První filmová pocta cirkusu od třicátníka (!) Lipského s vedlejší krotce protibyrokratickou satirou. Svižné provedení překoná i občasný balast budovatelského optimismu se snad nejhoršími životními rolemi Marvana, Filipovského a Hrušínského. Celek přesto dokáže skloubit složky tak, aby nevyzněly samoúčelně. Škola obrazového záznamu představení, artisté, krotitelé, hudba(27.12.2013)

• Greg25

To se nedá....... Komunisticky ovlivněné filmy, jsou hrozné........ Vzhledem k tomu, že nesnáším komunisty a od svých raných let nemám v oblibě cirkus.... Medvědi jezdící na kole, artisti skákající vysoko nad hlavy návštěvníků a klauni s velkou snahou pobavit publikum..:-( Zkrátka nic pro mě a když se spojí cirkus a komunismus do jednoho filmu je to příšerné........ Nemluvě o ději, který není takřka o ničem...Ta hvězdička je za herce jako jsou František Filipovský, Rudolf Hrušínský či Miloš Kopecký, kterých tímto lituji, že v tomto museli hrát.:-((24.3.2007)

• mira007

Socialistické nadšení a propaganda je tady asi stlačená na minimum, ale v každém filmu z padesátých let včetně pohádek tam prostě je. Tady je dobré téma cirkusu a ukázka cirkusových kousků, proto ten film může vybafnout i dneska v televizi. Za propagaci cirkusu dávám dvě hvězdy, ale můj odpor k filmům z padesátých let to moc nepřekonalo.(5.10.2015)

Dobrá, dobrá, viděno dnešníma očima, je to snímek hodně průměrný. Ale očima milovníka filmů pro pamětníky, vychutnávajícím si spíše herecké výkony herců, než politické vyznění celého snímku musím dát 75%, což jsou 4 hvězdy. A pátá je za cirkusová čísla. Není snadné vytvořit pravdivě vypadající děj příběhu z cirkusového prostředí. Ale tenhle nápad mi přijde určitě jeden z nejlepších, které z tohoto prostředí vznikly. Taky mohu hodnotit éru němých filmů jako odpad, ale svého času byly úžasné. Ačkoliv chápu, že dnes se kritizuje vše, kde se jen mihne věta komunistické agitace. Lidé holt mají krátkou paměť.(30.5.2015)

Víte co vám na tom filmu vadí vy bando? To nadšení s jakým se lidi vrhali pomoci někomu v bryndě, to nadšení lidí něco poctivě dělat, je to agitační, ale současně skvělé, protože to je to co vám dnes vy bando pravdoláskařských darmožroutů chybí, jste jen tupé stádo s kupou idiotských keců o svobodě, ale neumíte vůbec nic !! Jen podporujete svině, které jsou v mnohém horší než byli komouši, protože totálně zničili ZA POLOVIČNÍ DOBU český národ kulturně, duchovně i materiálně, že komouši jsou vedle těchto tyranů a zločinců jen směšní klučíci. Proto vás film plný nadšení lidí musí zákonitě žrát, protože jste jen ubohé nicky co nic neumí, jen kořistit, chladně a bez skrupulí tak jak vás to známý lůzr se svými soukmenovci naučil, ale radost a nadšení jen tak bez závislosti na mamonu ...to je pro vás daleká cizina. VÍTE CO VÁŠ ŽERE? ŽE TY NADŠENÝ LIDI MAJÍ SVOU HRDOST A ČEST A PROTO TO TAKÉ Z NADŠENÍ DOKÁŽÍ UDĚLATJEN TAK bez ohledu na režim. HRDOST A ČEST TO JE TO CO VY NEZNÁTE!! TO JE TO CO Z VÁS pravdoláskaři VYMLÁTILI NEKOMPROMISNÍMI VÝPLACHY MOZEČKŮ A UDĚLALI Z VÁS JEN TUPÉ PROSTITUTKY DO NEKONEČNA PAPOUŠKUJÍCÍ ŽVÁSTY O MINULÉM REŽIMU,aby zakryly svoje vlastní zločiny! A tak tu jen u některých starých filmů jen tupě žvaníte a píšete zhovadilosti jen abyste zapadli do stáda bečících prostitutek a váš pasák na onom světě (a jeho následovníci) byl spokojen.(14.12.2014)

• - Během scény svatby artistů je možné všimnout nad dveřmi obrazu Hradčan. Stejný obraz visí i na zdi kanceláře rady Vacátka (Jaroslav Marvan) ze seriálu Hříšní lidé města pražského (od r. 1968) nebo hlavního protagonisty seriálu 30 případů majora Zemana (od r. 1974). (ihonzik)

• - Režijní debut Oldřicha Lipského. (M.B)

• - Pri scéne s Tamerom (Josef Kemr), keď levy na konci predstavenia opúšťajú klietku, vidno naľavo na zemi tieň postavy v klietke, ktorá patrí krotiteľovi. (J.J.1972)