Cirkus v cirkuse

• Sovětský svaz

Соло для слона с оркестром

• Sovětský svaz

Solo dlya slona s orkestrom

• Sovětský svaz

Solo dlja slona s orkestrom

Circus in the Circus

Komedie / Rodinný

Sovětský svaz / Československo, 1975, 128 min

• RelaxMan

Tento film jsem kdysi viděl a už jsem si ho vůbec nepamatoval . Díky bohu !!! Dnes jsem ho totiž viděl znovu a nikdy , už na ně nezapomenu . Nevím proč , jeden z našich nejlepších režisérů natočil tento nepochopitelný mega shit . Možná za to mohl nátlak ze Sovětského svazu , to je snad jediný , čím by se to dalo omluvit . To samé platí i pro naše skvělé herce ( J. Sováka , I. Janžurovou , L. Lipského , J. Hlinomaze , F. Filipovského a dalších ) . Mám rád filmy se zvířaty a nemám nic proti cirkusákům , ale tohle nefunguje , ani jako dokument . Na tomto filmu je totiž špatně úplně všechno , přes herecké výkony , režii , scénář , kameru a nevím co ještě .(9.1.2011)

• Ozzy2

Když jsem viděl v 70. letech premiéru, byl jsem dítě.Tenkrát jsem byl nadšený.To, že jsem si to pustil nyní ve svých 50. letech považuju za obrovskou chybu.Zkazilo mi to vzpomínku.ještě teď mi třeští hlava z příšerného orchestru, přeplácaných čísel, kde se hlavně skákalo a létalo.Vtipné tam nebylo vůbec nic, takový ten sovětský trapný humor.Nezachránil to ani Sovák a Janžurová tu byla výjímečně trapná.Pokud to byla reklama Sovětskému státnímu cirkusu, tak se nepovedla.Naopak.(23.7.2017)

• Master19

V podstatě šlo o to ukázat, jaký mají v Moskvě krásný a moderní cirkus plný fantastických čísel. Dějová linka (dá-li se to tak nazvat) vyvolává maximálně kroucení hlavou nad tím, do jakých hloubek se až dá sestoupit. Jediná vtipná je postava všeználka Oldřicha Velena - "To už tu bylo. Antverpy 1922."(21.4.2007)

mám ho na VHS a občas si ho pouštíme...to byl sukces a těch skvělejch čísel....nejlepší artisti...to už nikdo nenatočí...a zpívající slon za jahodovou zmrzlinu s oříškama. Mluvící pes Archibald, překlad z krocanovštiny...jak se v jazyce kanárů řekne Být či nebýt? ...Effův výrok-slon dejchnul první....Janžurová,jak jí klobouk....mizení ve skříni....parchant Gríša....a okřídlený výrok Inda: STAČÍ JEN CHTÍT... a pak odkráčel po stropě pryč....to bylo něco....klidně mě kamenujte, ale na takové vystoupení už nemáte šanci jít ani v Moskvě a ty pidicirkusy, co objíždí čas od času republiku, to je bída!(8.9.2009)

• Rami

Tento film se dá hodnotit ze dvou pohledů. Ten první - to je velmi slabá dějová linie, úmorná délka, natahované trapné scény, které měly být vtipné (Sovák se bohužel takovýchto filmů poměrně často účastnil svým minimalistickým humorem) - stojí leda tak za odpad! Ale ten druhý - zaznamenání těch nejlepších cirkusáckých čísel, hra s barvami a obrazovou kompozicí - si jednoznačně zaslouží alespoň 4 hvězdičky. Bohužel to ale není dokument, ale komedie, která se opravdu nepovedla. Je zde cítit rozdílný pohled na humor ze strany Čechů a Sovietů (oni se prostě smějí chrápajícímu dědovi, žonglování a honičkám celkově) - díky čemuž vznikl nesourodý slepenec. Rád bych řekl, raději se běžte podívat na živý cirkus a nenuďte se u této komedie, bude to mnohem lepší zážitek. Ale bohužel u nás (a možná ani v Rusku) už není možné spatřit tak dobré cirkusáky pod jedním šapitó. Zvláště naše cirkusy jsou vůči tomuto jen směšnou napodobeninou. Není divu, že obliba cirkusů upadá. Celkově tedy dávám 1 hvězdičku.(1.1.2010)

• - Honorár Jiřího Sováka za film predstavoval 19,500 českých korún v čistom. (dyfur)

• - Súčasne s filmovaním Cirkus v cirkuse natáčal Jiří Sovák seriál Chalupári (1975). (dyfur)

• - Natáčanie prebiehalo v Ľvove a Moskve. (dyfur)