Ať žijí duchové!

Long Live Ghosts!

Rodinný / Komedie / Hudební / Fantasy

Československo, 1977, 80 min

Jan Němeček

Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Dana Vávrová, Jiří Procházka, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Jiří Bruder, Adolf Filip, Ladislav Šimek, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý, Jiří Brož, Josef Bek, Míla Myslíková, Karel Effa, Erich Fichtner, Zdeněk Srstka, Bohumil Koška, Jana Werichová-Kvapilová, Lubomír Bryg, Jiřina Bílá, Blažena Slavíčková, Růžena Dvorská, Slávka Hamouzová, Vlasta Žehrová, Zdena Kvapilová, Ivana Blanářová, Oxana Valentová, Lucie Krátká, Renáta Oždianová, Pavlína Serbusová, Stanislava Coufalová, Lucie Klégrová, Bohumil Luxík, Tereza Brodská, Petr Vacek, Milada Ježková, Jan Gottlieb, Milan Hanák, Richard Hes, Robert Kučera, Zdeněk Zapletal, Vladimír Bárta, Zdeněk Binko, Arnošt Böhm, Jan Brokl, Miroslav Brokl, Josef Brož, Vladimír Čumpelík, Václav Damašek, Jiří Dolejš, Bedřich Doležal, Petr Drozd, Zlatomil Fabinyi, Jiří Fajt, Jiří Flíček, Jan Geschmay, Josef Hejzlar, Richard Höfer, Václav Horák, Ladislav Hrabě, Josef Hrubý, Miroslav Chochola, František Jákl, Arnošt Janeček, Martin Janský, Zdeněk Jezerský, Miroslav Jíra, Jiří Kasík, Jiří Kelbl, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Petr Klír, Josef Kočí, Jiří Kosek, Zbyněk Krákora, Antonín Kramerius, Pavel Kudláček, Ladislav Lahoda, Jaromír Lauer, Pavel Matějka, Zdeněk Menger, Jiří Němec, Václav Pešák, Pavel Petřikov, Zdeněk Plavec, Radek Podrabský, Petr Popelák, Miroslav Pospíšil, Vladimír Procházka, Stanislav Sedlařík, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jiří Sládek, Karel Slepička, Jaroslav Šanda, Vilém Šefl, Jaroslav Šimonka, Antonín Šneler, Jan Štěpánek, Vladimír Tišer, Jaroslav Tomsa, Stanislav Tůma, Miroslav Tupý, Jaroslav Vacek, Jaroslav Vaculík, Jiří Vach, Vladimír Vančura, Pavel Vaněk, František Varhulík, Pavel Věchet, Jaromír Veselý, Karel Vítek ml., Karel Vítek st., Jaroslav Vlk, Jiří Vohánka, Ludvík Wolf, Jaroslav Zamazal, Zdeněk Živný, Petr Volek, Radovan Přenosil, Pavel Pelikán, Robert Antonín, Jaroslav Trkal, Petr Jákl st., Ivan Anthon, Jitka Dvorská, Radko Haken, Jaroslav Hampejs, Slávek Huňka, Karel Nikolau, Aťka Janoušková, Magdalena Reifová

Tento film už nedokážu posoudit objektivně. prostě když to hráli ve školní družině denně, denně jste slyšely ty písničky a citace z toho filmu a měli jste pocit, že ten film je prostě všude, tak už neoceníte ani skvělé triky, ani úžasně herecké výkony, ale prostě zdrháte z vražedného působení nekonečného opakování tohoto díla!(18.10.2008)

Legendární pohádka s chytlavou hudbou a dětmi, které by v chytrosti strčily do kapsy i Alberta Einsteina. Oproti jiným filmům však zde dané děti nepůsobí otravně, ale příjemně. Na sobotní dopoledne ideální komedie, na kterou se rád podívám. Však jedním z autorů scénáře je i Zdeněk Svěrák a to vždy byla záruka kvality. 75%(30.3.2015)

Já jsem měl ten film vždycky rád, ale teď jsem měl příležitost jej znovu několikrát vidět (protože dcerka si ho pořád pouští) a ne a ne se mi to okoukat. Pořád čekám na své oblíbené hlášky, dokonce jsem i nějaké teprve objevil. Úžasný tu je opět Lubomír Lipský. "Pamatuješ si na bratrance Karla, co byl Andule na svatbě?" - "Jo, ten divnej." - "Jo, ten vlivnej." Je to typický film pro rodiče i děti. Všichni si tam najdou své.(17.7.2005)

Skvělá česká dětská sci-fi komedie se spoustou výborných písniček a s velkým množstvím českých TOP herců. Zajímavá ovšem jen do 14 let. Potom omrzí, ale přesto budu vždy rád vzpomínat na nezapomenutelné chvíle u sledování osudů hradu Brtník a všech ostatních kolem. Nostalgie to nakonec na to maximun vytáhne a navíc je to určitě jeden z filmů, který by se co do počtu zhlédnutí vyhříval hodně vysoko, takže to taky něco znamená. 85%(29.12.2007)

Nenormálna šupa! Stiahol som si to len tak, z nostalgie a hlavne preto, že už som si na to ani nepamätal a veľmi som sa bavil. Myslím si, že väčšinu hlášok som vtedy ani nepochopil, ako práve dnes. Najlepší je asi Brodský v samoobsluhe, ked' s deťmi spieva: ''Výrobky mléčné...'' a z regálu zdrapí fľašu Tuzemáku, alebo čo to bolo. Veľmi dobrá voľba a ku dokonalej nedeli v tomto zaprdenom daždivom Anglicku chýba už len vepřo, knedlo a zelo plus, samozrejme, vychladená dvanástka!(9.12.2012)

• - Josef Bek v roli myslivce přijel k lesu teréním nákladním vozem československé značky PragaV3S, vyráběné v letech 1953-1985. (JARDAHONDA)

• - V jednom ze záběrů je vidět hrad bez zastřešení (scéna před podáním metru), přitom byla střecha krátce před tím kompletně postavena. (AlfaNumerO)

• - Hájovna Baba, kde je "hajný lesa pán", se nachází nedaleko od Prahy na jihozápad v Malém Chlumci. Ohnutý dub, na který leze Leontýnka s Jankem v závěru filmu, rostl v Průhonicích. Bohužel se již vyvrátil a dnes ho tam již nenajdeme. V Průhonicích se dále natáčely i úvodní scény u krmelce. Všechny záběry, na nichž jsou vidět interiéry Brtníku, se natáčely v barrandovských ateliérech, a to včetně známé scény s podepisováním v hladomorně. Dále se natáčelo i v Jinonicích, kde vznikla scéna u brány s výhledem na hrad. (hippyman)