This Beautiful Fantastic

Scénografie:

Alexandra Walker

Kostýmy:

Ian Fulcher

Už od čias Amélie z Montmartu až doteraz som nevidela takýto pekný príbeh. Film, ktorý nerozčúli, nevystresuje vás, nemá prehnaté efekty a zahreje pri srdci.Vhodný na nedeľné popoludnie pri káve s koláčikom. Zbožňujem tieto typy hlavných hrdiniek krásne čudných, romantických, ktoré sa snažia zapadnúť do dnešného chaotického sveta,ale aj napriek tomu zostávajú sami sebou.Potešila ma hudba a tá záhradka za domom bola jednoducho úžasna.(8.10.2017)

• Aljak

Z tohto filmu išla naozaj dobrá atmosféra, ale to je asi tak všetko. Tento záhrandicko-knižno-kuchársko-vynálezovský mix bol akurát tak dobrou oddychovkou, ktorá síce nenudila, ale ani nijako extra nenadchla. Postava Belly sa vo svojej podstate dosť ponášala na preslávenú Améliu, a ako tak čítam iné recenzie, takýto pocit z toho majú viacerí. Najsympatickejšou postavou však nebola pre mňa Bella, hoci tým jej prevedením sa nám to snažili akoby podsunúť. Avšak mne osobne najviac imponovala postava Alfreda, v ktorej predviedol Tom Wilkinson ďalší vynikajúci výkon. Len škoda, že ten film vyznel tak priemerne a tých zopár dobrých dialógov to veru nezachránilo.(24.1.2018)

Těžko říci, zdali se tento pokus o art vydařil či nikoliv. Každopádně casting se vydařil bravurně. Na jednom písečku vidíte neurotickou slečnu, zapšklého dědu a úhlavního nepřítele Sherlocka Holmese v pozici domácího kuchtíka. Výše uvedení excelují v každé scéně, což je v porovnání s kvalitou scénáře do očí bijící. 68%(21.7.2017)

ani neviem, prečo ma ten príbeh očaril. Ale ja som spokojný, určite film neodhodím do zabudnutia. Jo a kto sa chcete učiť anglicky, tak tento film je na to ako stvorený. Aha čo som sa naučil "giv mi maj koker" .. hihi neviem síce ako sa to píše, ale je to prvá veta s ktorou začalo zaujímave kamarátstvo a o tom je tento film.(4.6.2017)

O stretnutí nevrlého Alfreda a jeho podivínskej susedky Belly, ktorí si svojim priateľstvom pomôžu navzájom. Ešte sa v tom filme varí, zahradničí a píšu sa v ňom aj rozprávky. A Bella sa stihne zaľúbiť do výrobcu mechanických hračiek. Taký trošku čarovný a magický film ... a tá britská angličtina tomu pridáva šarm. Šéfke knižnice udeľujem malé bezvýznamné plus, bola super. 3,5 *(29.5.2017)