Traja síce skúsení, no zato mierne nešikovní noční strážnici, zaúčajú mladého nováčika počas jeho prvej služby. Keď sa do jedného zo skladov dostáva nečakaná zásielka, všedné povinnosti a rutina sa rázom menia v nočnú moru. Po invázii upírov im tak neostáva nič iné, ako spojiť svoje sily s nebojácnou novinárkou miestnych bulvárnych novín, ktorá ako jedna z mála prežila. Napriek tomu, že je pre túto špecifickú bandu prvoradou úlohou záchrana života, už čoskoro si uvedomia, že ich čaká omnoho náročnejšie poslanie, ako len dostať sa do bezpečia. (*CARNIFEX*)

Marceloo

Mesto Baltimore zasiahne správa o tom, že populárny klaun po návrate z Rumunska zomrel. Jeho mŕtvola sa dostane do skladu, ktorého bezpečnosť majú na starosť absolútne neschopní strážnici. Väčšinu času v práci trávia sledovaním ženských kolegýň na kamerách alebo hraním kariet, ale keď telo klauna náhle zmizne, dostanú konečne príležitosť ukázať, čo sa v nich skrýva. - Takéto niečo si predstavujem pod pojmom neškodná zábava. Tvorcovia nič neriešia, spracúvajú hororovú tému úplne po svojom a dobre sa na to pozerá. Postavy sú sympatické, úsmevne nešikovné, a aj keď herci nie sú špičkoví, zahrali najlepšie, ako sa dalo. Keby sa tvorcovia ešte viac pohrali s klasickými hororovými klišé, mohol z toho byť novodobý kult, ale beztak to je podarene napísané. Počas týchto dlhých zimných večerov sa tomu tých necelých 74 minút podla mňa oplatí venovať. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series, Unnatural a February + herečka z Sharknado 2: The Second One a The Black Room ()

*CARNIFEX*

Traja síce skúsení, no zato mierne nešikovní noční strážnici, zaúčajú mladého nováčika počas jeho prvej služby. Keď sa do jedného zo skladov dostáva nečakaná zásielka, všedné povinnosti a rutina sa rázom menia v nočnú moru. Po invázii upírov im tak neostáva nič iné, ako spojiť svoje sily s jednou z mála preživších, nebojácnou novinárkou miestnych bulvárnych novín. Napriek tomu, že je pre túto špecifickú bandu kolegov prvoradá úloha záchrana života, už čoskoro si uvedomia, že ich čaká omnoho náročnejšie poslanie, ako len dostať sa do bezpečia. "Hore nohami" je totiž celý ... Upírske "céčko" bez štipky serióznosti, ktoré od úvodu jasne preukazuje silu svojich kariet. Dá sa pár krát zasmiať, no rozhodne nie báť. Vyvolať strach vlastne ani nebolo úlohou tohto snímku. Gore či masky síce nie sú perfektné, no minimálne požiadavky určite spĺňajú. "The Night Watchmen" sa dá bez väčšej ujmy na zdravý bez problémov vzhliadnuť, no kto dúfa v scenár, prepracované gore, či nebodaj atmosféru, ten musí skutočne na niečom "šliapať" - 50% ()

darkrobyk

-Pojďme zabít pár mrtvol!- Rozverná ptákovina, která pobaví, pokud ji vezmete s nadhledem. Populární klaun Blimpo zemře i se svými společníky na turné v Rumunsku. Zemi, co dala světu hraběte Draculu. Jejich ostatky se vracejí do vlasti, a co čert nechtěl, rakev s Blimpem se omylem ocitne ve skladišti zcela jiné budovy. Zdejší strážci jsou samozřejmě banda mamlasů s vylhanými životopisy a k tomu právě dostali nováčka, co je snad ještě troubovitější. No a pak je to jak v zombie filmech. Osazenstvo budovy se navzájem infikuje, to samé se ale děje i ve městě. Noc plná křiku, krve a umírání a znovuzrození a ....a tak. Většina filmu je postavena na neustálém vzájemném pronásledování, kdy krev stříká až do stropu - rozkošný je nekonečný krvetrysk z hlavy upíra, co je nutné zacpat palcem - k ruce přijdou palné zbraně, kůly (ale pozor, fungují jen dřevěné, nikoliv plastové), dech po česnekovém karbanátku a sluneční paprsky. Jenže východ slunce je daleko, tudíž ne všichni se ho dožijí...jestli vůbec. A rozhodně nějaká záchrana města je jim u zadku, páč každý myslí jen na to, jak přežít.... A jak poznáte, že to má upír opravdu za sebou? Prostě si dlouze říhne. Občas je to hodně blbé, takže jen pro oddech a pro ty, co bláznivé levné ptákoviny rádi. 2,5* ()

juta

Tohle vůbec nebyla špatná hororová komedie. Najdou se tu vraždící klauni, upíři, či zombíci... všechno v jednom a partička hlídačů, která svými vtípky občas hodně pobavila. ()

pornogrind

Sice mám slabost pro klauny, ale tady to nevyšlo. To co jsem viděl mě absolutně nenadchlo a vyloženě jsem se nudil. Takhle dlouhých 80 minut už jsem dlouho nezažil. Pár vtipnejch hlášek by se tu našlo. Ale celkově mi tenhle styl humoru vůbec nesedl. Spíš mi to přišlo až moc trapný. Za vše hovoří opakované ucházení větrů ze zabitých upírů. Za mě nebrat. ()

kingik

Bláznivý závan osmdesátek, návrat těch nejdebilnějších horor/komedií, které v té době vznikly. A k tomu klaun. "Nenavoněný", úplně jinak prezentovaný než u Kinga. Prostě fakt vraždící hnusák, bez otravných psychotických pohnutek. Nechápu, co od tohoto filmu může recenzent očekávat jiného, než srandu, hovadinu, pitominu za pár babek. Ken Arnold a Dan DeLuca jsou prostě týpci, kteří se pohrabali všemi těmi zaprášenými Návraty oživlých mrtvol, Démony, Vraždícími panenkami a samozřejmě Upíry, tedy materiálem více než nablbým, aby si udělali radost. A dali dohromady Zombieupíry, co do Baltimoru zavlekli nákazu až z Rumunska. A jejich film je opravdu hodně svižný. Po pár minutách má parta hlídačů a jedna sličná děva v zádech hordu hladových upírů i cirkus Humberto v poněkud morbidním balení. Efekty mají standard posazený nízko, ovšem viděl jsem i podstatně horší. Na efekty rozhodně nežehrám. Upíří zuby byly ale slabinou, po těch, co byly k vidění, už jsou horší jen ty z pouti, občas vlivem horšího střihu se zapomnělo na "make-up" u nemrtvých. Odhalil jsem pár pochybení, kdy v jednom záběru má upír po sobě sračky, pak zase ne, pak už zase ano. Sami tvůrci se obsadili do hlavních rolí, parta hláškuje, nepokrytě tlačí film do parodie. Má to spád, pořád se něco děje. Kdo to rád nemá a převelice rád v kroužku dyslektiků diskutuje o Christopherovi Nolanovi, má permanentku do klubu diváka polských filmů, zapaluje svíci za Marlona Branda, případně drží pietu za Volyň, může tenhle proklatě zábavný kousek, pro opačného diváka fuj, levný, stupidní, příšerně zahraný, vynechat. Výtky mám za závěr a za //SPOILER// nulová úmrtí hlavních postav, s obojím si šlo lépe pohrát. 8/10 ()

SeBig odpad!

Film se zombie klaunama..krásný. Vyřešil bych to domluvou, že příště radši žadnej film nevydávat ju? ()

Karamanlis

Oddychová taškarica v štýle The Return of the Living Dead a jej nasledovníkov. Na rozdiel od spomínaného O'Bannonovho kultového majsterštyku ma však The Night Watchmen bavili občas viac a občas už menej. Asi je múdrejšie nechať príbeh pozvoľna gradovať s tým, že to najlepšie má prísť na záver a nie sa pokúšať servírovať v minútových intervaloch za každú cenu vtipné skeče či chlapácke "motherfuckingové" hlášky, ktoré napokon nemajú plánovaný humorný efekt. ()

Morholt

Klaun je celkem povedený, herci ušli a párkrát jsem se usmál, takže tak do půlky jsem si říkal, že je to takové průměrné nic proti ničemu, ale pak už mi to neustálé pobíhání a ječení začalo lézt na nervy. Notabene se zompíry si maskéři zrovna práci nedali a nějaké výživnější gore mi také chybělo, byť těch tekutin tady cákalo dost. Jednou se na to podívat asi i dá, ale je to spíš taková znouzectnost. 40% ()

6thSun

Nečekaně zábavná věc, ve které krom humoru dojde i na palčivé otázky, jako např. čím se brání židé proti upírům, když místo kříže nosí na krku Davidovu hvězdu. ()

FromHell

Pohodové béčko odkazujúce na osemdesiate roky,plné naozaj vtipných (debilných) dialógov.Vynikajúca jednohubka ktorej môžem jedine vytknúť slabšie masky... 60% ()

kaylin

Snímek „The Night Watchmen“ není skvělou komedií, není ani skvělým béčkem, ale rozhodně je to snímek, na který se dá koukat bez toho, abyste se cítili špatně, že jste viděli nějakou další ptákovinu. Jsou zde i nápady, které se jeví jako originální, i když je jinak příběh dějově celkem klasický a zápletka jako taková vyloženě nic nového nepřinese. Průměr tomu ale dávám. ()

oveckaoa

Ty 2 hvězdy jsou pouze za to, že je to slušný masakr a krve a různých sraček se tam nešetří jinak se tam nedá co ocenit. Herci jsou ubozí a těžce přehrávají (ta ženská, Rajeevovi bych nedal roli ani v Asylumu ) a o humoru se ani nevyjadřuji. Asi je strašně těžké v 21 století natočit kvalitní horor tady se zmohli jen na černocha co chodí v sandálech a má rád chlapečky a prdící upíry po smrti (1 to je možná vtipné,když se to opakuje cca 5krát po sobě už není) Jinak hercům bych nevěřil jejich roli ani kdyby hráli v amatérském pornu na tož tak tady. ()

Yoshimitsu

Klaun Blimpo má stejný účes jako TO, ale děsivostí pořád nepředčil mého oblíbence z AHS Twistyho, který má i svůj osobitý příběh. Velka škoda, že měl tak málo prostoru a nic nenabídl na to, že to byl vůdce rumunské delegace. Je to oddychová hororová komedie u, které jsem se bavil. Dávám 60% ()

Forsberg11

To, že sú osemdesiatky opäť v móde je už každému absolútne jasné. Pri tomto filme si tvorcovia zase poriadne uleteli a vytvorili v podstate paródiu na upírsko-zombie horory. Klasická hlasná elektronická hudba, naivné postavy, veľa hororového klišé. Ale aj prekvapujúco trefné a vtipné hlášky, dobrá akcia a stráviteľná stopáž. V porovnaní s ostatnými brakmi je to aspoň priemer, ktorý sa dá bez ujmy dopozerať. 45 %!! ()

Petrus1

Super pracovní pohovor na vysněnou práci nočního hlídače, kde si převážnou část pracovní doby dávají šlofíka, hrají karty a lidský bowling a koukají na porno. Jo a v úterý si navzájem kouří ptáky. Tak já se stavím. V úterý. Snad mě vezmou. ;-) “Těžce dřu na tom, abych těžce nedřel.“ Bohužel tenhle jinak poklidnej job je narušen – zrovna v době, kdy nastupuje nová skoro nezletilá posila (ale fešák to je) – útokem krvelačného upírského klauna Blimpa, kterej se v Rumunsku s celým svým cirkusem nakazil nějakým bordelem, umřel a znovu se probral v USA, aby si alespoň na jednu noc pochutnal na všech, kteří mu zkříží cestu. To máte za mandelinky! A rozjíždí se zábavná jízda, plná krve, nějakýho černýho bordelu, řvaní a ječení, zběsilého běhání a vraždění a především spousty uvolňování plynů a vtipných prupovídek. Ani kozy pochopitelně nechybí. Prostě úchylárna jako stvořená pro mě. A to nejlepší na konec. I když je tam ke konci spoustu klaunů, Blimpo je jen jeden a nejúžasnější. Je krásnej, děsivej, s těma pískacíma obříma botičkama, pěkně ostrýma zoubkama...nádhernej. Já ho chci! Jen škoda, že nedostal tolik prostoru jako hlavní nesmrtelná pětka zabijáků zombieupírů. Je to sice blbost, o tom netřeba diskutovat, ale pěkně špinavá, svižná, zábavná s dobrým hudebním doprovodem a milovanými klauny. Já se prostě bavila. Při dobré náladě, nulovém očekávání nějakého hlubokého poselství se i díky krátké stopáži tohle pro fanoušky hororu určitě vidět dá... ()