This Beautiful Fantastic

Scénografie:

Alexandra Walker

Kostýmy:

Ian Fulcher

Ďalší z filmov, ktorý si zaradím do škatuľky pozitívna nálada. Možno niekto ofrfle jednoduchý a čo sa týka romantického motívu aj predvídateľný príbeh, no mne tento snímok náramne zapasoval. Také veľmi milé pohladenie na duši s výborným T. Wilkinsonom vo vedľajšej úlohe. Chcel by som mať po svojom boku takého svojského dedka, avšak ktorý za svojou maskou neprívetivosti a sarkazmu ukrýva bohatú studnicu životnej múdrosti. Navyše ako celok to na mňa pôsobilo veľmi upokojujúco, ba priam až ezotericky (páčil sa mi aj fantazijný prvok a jeho napojenie na príbeh), k čomu dopomohla aj výborná, jemná hudba, ktorá vyhrávala kdesi v pozadí a nádherný vizuál. Kamera bola ozaj ukážková. Na svoje si prídu aj milovníci kvetín a flóry všeobecne. Nadpriemer. 75/100(25.5.2017)

Lovely.(1.6.2017)

This Beautiful Fantastic je opravdu krásný film, který potěší i věčně nespokojeného diváka jako jsem já. Romantická linka nijak nerušila, naopak mi přišla naprosto přirozená. Osudy Belly a Billyho jako by jenom čekaly, až se spojí do jednoho. Krásný příběh pak doplňuje skvělý humor a další naprosto úžasný výkon Toma Wilinsona. I přes to, že měla jeho role evokovat nevrlého důchodce, už od začátku jsem si jej díky jeho humoru oblíbila. Závěrečnou třešničkou a dortu byl pak Andrew Scott, jehož typický humor mě opravdu výborně pobavil. Skoro jako bych se dívala na trochu dospělejšího Jonese z My Life in Film :) ... Parádní oddechovka, která si rozhodně všech pět hvězdiček zaslouží.(30.5.2017)

ani neviem, prečo ma ten príbeh očaril. Ale ja som spokojný, určite film neodhodím do zabudnutia. Jo a kto sa chcete učiť anglicky, tak tento film je na to ako stvorený. Aha čo som sa naučil "giv mi maj koker" .. hihi neviem síce ako sa to píše, ale je to prvá veta s ktorou začalo zaujímave kamarátstvo a o tom je tento film.(4.6.2017)

O stretnutí nevrlého Alfreda a jeho podivínskej susedky Belly, ktorí si svojim priateľstvom pomôžu navzájom. Ešte sa v tom filme varí, zahradničí a píšu sa v ňom aj rozprávky. A Bella sa stihne zaľúbiť do výrobcu mechanických hračiek. Taký trošku čarovný a magický film ... a tá britská angličtina tomu pridáva šarm. Šéfke knižnice udeľujem malé bezvýznamné plus, bola super. 3,5 *(29.5.2017)