Dokumentární film o tvůrčí a životní dráze ostravské lady soul, kde zpěvačka nechá nahlédnout do svého soukromí a otevřeně dozná, že život není pouze o úspěších a vítězstvích. Po všech prohrách a nelehkém životě zůstala především velkým člověkem a umělkyní... Marie Rottrová je česká zpěvačka, pianistka, hudební skladatelka, textařka a moderátorka. Pochází z hudebnické rodiny, otec byl varhaník, matka zpěvačka. Od mládí se učila hrát na klavír. Po maturitě na bohumínském gymnáziu pracovala jako úřednice ostravské pobočky Československé státní spořitelny. Tehdy se zúčastnila hudební soutěže, která hledala mladé talenty a kterou doprovázel orchestr Gustava Broma. Na podkladě této soutěže dostala pozvánku do Československé televize, kde vystoupila poprvé s písničkou Jana Hammera a Jaromíra Hořce "Rozmarné stvoření".Později se objevilo i několik vynikajících textařů, kteří pro ni dokázali napsat kvalitní písňové texty. Především se jednalo o Jiřinu Fikejzovou, později též o Jaroslava Wykrenta a Jaromíra Nohavicu. V soulovém období jí byla vzorem například Aretha Franklinová, podle níž jí byl dán přídomek „česká Lady soul“. „Nekouřím, nepřeháním to s alkoholem a střídmě jím. Ráda a hodně vařím na olivovém oleji, toho si dopřávám opravdu hodně. Před časem jsem začala cvičit pilates,“ uvedla Marie Rottrová, narozená 13. listopadu 1941 ve znamení Štíra. Zpěvačka působila ve skupinách Samuel, Majestic, Flamingo/Plameňáci, Neřež a Septet Dalibora Kaprase. Nazpívala evidovaných 525 skladeb, vydala 65 singlů (SP), 33 alb (LP nebo CD). (Česká televize)