Vagabond

(seriál)
  • Jižní Korea Baegabondeu (více)
Trailer

Epizody(16)

Kaskadérovi Cha Dal-geonovi zahyne při havárii letadla synovec. S pomocí tajné agentky Go Hae-ri se pokusí přijít pravdě na kloub. (Netflix)

Trailer

Pethushka

Lee Seung-gi je jedním z těch, na kterého - myslela jsem si - bych se mohla dívat třeba celý den v kuse. Proto mě překvapilo, že mě vůbec poprvé nechal naprosto chladnou. Jeho roli jsem mu nevěřila. Občas hystericky něco zařval, z toho se někde zasekl, třeba zrovna když byl na mušce, nebo měla vybuchnout bomba. Po chvíli jsem ho začala podezírat, že možná touží po tom, aby ho oddělali, a postupně jsem přestávala mít chuť mu fandit. Štve mě to, ale považuji tenhle počin za plýtvání jeho talentem. Přitom umí být jindy tak přesvědčivý. Suzy podle mého zvládla svoji roli o kus lépe, ale svého parťáka z Gu Family Book s sebou ani v těch méně akčních chvilkách strhnout nedokázala. Nelítaly mezi nimi jiskry, nepodlamovaly se mi z nich kolena. Prostě vedle sebe jenom byli. Jo, vlastně si tady stěžuji na nedostatek romantiky, i když chápu, že pro velkou většinu je to plus, a možná taky důvod, proč se jim seriál oproti jiným, kde je té lásky zbytečně moc, líbil. Já asi teda nejsem cílovka. Ale abych si jen nestěžovala, a nevyznělo to, že se mi seriál vůbec nelíbil... Příběh je zajímavý, ve spoustě směrech vyniká, ale v akčních scénách se tvůrci nechali unést. Sice tyhle věci hrozně ráda ignoruji, pokud mě všechno kolem baví, jenže na to Vagabond neměl dostatečnou hloubku. Hezký soundtrack a pár zajímavě vyprofilovaných postav prostě nestačí, 3* ()

Jirka_Šč

Vagabond je smutné špionážně-politické-krimi-akční drama, ve kterém se hned v první epizodě zřítí letadlo a po zbytek seriálu pozůstalí zjišťují proč. Seriál atraktivní hereckým obsazením (Lee Seung-Gi a Suzy spolu byli už v Gu Family Book), akcí, která táhne po celou dobu a Marockými exteriéry. Pohled na politiku a biznis okolo ní je extrémně nerůžový a v průběhu sledování jsem si opakovaně říkal, že jsem rád, že žiji u nás. Hlavní záporáčka je hnusná, že se na ni skoro nedá dívat, úplný konec je zajímavý. Hodně doporučuji, aktuálních 88% není nadsazených. ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=Qoh4Owl-qzQ ()

ainny

Prvních šest dílů mi přišlo tak nějak v rámci žánru obyčejných. Ti, kteří museli přežít, byli patřičně nesmrtelní, zkušení střelci se ne a ne trefit a tak podobně. Ale pak už jsem jela i po dvou dílech. Výborná zápletka, ost i lokace na jedničku. Lišáka a Suzy netřeba komentovat, že si ti dva sednou je už pár let jasné. Celkové finále překvapilo a jestli bude druhá sezóna, která se v tomhle případě přímo nabízí, tak u ní rozhodně nebudu chybět. 4,5* ()

Mkqp

Spousta postav má obrovské charisma, choreografie akčních scén jsou vymazlené a celkově se na to hodně dobře kouká, ale těch nelogických a nesmyslných vyřešení mnoha situací je tolik, že musím jít s hodnocením hodně dolů. V tomto směru fungovaly Iris a Athena mnohem celistvěji. Je to škoda, protože mě to vážně hodně bavilo, nicméně to jak při přestřelkách je pomalu i papír vynikající štít a spousta dalších nesmyslů u kterých nechci spoilerovat, bylo bolestivé sledovat. ()

Vavča

Jdu drze proti proudu, prvních 12 dílů smažba, ale pak v tomto akčním thrilleru zcela spadl řetěz, twist within twist, mě ani trochu nezaujal. Lee Seung-gi je Belmondo naší doby, to on mě nutil, abych sledoval poslední 4 díly, je fakt výborný v akčních scénách. Jeho hrdina kaskadér Cha Dal-geon je správný přímočarý řízek, který se nezastaví před ničím. Uvidíte velký rozpočet, zahraniční lokace, perfektní akční scény, OST ok (některé sony ok, instrumentální úroveň lehký nadprůměr), to na čem seriál pro mě umírá není jen celková stavba poslední čtvrtiny série. Hrozně málo jsou tady vidět nějaké postavy, Suzy je fajn, ale kdyby tam nebyla, nepoznal bych rozdíl, její postava nedodala seriálu vůbec nic, ani sexappeal, ani akci, nebo nějaký mozek v druhé části seriálu, prvních 6 dílů šla.Shin Sung-Rok podruhé v životě nehrál záporáka. Jako bylo to napínavé a fajn, ale pak míra retardace a naivity po díle 12 jde strmě nahoru, zakončení, nezakončení. Druhá sezóna mi přijde zbytečná, mocenská zápletka jak korporace ovládají vlády zcela omšelá, to pokračování nemůže utáhnout děj na celou sezónu pokud nevymění scénáristy, a preventivně taky rejžu. Z historických ,archivních důvodů si ten seriál nechám, škoda Korejci mohli expandovat do neasijského zámoří tímhle seriálem, ale podle mě to neklapne. Iris, Athena byly větší nálož na postavy, akci, scénář, umělo to člověka více vtáhnout do nějakého dění, než přesun z A do B. Úplně mě štvaly ty comic relief momenty a rádoby pokusy o romantiku, tým zabijáků s modelkou, co to přehájní s makeupem a bývalým agentem KLDR sympatický. Jinak nic zásadního co by ve mně zůstalo. Lee Seung-gi fakt potřebuje seriál, kde může na plno předvést co umí, a nemít zase nějaký clumsy charakter po boku, nevěřím, že ho to baví. To mu fakt nemohou sehnat někoho pořádného? Někdo kdo mu bude rovnocenný. ()

• Jeong-woo Ha coby umělec, ano, opravdu mám na mysli umělce a to konkrétně malíře, pocitově ovlivněný autentickým německým expresionismem debutoval už v roce 2010. Od toho okamžiku se nebál velkých kroků a svoji práci, rok za rokem stále se rozrůstající, prezentoval na velkém množství veřejně přístupných výstav a uměleckých workshopů. Obraz, ten ošklivý na rudém pozadí, ten, o němž je řeč v souvislosti s jeho fiktivním tvůrcem Sung-hoon Kim, figurující v seriálové galerii a zapůjčený na popud scenáristické dvojice Kyeong-soon Jeong a Young-cheol Jang, pochází z umělcovy osobní galerie z roku 2018, na jehož pravém spodním rohu lze zaznamenat dokonce i hercův umělecký podpis. „Po odvysílání epizody jsme dostávali otázky na původ zmíněné kresby, a tak nebylo divu, že se vše dostalo na povrch poměrně záhy; někteří jej dokonce poznali. Herci jsme za jeho gesto samozřejmě velice vděční.“ (Conspi)
  • Nejenom jihokorejský herec Seung-gi Lee, ale rovněž i jeho seriálový protějšek Tae-oh Yoo, tedy seriálový Jerom, odehráli drtivou většinu zdraví nebezpečných scén, při nichž tekla dokonce i krev jejich vlastní, sami bez použití profesionálních náhradníků. Svědčí o tom i výborná bojová choreografie deváté epizody, v níž spolu oba výše jmenovaní svádějí dech beroucí honičku a nelítostný souboj pomyslného dobra a zla. „Seung-gi Lee byl rozhodnutý vše odehrát sám. O profesionální asistenci nechtěl ani slyšet. S hlavním choreografem probíral snad tisíckrát všechny možné varianty a společně se svým hereckým protějškem zkoušel do úmoru. Ale výsledek je naprosto fantastický.“ Prozradil nejmenovaný zdroj produkční společnosti Celltrion Entertainment. (Conspi)
  • Skok ze střechy budovy na auto na konci epizody, kdy Cha Dal-Gun nahání Jeromeho auto, provedl herec Lee Seung Gi celkem šestkrát, než byl režisér spokojený. Scéna byla následně použita i do traileru na seriál. (Roby)