová, Zdena Kvapilová, Ivana Blanářová, Oxana Valentová, Lucie Krátká, Renáta Oždianová, Pavlína Serbusová, Stanislava Coufalová, Lucie Klégrová, Bohumil Luxík, Tereza Brodská, Petr Vacek, Milada Ježková, Jan Gottlieb, Milan Hanák, Richard Hes, Robert Kučera, Zdeněk Zapletal, Vladimír Bárta, Zdeněk Binko, Arnošt Böhm, Jan Brokl, Miroslav Brokl, Josef Brož, Vladimír Čumpelík, Václav Damašek, Jiří Dolejš, Bedřich Doležal, Petr Drozd, Zlatomil Fabinyi, Jiří Fajt, Jiří Flíček, Jan Geschmay, Josef Hejzlar, Richard Höfer, Václav Horák, Ladislav Hrabě, Josef Hrubý, Miroslav Chochola, František Jákl, Arnošt Janeček, Martin Janský, Zdeněk Jezerský, Miroslav Jíra, Jiří Kasík, Jiří Kelbl, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Petr Klír, Josef Kočí, Jiří Kosek, Zbyněk Krákora, Antonín Kramerius, Pavel Kudláček, Ladislav Lahoda, Jaromír Lauer, Pavel Matějka, Zdeněk Menger, Jiří Němec, Václav Pešák, Pavel Petřikov, Zdeněk Plavec, Radek Podrabský, Petr Popelák, Miroslav Pospíšil, Vladimír Procházka, Stanislav Sedlařík, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jiří Sládek, Karel Slepička, Jaroslav Šanda, Vilém Šefl, Jaroslav Šimonka, Antonín Šneler, Jan Štěpánek, Vladimír Tišer, Jaroslav Tomsa, Stanislav Tůma, Miroslav Tupý, Jaroslav Vacek, Jaroslav Vaculík, Jiří Vach, Vladimír Vančura, Pavel Vaněk, František Varhulík, Pavel Věchet, Jaromír Veselý, Karel Vítek ml., Karel Vítek st., Jaroslav Vlk, Jiří Vohánka, Ludvík Wolf, Jaroslav Zamazal, Zdeněk Živný, Petr Volek, Radovan Přenosil, Pavel Pelikán, Robert Antonín, Jaroslav Trkal, Petr Jákl st., Ivan Anthon, Jitka Dvorská, Radko Haken, Jaroslav Hampejs, Slávek Huňka, Karel Nikolau, Aťka Janoušková, Magdalena Reifová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  **

  Jedna ze vzácných výjímek, kdy mnou Československá klasika jen tak proletí a nezanechá ani píď. A to je případ komedie Oldřicha Lipského vypuštěnou do kinosálů v době jeho nejplodnějšího období. Není to lapsus jen u mně? Projdeme si to - vlezlé písničky, normalizačně bezvýrazně natočené, unylé herecké výkony, ale klady nevidím ani kdybych se rozkrájel...(18.9.2005)

 • OG_Swifty
  ****

  V obci Hulín odbrzdili nezletilí bagr! Pohádková klasika! Žampiony, Pribináček a Francův nápoj! To byly časy.. to se mohlo jezdit i pod vlivem, jak je nám vyjeveno v tomto filmu, když vedoucí samoobsluhy Jouza před jízdou požil! Vrcholem tehdejší techniky pak byla renovace Brtníku trpaslíky (což mě přivádí k celkem spoileroidnímu oficiálnímu textu distributora). I přes svůj věk je to pořád nehynoucí klasika a to i díky legendární písničce Ať žijí duchové, já mám ale radši ponuré Duňky Žálky! Mno a pro modernější posluchače už dneska kolují i d'n'b remixy... https://youtu.be/2QBOp2m0a7M(25.3.2016)

 • Fingon
  ****

  Nostalgie je pěkná mrcha. Tenhle filmík jsem viděl kdysi kdysi dávno a mockrát, ale od té doby jsem vyrostl a nějak mi na něj nezbyl čas. Ale protože mi na něj zbyly krásné vzpomínky, koupil jsem si jej na DVDčku (které mě překvapilo slušnou nabídkou bonusů, to se u nás moc nevidí). Jenže... dnes už přece jen od filmu očekávám víc než pionýrskou agitku s písničkami (pionýra jsem už jaksi nestihl a ty kecy kolem jsem tehdy taky nějak nevnímal). Největší překvapení mě ale postihlo u písniček - celou dobu jsem si myslel, že v Leontýnčině písni se zpívá Dunky, Žalky...(21.12.2007)

 • ABLABLABLA
  *****

  Krásný příběh, nádherné písničky - Pribiňáček a Hajný je lesa pán nejlepší:) No a nezapomenutelné hlášky jako "Já nejsem tpaslik" - "A kdo to má jako poznat, co?"...... "Nohy dřevený" - "Kde?" - "Moje" :D No a k tomu všemu tu hraje Tomáš Holý, což byl úžasná dětská hvězda a jakýkoli film s ním, je perfektní.(15.9.2011)

 • Big Bear
  ****

  Tohle je pro mne srdeční záležitost. Často jsem trávíval prázdniny v obci Krakov u Rakovníka od níž je hrad Krakovec (jinak také sídlo rytíře Brtníka z Brtníku) coby kamenem dohodil či na kole kouskem dojel :-)) Hrad byl tak pár let po natáčení častým cílem mých klukovských dobrodružných výletů... No a v devadesátých létech mne neskutečná souhra náhod na hrad znovu zavanula, kdy jsem jej pomáhal rekonstruovat resp. spíše konzervovat některé ze stojícíh zdí ... My jsme skřítky a angažované děti (pardon mládež :-)) neměli, jen ruce a snad proto se filmová podoba hradu po opravě dosti odlišuje od současného stavu... Ale ten je zase o sto procent lepší než v létech osmdesátých, kdy zřícenina pustla... Rozhodně se na tento gotický hrad, jenž byl posledním útočištěm Jana Husa před Kostnicí jeďte podívat ! ----- K filmu mám tak dosti předpojatý názor. Ale to že byl skvěle natočen jsem si ověřil na další generaci diváků, jimž se příběh Leontýnky stále líbí. Zároveň je důkazem, že ne všechny dětské filmy jsou blbosti... A Uhlířův soundtrack je dnes notoricky známou záležitostí.... * * * *(6.5.2012)

 • - V průběhu natáčení byl Jiří Procházka týden nemocný, takže za něj zaskočil jeho spolužák, se kterým seděl ve třídě v jedné lavici a který mu byl postavou a tmavými vlasy trochu podobný. Natáčel za něj scény, kdy nemluvil a nebyl na nich vidět detail jeho obličeje. Například ve scéně, kdy ve filmu běží Dlouhý Janek (Jiří Procházka) z hladomorny po schodech nahoru, to Jiří Procházka to nebyl. (Cucina_Rc)

 • - Pri páde z okna hradu nahradil Oldřicha Lipského kaskadér. (Raccoon.city)

 • - Pohádkový hrad, na kterém sídlil rytíř Brtník z Brtníku se jmenuje Krakovec a najdeme ho nedaleko Rakovníka. Střecha i okna byla k hradu trikově doplněna, protože hrad po zásahu bleskem v roce 1783 vyhořel a již nebyl obnoven. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace