Přiveď mě domů

Drama / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2019, 108 min

Seung-woo Kim

Seung-woo Kim

Manželskému páru někdo unese syna ti ho po několika letech stále hledají. Manžel zemře díky nehodě kdy si z něho vystřelí několik malých spratků (každému bych dal trest smrti) a tak zůstává jen manželka. Po čase jí dá někdo tip, že její syn je na jakémsi ostrově ještě s jedním klukem kde jich zotročují tak se tam vydává. Průměrný thriller , který nemá moc nějak čím zaujmout čekal jsem aspoň , že to vychvalované závěrečné zúčtování to zachrání, ale chyba lávky ženskou co za to byla zodpovědná jen jednou pořeže a ostatní dva sejme, ale nic zajímavého. 40 procent za film 20 za téma Film 40 Atmosféra 40 Humor 0 Hudba 0 Napětí 60 Gore 0 Zábavnost 0 Mysteriózní to není pro změnu vůbec.(6.7.2020)

Korejci se s tím teda neserou. Ta bitka u konce byla hodně vtipná, ale i super akční. Nicméně je to celkem dost rozporuplné, ale jinak skvělé a dojemné.(2.7.2020)

• Lacike

Pripomenulo mi to ranné Parkove drámy typu Sympathy for Mr. Vengeance. Pomalé tempo, špinavé prostredie, tragický príbeh, zlé až odporné postavy. Celé je to ale podané tak nezáživne, že som pri tom nič necítil. Dokonca ani v scénach určitého zadosťučinenia. Kvôli snahe o civilnosť a filmovo neprikrášlené podanie ma to proste vôbec nestrhlo. 4/10.(7.7.2020)

Slušný Únosový Debut. Únosy jsou v Korei tématicky nejoblíbenější hned po sériových vrazích a delší dobu zde něco podobného nevzniklo, ale očekával jsem trochu více. Matka pátrá po svém uneseném synovi, ovšem problém nastane když v tom má prsty zkorumpovaná policie a je to boj, který hold nelze legálně vyhrát. Příběhově poutavé, herecky i vizuálně zdařilé, ale to u každého JK filmu, zamrzelo mne absence násilí i akce, něco malého se zde stane, ale spíš má film k Dramatu a o Thriller se opírá jen zřídka. Emocionálně mě to také příliš nezasáhlo a chyběl tomu i drive. Na podívání však v pohodě. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10.(14.6.2020)

Když Lee Young-ae vzala po patnácti letech film, udělala mi tím obrovskou radost. I když na druhou stranu jde o smutný film, kterým se ale celou dobu nese naděje a víra. Young-ae zůstala věrná charakteru svých rolí, které ukazují osudem zkoušené a přesto neskutečně silné ženy. Ve své roli byla tradičně výborná, i když mi trochu chyběl její tak milý úsměv. Tím, vzhledem k charakteru role, musela šetřit. Jak jsem psala na začátku, film je svým zaměřením spíš smutný a mnohdy až krutý. Nicméně naděje umírá poslední. Přeloženo(28.6.2020)

• - Film byl uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2019. (SONY_)