poster

Vagabond (TV seriál)

 • Jižní Korea

  Baegabondeu

 • Jižní Korea

  배가본드

 • angličtina

  Vagabond

Thriller / Akční / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2019, 16 h 41 min (Minutáž: 60–67 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mkqp
  ***

  Spousta postav má obrovské charisma, choreografie akčních scén jsou vymazlené a celkově se na to hodně dobře kouká, ale těch nelogických a nesmyslných vyřešení mnoha situací je tolik, že musím jít s hodnocením hodně dolů. V tomto směru fungovaly Iris a Athena mnohem celistvěji. Je to škoda, protože mě to vážně hodně bavilo, nicméně to jak při přestřelkách je pomalu i papír vynikající štít a spousta dalších nesmyslů u kterých nechci spoilerovat, bylo bolestivé sledovat.(3.1.2020)

 • ainny
  *****

  Prvních šest dílů mi přišlo tak nějak v rámci žánru obyčejných. Ti, kteří museli přežít, byli patřičně nesmrtelní, zkušení střelci se ne a ne trefit a tak podobně. Ale pak už jsem jela i po dvou dílech. Výborná zápletka, ost i lokace na jedničku. Lišáka a Suzy netřeba komentovat, že si ti dva sednou je už pár let jasné. Celkové finále překvapilo a jestli bude druhá sezóna, která se v tomhle případě přímo nabízí, tak u ní rozhodně nebudu chybět. 4,5*(29.11.2019)

 • kklepkaa
  ****

  Celý to táhnul Seung-gi Lee, Suzy ale taky nebyla špatná. Líbilo se mi, jak její postava vyzrávala. Trochu mi vadila roztřesená kamera, jinak akční scény na jedničku a kor ze začátku bije do očí nesmrtelnost hlavních hrdinů. Ale... atmosféra i příběh byly skvělé. Ten mezinárodní přesah se mi taky líbil. Chápala bych, že si připraví půdu pro druhou sérii, jakože kdyby náhodou, ale právě proto, že to je kdyby náhodou, tak tomu dám inteligentní konec, který to více méně uzavře. Pochybuji ale, že se jim podaří natočit pokračování a o to víc to člověka štve. Zbytečně to kazí výsledný dojem.(23.5.2020)

 • Jirka_Šč
  *****

  Vagabond je smutné špionážně-politické-krimi-akční drama, ve kterém se hned v první epizodě zřítí letadlo a po zbytek seriálu pozůstalí zjišťují proč. Seriál atraktivní hereckým obsazením (Lee Seung-Gi a Suzy spolu byli už v Gu Family Book), akcí, která táhne po celou dobu a Marockými exteriéry. Pohled na politiku a biznis okolo ní je extrémně nerůžový a v průběhu sledování jsem si opakovaně říkal, že jsem rád, že žiji u nás. Hlavní záporáčka je hnusná, že se na ni skoro nedá dívat, úplný konec je zajímavý. Hodně doporučuji, aktuálních 88% není nadsazených. ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=Qoh4Owl-qzQ(27.11.2019)

 • mira007
  ****

  Seung-gi Lee jako filmový kaskadér pátrá po teroristech, kteří mají na svědomí havárii letadla na cestě do Maroka, kde byl jeho synovec. Jako osvěžení jsem dal tento korejský akční špionážní seriál, který mne přesvědčil, že korejský filmový průmysl se dokáže rovnat s tím americkým. První díl je asi the best of podívaná - přestřelky, bitky, velkolepé honičky ( v ulicích Marakéše kdy auťáky rozmetají tržnici se zbožím celkem impozantní ), lokace od Asie, Evropy až po Afriku, krásné asijatky... příběh není úplně hloupý, provedením mi to místy připomnělo osmdesátkové akčňáky z Hong Kongu akorát ve velmi moderním balení na úrovni, které v produkčních možnostech nesahá ta česká ani po kotníky. V dalších dílech se sice věci zpomalí v politický thriller často v kancelářích, což nemění nic na tom, že to je solidní podívaná.(2.1.2020)

 • - 'Diváci museli být po shlédnutí závěrečné epizody tak trochu frustrovaní. Série je uzavřená správně, korektním způsobem a předkládá odpovědi na signifikantní otázky. K celému komplotu by toho ale mohlo být řečeno mnohem víc. A právě v takovém okamžiku jeden přemýšlí o pokračování, o návaznostech, o expanzi tvůrčích myšlenek ... o druhé sérii. A přesně takovým aspektem disponují americké televizní série.' Pronesl během tiskové konference na otázku případného pokračování ústřední herec celé série, jihokorejský herec Seung-gi Lee. A co si herec myslí o své případné obhajobě seriálového Dal-gun Cha? 'Stane-li se to, a vím, že to nezávisí jen na mě, byla by to určitě veliká zábava. V potaz je ale nutno brát hned několik zásadních aspektů jako je produkce, výroba, náklady, investor, práva, fanoušci apod.' A jak se k celé výrobě staví zdroj přímo z produkčního týmu? 'Výroba toho všeho byla opravdu komplexní a psychicky úmorná. Zabralo nám to víc jak jedenáct měsíců. A to je bez jednoho měsíce celý rok. A když k tomu započítáte i plánování, dohody, povolení, oprávnění apod., což děláte vždy s předstihem, aby se tím samotné natáčení nijak neomezovalo, není pro nás vůbec snadné v současné době uvažovat o navazující sérii. A i když jsme během tvorby té první případné pokračování na zřeteli měli, musíme brát v potaz i možnosti jednotlivých herců, jejich pracovní harmonogramy apod. Takže v současnosti mohu jen říct, že nic jako navazující série nebylo prozatím potvrzeno, ale ani vyvráceno.'     (Conspi)

 • - Nejenom jihokorejský herec Seung-gi Lee, ale rovněž i jeho seriálový protějšek Tae-oh Yoo, tedy seriálový Jerom, odehráli drtivou většinu zdraví nebezpečných scén, při nichž tekla dokonce i krev jejich vlastní, sami bez použití profesionálních náhradníků. Svědčí o tom i výborná bojová choreografie deváté epizody, v níž spolu oba výše jmenovaní svádějí dech beroucí honičku a nelítostný souboj pomyslného dobra a zla. „Seung-gi Lee byl rozhodnutý vše odehrát sám. O profesionální asistenci nechtěl ani slyšet. S hlavním choreografem probíral snad tisíckrát všechny možné varianty a společně se svým hereckým protějškem zkoušel do úmoru. Ale výsledek je naprosto fantastický.“ Prozradil nejmenovaný zdroj produkční společnosti Celltrion Entertainment. (Conspi)

 • - Jeong-woo Ha coby umělec, ano, opravdu mám na mysli umělce a to konkrétně malíře, pocitově ovlivněný autentickým německým expresionismem debutoval už v roce 2010. Od toho okamžiku se nebál velkých kroků a svoji práci, rok za rokem stále se rozrůstající, prezentoval na velkém množství veřejně přístupných výstav a uměleckých workshopů. Obraz, ten ošklivý na rudém pozadí, ten, o němž je řeč v souvislosti s jeho fiktivním tvůrcem Sung-hoon Kim, figurující v seriálové galerii a zapůjčený na popud scenáristické dvojice Kyeong-soon Jeong a Young-cheol Jang, pochází z umělcovy osobní galerie z roku 2018, na jehož pravém spodním rohu lze zaznamenat dokonce i hercův umělecký podpis. „Po odvysílání epizody jsme dostávali otázky na původ zmíněné kresby, a tak nebylo divu, že se vše dostalo na povrch poměrně záhy; někteří jej dokonce poznali. Herci jsme za jeho gesto samozřejmě velice vděční.“ (Conspi)